• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

supstrati

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Biti će uskoro. Danas popodne bit će ga u agromaisu Sesvetama. Kod mene ga ima u poljop. trgovinama ali je nešto skuplji.Ja kupujem tray supstrat kod jednog velikog proizvođaća po 60 kn - ako je njemu dobar onda je i meni sigurno.
 

klint

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
26
Klasman je bio moj početak,i bio je veoma dobar,ali ga već dugo godina u mojoj okolici nema - ili ja nisam čula da bi ga bilo. Ako netko zna di se može nabaviti - informaciju plačam sa širokim smiješkom. Prekrasnim čak.

bilo ga prošle godine u Brazdi 48kn,70l.Ove godine nisam jos zvao
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,sad mi jedan od uha do uha na licu - hvala.
Iskoristiti ću informaciju kroz neko vrijeme dok se budemo zaputili prema Virovitici zbog folije opet,pa budem usput uzela. Dobar je za tople uvjete jer dobro drži vodu.Više se ne sjećam koliko je posto crnoga treseta sadržavao onaj kojeg sam ja koristila.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Biti će uskoro. Danas popodne bit će ga u agromaisu Sesvetama. Kod mene ga ima u poljop. trgovinama ali je nešto skuplji.Ja kupujem tray supstrat kod jednog velikog proizvođaća po 60 kn - ako je njemu dobar onda je i meni sigurno.
Kad si izračunam troškove transporta,ispadne me to poprilično skupo kod njih...
Tray baš ne drži vodu najbolje...to je samo za direktno sijanje i zalijevanje sa rampom,a ja nisam još na tom nivou...
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
domoflor 250 litara 105 kuna...a čisti crni istog proizvođača 70 litara za 40 kuna...

zaboravil sam danas sastav šnjofat...:mur:
 

klint

Novi član
Tu od
29 Svi 2014
Poruka
26
Pitanje za znalce.Stajski gnoj istovarim u box od paleta 2m sa sa 2m visine 1m,to obložim sa najlonom bočno i na površini,svakih nekoliko vremena zalijem vodom.Daliću i ako hoću za koliko vremena dobit supstrat za sijanje rasada?Stajski može biti konjski ili kravlji.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Imat češ kompost i to ne kvalitetan jer neče biti dobro razgrađen ako ga budeš tako zadihtao.Da bi se masa razgradila treba prozrake inaće će ti ostati na sredini nabito i pljesnivo.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Ako u box (gnojilište) odlažeš stajski gnoj, za 6mj. dobiti ćeš zreli stajski gnoj kojeg ne možeš koristiti u uzgoju presadnica. Ako u zreli stajski gnoj ubaciš kalifornijske gliste dobiješ humus (najkvalitetnije organsko gnojivo) kojeg je šteta koristiti u presadnicama, nego ćeš ga koristiti u obogaćivanju tla (minerali,mikroorganizmi).
Ako pak u box odlažeš biljne ostatke i biljni otpad nakon 6-8 mj dobiti ćeš kompost (također vrlo kvalitetno organsko gnojivo) koje je, po meni, šteta koristiti u uzgoju presadnica, kada je puno korisniji u obogaćivanju tla(mikroorganizmi).
Humus ili kompost možeš dodavati supstratu u omjeru 3-5% volumena posude ili kontejnera u koji siješ ili pikiraš .
Zato kupovni supstrat je najprikladniji.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Dobar je za tople uvjete jer dobro drži vodu.Više se ne sjećam koliko je posto crnoga treseta sadržavao onaj kojeg sam ja koristila.
Inače Klasman ima tvornicu supstrata koji su specijalno namijenjeni za uzgoj na velikim vrućinama i drže vodu puno bolje od Potgronda P i H...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ostal sam dužan za domoflor od pred neki dan...

vrbgq1.jpg




2lqah5.jpg


i za onaj čisti crni treset...

2iieg6t.jpg



10cs293.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
105 kuna ona bala od 250 litri...prvi post...
40 kuna vreća 70 litara...ovaj crni...

na njuškalu...tipkaj domoflor...:(happy):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
crni za 40 kuna? Sa pdv?Mene lopine za dvadeset -trideset postotnu mješavinu deru preko šezdeset kuna.
Idem odmah vidit - zahvale sam ti već natiskala.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Sta cete ove godine koristiti od supstrata?
Domoflor je jeftin, dali je klasman toliko bolji da vrijedi razliku novaca?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Trenutno imam posijane salate u gramoflor, nešto jeftiniji od floragarda no toliko lošiji. U biti nije loš, ali ima vlakana po sebi i ne pune se kontejneri toliko jednostavno kao sa floradurom. Istini za volju za pikiranje bi bio dovoljno dobar, za sjetvu je malo zeznuto.

Za mene i dalje no.1 floragard, floradur A
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Sta cete ove godine koristiti od supstrata?
Domoflor je jeftin, dali je klasman toliko bolji da vrijedi razliku novaca?

Domoflor nema duha u sebi, jednostavno los... cini mi se da je 250l oko 15-16e... Ja sam ga probao prosle godine, prvi put, zadnji put i vise nikad... Moj glas ide za Klasmann...
 

JuRa2

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
72
Moja politika je za sto manje para sto vise muzike.
Koristio sam pinstrup od 300l 20 evra.
Ove godine je narucen i stigao je neki drugi.Nisam jos preuzeo, a zaboravio sam ime.
Znam da je 250l a cena je ispod 15 evra.Posto ja uzimam 20-ak bala drug je preuzeo za mene i platio.Kada budem preuzeo i upotrebio iznecu utiske.
Posto je pindstrup kod vas?
 
Na vrh