• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trebao bi 30kg tresnjevca, moguca zamjena za isto toliko slavonskog zelenog
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@Loncin..ispričavam se na smetnji, ali sva tri mogu biti visoki i niski.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Od kad ima visoki slavonski zeleni, ja ga nisam vidio????

Iako kod mene nitko nesije visoki grah, sve što sam vidio je niski, jer oko visokog ima dosta posla, al je i cjena od 40-45kn za kilogram na tržnici
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Ivek..popi jednu šljivu da bolje vidiš...gdje to @Loncin traži slavonski zeleni??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
OK, :icon_pidu:

A traži samo zeleni, ja sam mu odmah dodao i slavonski, javiti će se, pa ćemo vidjeti što zapravo traži, hehe
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Nema problema,evo ja ću jednu Viljamovku iz kućne radinosti
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Prednost dajem niskom :drink:
I kad bi jos nasla nekoga tko ima sve pa da ne kupujem na vise strana:D:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja imam samo jedan od tri što tražiš :(doh):

Od bjelog ostalo samo meni za sjeme, ostalo ošlo
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Garantujem da ću dobiti onaj kineski kao kikiriki :biggrin:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Freza se može suziti do 50 cm, i onda ti netreba drugi prilkjučak za međurednu obradu, ako sadiš grah na širinu reda 70 cm, kako je večina sijačica, koje se također mogu suziti npr.i na 60 cm.a ako se freza nemože suziti onda ti je potreban priključak ovakav s slike, s time da bi u tom slučaju trebali i željezni kotači. Razmak u redu 7 cm,

Hvala ti, moze sesuziti samo nisam sigurna na koliko, vjerojatno na 50cm..
Ako je freza 50cm, koji onda razmak ide a da ne pofrezam grah, tj. koji je razmak dovoljan?
60?
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Pozdrav forumašima. Novi sam na forumu ali nisam novi u poljoprivredi. Sijem,sadim uglavnom papriku,paradajz i grah. Ove godine imam u planu posijati oko 40kg graha na međuredni razmak od 40cm. (kopačica mi je širine 30cm). Za vršenje koristim vršalicu (pokušat ću ubacit sliku) ručne izrade. Malo sam je modifikovao stavljanjem ventilatora, koji će nadam se služiti namjeni

jfJFhbK.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Kako si zadovoljan sa ovom vršalicom i može li još koja slika?
Jesi li radno kolo pravio ili iskoristio od nečega?
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Ovu vršalicu sam kupio povoljno 220KM. Inaće joj je bila namjena za vršenje pšenice. Bilo je potrebno samo smanjiti broj obrtaja da se grah manje oštećuje. Ljetos sam radio sa njom i prezadovoljan sam. Sutra ću uslikati još koju sliku.
 
Na vrh