• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Kod mene odluka pala na 4 palete Portgrond P i H. Nemrem više istraživati ni kao uštedit :)


Jedna paleta ima 36 vreća to je 144 vreće kod mene je vreća 49,9 kn po novoj cjeni stara je bila blizu 47kn pa izračunaj dali se isplati doć po to.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
kad sam sadila papriku i paradajz uzela sam Brill, e sada cu uskoro morati presadivati u kontejnere sa 4o rupa pa mi treba jos supstrata...
Imam neki jeftini 50l sam platila 20kn, dal je i taj dobar, sto se lose moze desiti?
Ili da uzmem opet Brill?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
kad sam sadila papriku i paradajz uzela sam Brill, e sada cu uskoro morati presadivati u kontejnere sa 4o rupa pa mi treba jos supstrata...
Imam neki jeftini 50l sam platila 20kn, dal je i taj dobar, sto se lose moze desiti?
Ili da uzmem opet Brill?


To je obično smeče ali ako hoćeš dobre presadnice uzmi Klasman TS3 dosta ljudi u njega presađuje povrće i svi su zadovoljni.
TS 3 nije za sjetvu ali je za presađivanje ili uzmi brill 4
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Čudi me da se kod vas ne uvozi ovo:

17153681.jpg


images1wmc.jpg


Sa Gramoflorom sve štima, nema dileme.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Toliko tih supstrata se uvozi da više ni neznaš šta sve ima kod mene ih nema dalje ne znam, a čiji su.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
a čiji su.

Švapski. :icon_mrgreen:

Ovaj plavi je superfina struktura 100% crni treset. (sjetva)
Zeleni je 70%crni, 30%bijeli, perlit, verkumilit, glina, hraniva do presađivanja. Super drži vodu tako da je u najsunčanijim danima potrebno samo jedno zalijevanje.

Imaju oni još X vrsta supstrata sve do 100% baltičkog bijelog treseta i tako to, od pakovanja 70l, 210l do Big bala.

Mislim, kod njih stvarno nema puno okolišanja znaš šta kupuješ i to je to.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Švapski. :icon_mrgreen:

Ovaj plavi je superfina struktura 100% crni treset. (sjetva)
Zeleni je 70%crni, 30%bijeli, perlit, verkumilit, glina, hraniva do presađivanja. Super drži vodu tako da je u najsunčanijim danima potrebno samo jedno zalijevanje.

Imaju oni još X vrsta supstrata sve do 100% baltičkog bijelog treseta i tako to, od pakovanja 70l, 210l do Big bala.

Mislim, kod njih stvarno nema puno okolišanja znaš šta kupuješ i to je to.

Je li to ševa kupio kod Golića onaj puta i koja mu je cijena.
Pozdrav!
 
P

pauk

Guest
kad sam sadila papriku i paradajz uzela sam Brill, e sada cu uskoro morati presadivati u kontejnere sa 4o rupa pa mi treba jos supstrata...
Imam neki jeftini 50l sam platila 20kn, dal je i taj dobar, sto se lose moze desiti?
Ili da uzmem opet Brill?

Obrati pozornost na deklaraciju, vjerojatno ces vidjeti da su kolicine kadmija, zive, olova, arsena i do deset puta vece od recimo Brilla ili Stendera.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Plitice po 5 kuna za 1 komad. Kontejner - plitica kako da se izrazim :) Sjetvena mjesta za rasadu :)
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Je li to ševa kupio kod Golića onaj puta i koja mu je cijena.
Pozdrav!

Jest' taj je onda kupovao.
Cijena je 13,50 km. Tebi je blizu pa otiđi i namijerno ako ti ne bude usput nećeš se pokajati. Uzmi bar za probu. Plava vreća je za sjetvu i tražiš prsetopf ili reci da ti treba za sijetvu, a zelena je za pikiranje i zove se "fantazija"
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Čudi me da se kod vas ne uvozi ovo:

17153681.jpg


images1wmc.jpg


Sa Gramoflorom sve štima, nema dileme.

Ima u HRV Gramoflora i to dosta :icon_e_geek:. Ali ide uglavnom za poznatog kupca (uz narudžbu). Pa ako nekom treba Gramoflor neka se javi na PP.
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
najbolji supstrat , presadio sam paradajz u čašice prije 6 dana....i još nisam zalijevao...jednostavno-nema potrebe!!
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ima u HRV Gramoflora i to dosta :icon_e_geek:. Ali ide uglavnom za poznatog kupca (uz narudžbu). Pa ako nekom treba Gramoflor neka se javi na PP.

Eto, pošto ja nikad nisam radio sa Klasmannom možda bi ti mogao napraviti nekakvu komparaciju između njega i Gramoflora čisto da ljudi koji su u mogućnosti birati imaju neko predznanje.
 
Na vrh