• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
doduše, imamo mi konja za trku, ako dođe do takvih zabrana za zbilja (a neće)...
stara sorta žohar, iliti balon ga negdje zovu ne proizvodi nikakve štetne plinove...
čak su moji graholjupci ostali začuđeni izostankom istih...dok kod šarenog trešnjevca imamo cijeli orkestar na djelu...:(giggle):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kako cu znat da me netko ne prevari i proda mi grah koji treba oslonac?
Ima li tko od vas za prodat 10-15 kg, imas li ti ivane?


nažalost nemam, ostalo mi je samo sjeme za proljeće koje meni treba.......mislim da me pitao još jedan forumaš, ako se dobro sječam......:icon_madu:
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
nažalost nemam, ostalo mi je samo sjeme za proljeće koje meni treba.......mislim da me pitao još jedan forumaš, ako se dobro sječam......:icon_madu:

Gdje si bio prije ja sam imao do nedavno za prodaju..........sada je sve prodato!!!!!
 
V

vladohadrovic

Guest
molim da mi pošaljete broj telefona u poruci unaprijed hvala
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Gdje si bio prije ja sam imao do nedavno za prodaju..........sada je sve prodato!!!!!


ja sam svoje prodao sve još krajem 9 mj.......sada sam ostavio i dosta sjemena, da povečam malo proizvodnju, da uspijem imati za sve koji traže.....a još je ove godine i krupniji, pa je potrebno više kilograma po jutru.......
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
vladohadrovic;992051[U kaže:
[/U]]molim da mi pošaljete broj telefona u poruci unaprijed hvala

Čiji broj telefona trebaš iz tvoje poruke se to ne može zaključiti!!!!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Ja sam davno pitao dal imaš 3-4 kile za prodat ili mjenjat za crnu kornjaču, ali odgovor dobio nisam do danas.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
oprosti, pogledao sam poruku, a nisam odmah odgovorio, i kada sam vidio upit, onda sam se sjetio da je još netko pitao......al nažalost nemam više, jedino kada svoje posijem, pa ako mi ostane........onda ti to mogu rješiti......:drink:
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Poštovanje ekipa. Pitanje jedno dva tri? :) Zanima me uzgoj graha, pošto ove godine planiram površinu pod krastavcima smanjiti, povečao bih je pod grahom... pa me zanima dali bi mogao grah na foliju? U dva reda na foliju u razmak 20x20cm, ispod normalno kap po kap ... Šta mislite kak bi to bilo? Hvala
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Grah na foliju sijat je promašena investicija,uz to stavit mu još kap na kap......MALO BI PROIZVODNJA BILA PRESKUPA nije grah paprika i sl.
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
Grah na foliju sijat je promašena investicija,uz to stavit mu još kap na kap......MALO BI PROIZVODNJA BILA PRESKUPA nije grah paprika i sl.

Imam sve osim folije, nju uzmem u dućanu, potrosim kolko mi treba, vratim balu, vagnemo, platim i to je to. a to mi nije pretjerana stavka s obzirom da bi se riješio okopavanja, prskanja herbicidima, a i voda pod folijom ne ishlapi sam tak ...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
slažem se sa brle11.......prevelika investicija, al malo para.......nećeš s tim vratiti uloženo......tako da se napravi za krumpir, to bi bilo odlično........al grahu netreba ni upola toliko vode ko npr krumpiru, 2012 je bila sušna godina, graha je kod mene bilo, al je i ranije posijan, što je opet riskantno........grah se sije kao soja, pa što treba soji, treba i grahu, a soja se nestavlja pod foliju......

iako, moram priznati, da sam na netu vidio da se u nekim zemljama grah stavlja pod foliju......vjerojatno u sušnim predjelima, ima to svojih prednosti........al nije isplativo kod nas, gdje još ima dovoljno kiše......zasada :icon_pidu:
 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
hvala na komentarima ... jos cu vidjeti kaj bum ... mislim, nemam kaj izgubiti jer sve imam, ulaganja su mi jedino folija i posao oko toga... imam pumpu, cijevi, sve potrebno, pa si mislim zakaj nebi ... al eto, sikak hvala, budem videl kaj bum ...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ako buš,onda nebuš sadil u dva reda,pa 20 cm razmaka u redu.Pogotovo ne zrno po zrno.Ali da posadiš,ali to je ubibože posla 18x18,dakle osamnaestica između reda i biljaka u redu,po jedno zrno naravno,imao bi stopostotno iskorišteni potencijal svake biljke.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
ako grah na foliju onda ga računaj za prodaju kao mladog, bit će fenomenalan...
jedino ono 20x20 nisam najbolje razumio...jel to u redu ili između redova razmak....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Misljenja sam da bi ti bilo daleko isplatljivije da si prvo ujesen isao sa graskom a nakon njega sa grahom,,,

Naravno da bi se morao dosta pomuciti oko plasmana graska ali,,,
a i grah koji kasnije dođe ponekad ima bolju cijenu od onog prvog,,,

 

eddo

Član
Tu od
24 Lip 2012
Poruka
79
ako grah na foliju onda ga računaj za prodaju kao mladog, bit će fenomenalan...
jedino ono 20x20 nisam najbolje razumio...jel to u redu ili između redova razmak....

Bas i bi za prodaju mladog ... a ovo za razmak, 20cm između redova, i 20cm u redu ( ili kak Johabica veli, 18cmx18cm)... to bi mi islo na gredicu širine cca 90cm ...
 
Na vrh