• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

SUNCOKRET sjetva-žetva

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Kolki ti je prinos i kolika je vlaga?
Inače ti suncokret super izgleda.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mrsavo mrsavo... oko 15 metara po jutru
Makar je vlaga u redu. Oko 7.5 cijelo vrijeme

daj mi reci el smijes prodavati taj suncokret ovako ljudima?mislim ja stavljam sacmu u smjesu al si mislim da bi ovaj bio bolji al neznam gdje bi ga kupio??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sutra mi skidamo suncokret , ima ga nekih 20% povaljenog , , al dobro za prvu godinu je dobro , malo mu je previše kiše palo kod nas ...biće bolje
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Smijem nisam vezan za nikog, samo je problem sto je vec odvezeno u silos sve. Sebi sam ostavio parsto kg. pa meljem svinjama u smjesu...
Sto se tice poljeganja tu je u 90% slucajeva kriv hibrid osim ako nije bilo neke velike oluje...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ima ljudi koji bi to napravili, samo suncokret je skoro gotov, jedan kolega ima još 4 jutra.....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja još nisam ni krenio u suncokret jer je još zelen ..
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Danas probali ponovno u suncokreta a vlaga 13,3 .......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
još se nezna, nisam dobio papir........prošle godine mislim da je bila oko 50% uljnost.....
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
analize uljnosti inače budu gotove u roku 3-4 dana, maksimalno 7 radnih dana nakon što je roba predana a to što mi ne dobijemo uvid u njih to je drugi problem i za drugu temu ...

koji hibrid je u pitanju? kod nas ove godine loše sve ispod standarda
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine je bio pioneer A90, a ove godine osječki LUKA......
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Ja sam ove godine prvi put sijao Proteinko za silažu ali pošto ga zbog kiše nismo mogli silirati na vrijeme prošao je pa smo ga mislili pokupiti sa kombajnom.Po veličini glava sam mislio da će prinos biti rekordan iako je bilo trave jer je pljusak isprao herbicide isti dan kad je pošpricano.Tu na slikama se vidi usporedba veličine glava,tu gdje su dvije ova lijeva je najveća koju sam uspio pronaći a desna je najmanja koju sam našao.I na to je došlo dva tjedna kiše i kad sam otišao vidjeti stanje je bilo ovako kao na zadnjoj slici,i onda je opet došla kiša tako da je na cijeloj parceli ostalo možda 200 uspravnih stabiljki.To je sada sve izmalčirano i zaorano
 

Prilozi

  • sun1.jpg
    sun1.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 148
  • sun2.jpg
    sun2.jpg
    46 KB · Pregleda: 143
  • sun3.jpg
    sun3.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 139
  • sun4.jpg
    sun4.jpg
    81.9 KB · Pregleda: 165

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kakva je cijena suncokreta ?????Mislim da ču ga izbaciti iz proizvodnje..jer se ne isplati.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
1.80kn + pdv
std
44% uljnost
9% vl
2% primjese

Dakle realno kod ovih naših lokalnih cca 1.60kn realnih za naplatu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh