• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Podnosi do 34...... Ali zrak je presuh predugo a zemlja pretopla tako da će rod biti slab mnogima i nikakav.
Slaba je korist od zaljevanja cisternom treba zaljeva je kišnim krilom koje natapa komplet zemlju i stvara vlagu.
Kiša bi jedino donekle spasila stvar....
Problem kod graha je taj period cvatnje koji je vrlo kratak i u tom periodu treba imati malo sreće uz naravno svu zaštitu i agrotehniku.
Vidite samo koliko su niski usjevi graha....koliki je deficit vode.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Pošto je sađen na 45cm, a corum baš nije odradio posao, trebao bi ga malo proletjet s nekim kultivatorom, a nažalost iimam samo imt-ov za kukuruz
Da li bi se šta od njega dalo izvesti tipa da struže samo vanjskim motikama ? u biti vjerojatno bi samo ima dosta posla :D
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Tesko je to ustimati.....neznam koliko je površine.......možda ga trava malo i zastiti.
Uglavnom toplinski val čini svoje.......
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Neće biti ni za zelenu gnojidbu.. slaba masa a i treba imati plug za ovakvu sušu.
Crni humor. .....ali šta sad danas samo oko 35-37
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
a da probate saditi kasnije? ja ne sadim puno ali meni loše ocvate u srpnju ali posle 15.8 su bolje temperature. a pošto mraza nema do 1. 12. ja ga berem u 10.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
To je ok tko ima male površine. Ali mi koji imamo hektar i više dosta gubimo na prinosu. Ja sam ga prije dvije godine sadio 1.6. i prinos katastrofa, a i slabije je kvalitete.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Ništa od graha ove godine. Ubila ga vrućina. Nema ni mahuna, a one koje jesu u njima su dva,tri zrna. Katastrofa ove godine, prinos nikakav a upitan je i kvalitet
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,516
ko da i nema, kratka mahuna, zrno-dva...max tri...
samo treba cijenu korigirat na više i zarada će bit jednaka.... 🤭
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Loša godina za grah........
Meni najlošija otkako se bavim proizvodnjom.
Šareni bi već mogao skidati......ima nešto ali zeleni nula bodova......
 
Na vrh