• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠUMSKE PRIKOLICE

  • Temu pokrenuo Lamborghini R2
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
To bu hrga od prikolice,koja može stvarno puno nosit.
Al ima par nedostataka:treba nju nametat i zmetat,a uz to veći dio godine bu samo smetala negdje u šupi ili vani.:s:

Argumentovano , svaka čast :icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nema veze koliko ce stajat kad mi bude trebala ja ju imam i to je najvaznije!!!
Najgore mi je kad moram nesto ic posudit od nekog a opet ja rado posudim ono sto imam!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Meni odgovaraju visoki tockovi jer sam u nizini i sume su nam dosta mokre a ima i predjela gdje su doslovno mocvara!!!
Najgore mi je kad traktor prodje a prikolica se nasuce na vagas!!!
I moje su savine gume 7g stare!!
A ove 8.25/20 su goodyear a nemam pojma koliko su stare znam da su sa nekog vojnog vozila i 14 platana su!!
Takve male stice sam i ja napravio na svojoj kod tockova umjesto branika!!!
 
Posljednje uređivanje:

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Jel guma 19.5 cola ide na felgu 20 cola? Razlika je 0.625 mm, mislim dali je netko tako ima ili imao...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Nisam probao ali teško da to naiđe , nije to baš tako mala razlika
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ako je col 2.5 cm pola cola je 1.25 cm, pola od toga je 0.625 cm je na svakoj strani kruga jel tako?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
.. i pojavi ti se razlika u obimu od 4cm što mislim da nema šanse da se navuče
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nema sanse da guma cjelim obujmom sjedne na felgu!!!
Gume na knap moraju sjest na felgu i nekad mukom sjedne nafelgu a razlika od pola cola je prevelika i nema sanse!!!
To bi jedino igralo na felgama koje se rastavljaju i ne na svima!!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Dao sam staviti gumu od terenca 15 cola na felgu od prikolice za sijeno, 15,3 cola. Rezultat, guma je eksplodirala po rubu, a vulkanizer je dobio sijedi čuperak kose,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Gume od 20" imaju ravni dosje, poput automobilskih ili traktorskih, dok gume 17.5", 19" i 22" imaju konusni dosjed.
Felge im nisu zamjenjive, tak da se nemojte igrafti s tim. Pred nekoliko je godina od pucanja felge poginul vulkanizer...
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ljudi nemogu skinuti obruč sa felge, dao sam kod jednog vulkanizera kaže da neide, sutra ide kod drugog.... jel ima tko kakvu ideju osim pumpanja gume dok obruč neiskoči...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Moja prikolica ima obruce na felgama i gume od teretnog kombija...

cb39e8b39b0c32954d22b456b6f30f80.jpg


2ea122548d7334a630bd4623b6b8830a.jpg


Puno mogu izdrzat te gume od kombija, imam potvrdjenu kilazu s vage, vozio sam 4960 kg pijeska

Ali vulkanizeri obožavaju te felge s obrucom... Svaki put moram coviku pivu platit da se oraspolozi jer mora skidat obruc...

eh da, vulkanizer s onim strojem za stavljat gumu nekak pretisne obruc...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,502
Ljudi nemogu skinuti obruč sa felge, dao sam kod jednog vulkanizera kaže da neide, sutra ide kod drugog.... jel ima tko kakvu ideju osim pumpanja gume dok obruč neiskoči...

Prepili ga brusilicom, to ti bu pametnije nego prepumpavanje.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Lijepa prikolica moram priznat.
Ja na felgama imam obruč na 12 sarafa, to se odvrne i onda ide obruč dolje ali neide...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hm...
nemam neku krupniju sliku, s ovih se vidi da su duple felge, i to je podvozje od nekog modela zastave... dosta je deblja osovina nego od TAM ica malog...

a felge nemaju serafe ko sto ti kazes, nego imaju nekakav stift koji se izbije, i onda se mora izkefat obruc da popusti sa felge, i sve fino ide dolje...

teze ga je zapravo vratit nego skinut...
onda to nije to, moje felge su drugacije, nema serafa na obrucu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kolega ljepa prikolica,i bome je ima,kak se ponaša imt kad je puna drv?

Jel to na slici kod panja naš kolega čiko?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hahahaha, je, to je kum čiko :icon_pidu:

pa... kad je prikolica ovako puna, kad idem iz sume, zesce brdo mora u 2. spora...
3. spora ak je laganije brdo, a 1. brza ak je onak, mala uzbrdica...

po cesti je sve laganini, u brdo ga vozim da ima gasa a ne da se dusi, a prije nizbrdice presaltam u prvu... i to traje onda do doma...

mislim da si ti moj sugradjanin skoro, pa ces znat, cesta je, cvor AC Novigrad, preko starog mosta, Stari grad novigrad ( 3. spora kroz zavoj, a jednom sam moral i 2. spora jer su bila mokra drva, i na asvaltu mi je proklizao vanjski kotac, hvala Bogu primjetio to u djelicu sekunde pa sam ga zablokiral ) ... Sv Fabijan, Dugorescina, Duga Resa....

uglavnom, nije to za tak mali traktor, sad to vozim sa crvenim torpedom od 45ks, ili kad je prava akcija dodje frend sa CASE 90ks, i okrene tri ture... a on kaze da i njega ljulja ova prikolica, hahahaha
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Betmen;
od kojeg su kamiona felge, ja sam imao sličan problem s felgom od zastave kamiona, ( felga s jednim obručem, a za isti kamion postoje i s dva obruča) ta s jednim obručem nije htjela van pa smo ju kod vulkanizera stiskali - gurali unutra prema sredini felge dok nije otpustila i onda je lako krenula van. a ove s dva obruča , vanjski cijeli se "stisne" prema sredini a onda se unutrašnji razrezani vadi montiračem - s takvim nikad nisam imao problema ! vidi na tom obruču jel postoje rupe s navojem u koje bi mogao zašarafiti šaraf - vijak ; da izgura obruč van - kao radapciger, sistem kao na tromblima kad neidu na lakši način ...
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja danas uslikao prikolicu kod komsije.Tovari na nju do 3-3,5 metra sirovih drva,uglavnom hrast-cer,a vuce je sa C-335.
 

Najnoviji postovi

Na vrh