• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Evo sada sam pripremio jednu siromašnu parcelu za sijanje pasulja na kojoj sam izvezao bruku stajnjaka i krečnjaka.
Pa da vidimo....
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Po mojem misljenju mu mozda nije lose kad izade i malo poprimi neki oblik bacit malo 15-15-15 tek tolko da zivne malo
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Grah bez obzira sto uzima dušik iz zraka kao i soja nije loše prehraniti.
Mada sve ovisi o zemljištu i koliko se baca gnojiva.
Ja vršim prehranu ali sve zavisi u kakvom je stanju usjev.
Ako mu je slaba lisna masa dodam više.
E sad svako zna svoje.......
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
meni je i bez prihrane prebujan, a polegnuti grah malo vrijedi...
makar, slažem se s tobom brle, treba ga pratiti i procijeniti prema stanju usjeva...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
E to je to......
Ako poliježe bilo bi pogrešno još dodavati.
Sve ovisi o stanju na njivi.
Uglavnom ako se da u startu kasnije skoro da i ne treba.
Ja sam probao i bez gnojiva i bilo je dobro jedino što sam poslije dodao u kultivatoru.
Ako se grah sili tj. buja i to je problem ode sve u lisnu masu i na kraju slab prinos.
Uglavnom sve se stiče praksom.
.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Evo što struka kaže: "Prihranjivanje dušičnim gnojivom se savjetuje samo u pojedinim slučajevima, kada se grah uzgaja na lakim i propusnim zemljištima, iz kojih se brzo ispire dušik. Prihrana ovim elementom neophodna je i ukoliko je u prvom dijelu vegetacije hladno i kišovito."
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
poštujem struku ipak su to ljudi obrazovani.....samo što u praksi bude svega pa nekada moramo malo i drugačije.
uglavnom grah traži vremenske prilike da se poklope,nije samo gnojivo u pitanju.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Nabavih 25kg graha, malo je sitniji valjda će valjati.čak vjerujem i da će odgovarati pločica br 14, ako ne, malo ju proširiti. plan je posaditi 0,25ha na olt msk
Da li je preporuka kako ste mi već pisali skinuti brojače, a ostaviti čistač ili skinuti cijeli mehanizam. imam ovaj novi metalni.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
na staroj oltovoj skineš i brojač i čistač, samo ostaviš kućište u koje se umeću...a kak to tvoje metalno izgleda nemam pojma... 🤭
zaostal u vremenu...;)
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
images
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
jup, skini sve, ostavi samo to metalno kućište da ti baš ne curi grah dok se okrećeš na kraju reda...
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Kak se borite sa divljom zivinom koja voli bazulj? Ima kakvi recept da se bar malo sprjeci?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Prije dva dana posijana prva parcela bijelog od 0,6ha.
Za par dana planiram sijati i ostatak.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ja posijao sve.....nešto 26.04 a nešto 30.05.
Ovaj prvi skoro počinje izlaziti.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Ja sam jučer probao malo po dvorištu i dost mi lomi zrno, podleti pod pl.pločicu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
to ti polomi par zrna koje tam i ostanu...nije to na 100 kila puno... 🤭
 

Najnoviji postovi

Na vrh