• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ima u HRV Gramoflora i to dosta :icon_e_geek:. Ali ide uglavnom za poznatog kupca (uz narudžbu). Pa ako nekom treba Gramoflor neka se javi na PP.

Ima ga,samo je malo preskup...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ima ga,samo je malo preskup...
Koliko ja imam informacije o cijenama, Gramoflor je u klasi Klasmana... a na kraju krajeva, kvaliteta se uvijek mora platiti malo više, zar ne? :(angel):

p.s. Evo gledam nekoliko postova unazad, i vidim da su neki doslovno "popušili" rasad radi odabira lošeg supstrata. Zar je to sve vrijedilo (ostati bez rasada) za nekih možda 10-tak kuna uštete po vreći supstrata :s:
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ima ga,samo je malo preskup...

Mislim da kod nas košta kao i Klasmann samo što ja nikad nisam radio sa Klasmannom jer nisam imao potrebe niša mijenjati pošto ne znam šta bi više mogao očekivati od nekog drugog supstrata, a što nema Gramoflor.
Jednom sam uzeo nešto i ne sjećam se tačno šta, al' nije bilo jeftino i trebalo je da bude full pa kad sam morao po sunčanom vremenu zaliti i do dva puta dnevno reko sam nikad više.

Koliko ja imam informacije o cijenama, Gramoflor je u klasi Klasmana... a na kraju krajeva, kvaliteta se uvijek mora platiti malo više, zar ne? :(angel):

p.s. Evo gledam nekoliko postova unazad, i vidim da su neki doslovno "popušili" rasad radi odabira lošeg supstrata. Zar je to sve vrijedilo (ostati bez rasada) za nekih možda 10-tak kuna uštete po vreći supstrata :s:

Tačno! Za desetak kuna postaneš rob rasada ili popušiš pola proizvodnje.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
jel tko zna gdje oko zg ima za kupit klasmanna? ali da ga ima na skladistu i da mi ga odma more prodat a ne da mi veli da treba doci...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
jel tko zna gdje oko zg ima za kupit klasmanna? ali da ga ima na skladistu i da mi ga odma more prodat a ne da mi veli da treba doci...
Zovi 091/401-11-88 dipl.ing. Marko Ohnjec, ured Zagreb (EUro Brod)
 

seva

Član
Tu od
8 Tra 2010
Poruka
234
Koliko ja imam informacije o cijenama, Gramoflor je u klasi Klasmana... a na kraju krajeva, kvaliteta se uvijek mora platiti malo više, zar ne? :(angel):

p.s. Evo gledam nekoliko postova unazad, i vidim da su neki doslovno "popušili" rasad radi odabira lošeg supstrata. Zar je to sve vrijedilo (ostati bez rasada) za nekih možda 10-tak kuna uštete po vreći supstrata :s:

Koiko košta gramoflor kod vas u HR,kod nas je 12.60 KM?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ja baš dobil račun od Brilla....46 + pdv...:(envy):
idem u Bosnu kupit Gramoflora...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
nema euro brod supstrata tek mozda za 7-10 dana


Popovačanije nešto baš daleko od vtc nazovi i pitaj Brazda sigurno ima bril a vjerovatno i klasman zadnji puta su imali.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
mislim da to nije samo na vrhu - to je cijeli takav supstrat.gdje si to našao - ovo nije proizvodnja presadnica,meni ovo liči na finalnu proizvodnju.Možeš li objasniti kontekst u kojem se ovo nalazilo?
 

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173
mislim da to nije samo na vrhu - to je cijeli takav supstrat.gdje si to našao - ovo nije proizvodnja presadnica,meni ovo liči na finalnu proizvodnju.Možeš li objasniti kontekst u kojem se ovo nalazilo?

Stranica s koje je slika preuzeta, http://pinova.hr/hr_HR/baza-znanja/povrcarstvo/salata/uzgoj-presadnica-salate-u-kontejnerima (slika je na dnu stranice)
Nisu napisali koji su supstrat koristili i mene zanima jel vec 2 god imam iskustva s lošim supstratima a ovaj mi se čini kao dobar.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Osnovnom obradom u tlo se zorava 40-50 t/ha stajskog gnoja + NPK 7-20-30 ili NPK 8-26-26 u količini 10 do 15 dkg/ m2, ( 1-1,5 t/ha ).

Ovo sam pročitao na istoj stranici. Mislim jel to oni smatraju da se tako gnoji nešto što u sebi uopće nema hranjiva ili.... Preporuka je za gnojidbu brokule
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vermiculit. Koristi se na vrhu supstrata nakon sjetve da bi s pokrile sjemenke. Zadržava vlagu ali je lagan i sjemenka lakše klije. Kada se pokriva supstratom moguće je da se stvori kora na vrhu pa sjemenka teško probija.

To nije vermikulit.Prije liči na substrat na bazi kokosovih vlakna.I to nije proizvodnja presadnica.Meni liči na ubrzanu proizvodnu bebi salate. Sad,tu piše da je to proizvodnja presadnica - ali to bi bilo veoma nerentabilno u ovakvom ih sklopu proizvoditi.Ili je netko jako pametan ili sam ja jako bedasta,neznam.Ili je autor članka pobrao negdje na divlje slike i ukomponirao ih forme radi.
Voljela bih čuti druga mišljenja.

@cabage - deset autora - deset preporuka - svaka drugačija.Zato ja radim po svome nahođenju,uz uvažavanje tuđega mišljenja.A po svojem viđenju rješenja.

Već mi je puna kapa tih famoznih ušteda i svakojakih rješenja za realizaciju istih - s tim uštedama pod svaku cijenu smo i došli tu gdje jesmo opčenito u privredi i životu.U onaj koj se u gaćama nosi.
 
Posljednje uređivanje:

Ante2

Aktivni član
Tu od
12 Tra 2012
Poruka
173

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
I ja bih rekao da su kokosova vlakna po strukturi, ja presadnice radim sa klasmanom i agroperlitom.
Po meni agroperlit daje prozračnost supstratu a da upijaju vodu kako navode čisto sumnjam, a tako vjerovatno i vermikulit..
Slike su vjerojatno preuzete negdje sa weba
 
Na vrh