• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
brle, jel to trešnjevac ili neki drugi?
5 zrna po mahuni....tak-tak...:p:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Slavonac zeleni niski je ovo........nema on prinos kao drugi al je na cijeni , vrlo tražen i omiljen među ljudima.....tako da to opet dođe na isto.Trešnjevca i ostalog graha ima svaka trgovina tako da sam pokušao sa slavoncem...budemo vidjeli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
ako je zeleni, onda će biti dobar sa 5 zrna po mahuni, vrhunski čak...
ja sam probal svakakve i opet se sije samo niski trešnjevac, nešto niža cijena al količinom neusporedivo bolje rodi i više se traži...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da bi grah trebao biti za branje za 15tak dana, po mojoj procjeni.......sada je u završnoj fazi.......i baš me zanima prinos od ove godine.......moj je također slavonski zeleni.....
 
V

vedran133

Guest
pozdrav ekipo , citam i cak sam dariusu poslao PP ( hvala na odgovoru ) ok!!!! posto nemam pojma o sadnji graha , darius je pitao dali imam trziste, iskreno bas i nemam , a koliko sam shvatio AKO mi uspije grah nebi trebalo biti problema sa skladistenjem jer ta namirnica moze stajati. mene zanima cak ce mi se i trebati nacrtati :) a to je uzmem malo zemlje i di to predam na analizu , kako pripremiti zemlju ( oranje , tanjuranje itd...) sadanja je rucno ili strojno , znaci od pocetka pa sve do kraja ... molio bi samo da upotrebljavate pune rjeci bez kratica jer se tek ucim

puno HVALA
 
D

davorin007

Guest
Koja je ove godine cijena graha?
Ja sam ove godine prvi put sadi grah i posadio sam ga malo više nego samo za vlastite potrebe. Pošto baš nemam neko tržište prodao sam kako sam mogao, znaći neočiščenog u ljusci. Mada bi više volio očiščenog prodati. Na početku je cijena bila 10 kn, a zadnjih 20 kg sam prodao po 6kn.
Koje su cijene kod vas?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
mislim da vas dvoje pišete o dvije vrste graha, kolega iz KC vj. misli na svježi grah trešnjevac, a darijus na suhi grah. Inače ja sam posijao malu količinu crne kornjače i za sad izgleda sjajno,rodan,bez bolesti,,lagano zrije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
mislim da vas dvoje pišete o dvije vrste graha, kolega iz KC vj. misli na svježi grah trešnjevac, a darijus na suhi grah. Inače ja sam posijao malu količinu crne kornjače i za sad izgleda sjajno,rodan,bez bolesti,,lagano zrije.

njet, kolega darijus misli na mladi grah...još nemam suhog...možda za desetak dana...:(wait):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
15 u ljusci, 30 očišćeni...:icon_mrgreen:


ja već 9 dana berem i čistim svoj......sve je zrelo, planirao sam početi u prošli četvrtak ili petak, al kada sam ušao u polje, počeo odmah isti dan, pretprošli ponedjeljak.....

znači, cjena na tržnici je 30kn, ja planiram prodavati po 25kn, mislim da je to OK cjena.......ili?????
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod nas na tržnici u Varaždinu, je cijena graha 15 kn, očišćeni, a u ljuski 6-7 kn. I to je tako več 2 tjedna, govorim o mladom niskom trešnjevcu, ostali visoki grah što raste po kukuruzu još nije dozrio, no on ima nešto višu cijenu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je,i kod nas u Čakovcu,kada dođu na tržnicu podravci cijene su bogu za plakati.Evo u srijedu došao jedan podravec na sajam sa paprikm,prošle srijede se prodavala po deset kuna bez problema,on stigao sa dvanaest kutija,napisao cijenu pet kuna,naravno da je narod razgrabio,on presretan digao glavu do neba jer iza deset više nije imao što prodavati.A bude došla jesen brzo,više se ne bude imalo što prodati,a zimu će trebati preživjeti.I do šestog mjeseca slijedeće godine.Teški su to igrači.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Kaj moreš kad smo mi takav narod..pošten i bedak su braća.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Neki dan dođe žena svojih 50-55 godina i kupi dve kile mladog graha ali neočiščenog..... dođe jučer i psuje sve po spisku da kakve su to mahune da ih ni nakon dva sata nije mogla skuhat, da je to žilavo ko džon od radne cipele a vodu je mjenjala nekoliko puta..... okrene se i ode i nakon minutu vrati i veli da je to prevara naroda i da bu zvala potrošački kod da se na placu prodaju mahune sa zrnom i to visoke a prodavači govore da je to niski grah, da toga u Njemačkoj nema gdje je 35 godina radila...... da nas bude ona u red natjerala

jel plakat ili se smijat?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
a mene čudno gledaju kad im odgovorim na pitanje kako se grah kuha....

lijepo uzmete lonac, natočite vode da pokrije grah, upalite plin/struju i ...

:icon_fU:

svaka bena ima svoje veselje...evo jučer je jedan došal smrtno uvrijeđen jer je zbog greške u komunikaciji dobil neoljušteni grah...pa ga je moral sam ruđit...
citiram ga: "Nebum više nikad niš od vas kupil!"

jel plakat il se smijat?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637


Uploaded with ImageShack.us
Ovako izgleda pročišćen......ako tko planira za sjetvu može se javiti.... ove godine je vrlo kvalitetan i rodan, sjeme je krupno za sve ostalo u pp...
 
Posljednje uređivanje:

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Dok su neki već prodali suhi grah, ja tek počinjem sa berbom mladoga, šesta tura ove godine....

Ali, gamad na hladnjači prepakirala Argentinski grah u vreče od Haribca i vide se rezultati.....Pet tura pravog Haribca a šesta evo Argentina...... sreča da imam svog Haribca za nagodinu
 

Prilozi

  • DSC02531.jpg
    DSC02531.jpg
    80.2 KB · Pregleda: 371
  • DSC02532.jpg
    DSC02532.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 250

Najnoviji postovi

Na vrh