• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
814
Re: svinjogojstvo

Daniels , opet bum ponovil meni se Sano Protamino jako sviđa i po meni je to odlična smjesa.. To kaj ti imaš napoja, to je malo, to slobodno daš prasicama da pojedu..
Kaj se tiče pripusta , ja sa umjetnom oplodnjom nemam baš nikakva iskustva, jedino kaj sam videl kod susjeda, njemu se je prilikom takvog pripusta znalo izleći i po 18 praščića, od kojih bi ih pol pocrkalo , a i ovi kaj bi ostali bili bi slabi jer ih je već u utrobi bilo previše..
Ustalom imaš ljudi kaj ti hoće doma dopeljati bicka.. Imaš na Kosnici čovjeka koji ti ga za 100 kuna dopelja doma , a tam ti je pripust 50 kuna.. Čujem od ljudi da ima prekrasne landras bicke.. Ja nisam već dugo pripuštal ništa.. Sad bum možda jednu..
 
I

imt odra

Guest
Re: svinjogojstvo

ja također u smjesu stavljam od sana protamino premium ili aminogold i nikad nikakvih problema
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: svinjogojstvo

snupy radi sigurnosti i da se nemre migoljit,al ovak ja ih se osobno ne bojim i nečeju meni niš,kaj sam im radil neki dan sused mi pretrnul,on veli da kod svojih se ne usudi ni dirnut a kam da se navlači s njima.

breza hvala pa to se isplati pa nemrem potrošit 100kn goriva tam i nazad,sam ja moram za prvi put zvat veterinara da baš vidim kak se to dela,u Novom čiču kanceljak to sam dela doma pa nis glup da i ja to neznam napravit sam moram videt,kak mi pak on veli da je najbolje osjemenit dva put i to drugi dan ne treči kak se tera,hebi ga moram probat pa videt,kak sam rekel ja sam početnik i učim.

marko i imt uzel sam danas protamin pigi 173kn vreča,
to sam uzel najviše radi 6malaca kaj su slabji pa da ih digne,maknul ih od ovih jel ih sam naguravaju.
a oni dobivaju i dalje kaj sam im zmixal i jedu ju ljepo niš im nije.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Re: svinjogojstvo

ovako trebam hitan odgovor od onoga ko zna
radi se o označivanju svinja(bil prije koji mjesec na predavanju...)

imam karticu gospodarstva ,tam gdje je JIBG(s njom imam i pin)


e sada bi ja preko interneta na stranici hsc-a naručil markice i putne liste,pa me zanima kaj moram upisat kod logiranja (prijave)
korisničko ime :???? (OK tu ide valjda moje ime)
lozinka: kaj tu treba ? koja lozinka ili pin ili JIBG ili serijski br kartice????
nikako ne uspijevam
eto molim za pomoć od nekog ko to koristi
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: svinjogojstvo

bok prijatelju
evo moraš iti tu;
http://stoka.hssc.hr/posjednik
pa napišeš unutra kaj te traži znači pin i broj kartice pa ti otvori tvoju stranicu
usput ti i moj tat aaste se na tehničkom razgovarali šteta kaj sam bil u školi ka nisam došao...hehehe
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Re: svinjogojstvo

Matija zahvaljujem

već bi i odgovoril par puta ali mi se pojavljivao onaj sranje GENERAL ERROR
malo sam smotan dok nisam skužil odnosno to nisam mogel naći na glavnoj stranici HPA već na onoj za posjednike to jest već sam u međuvremenu i naručil markice,klješta(samplast) i putne listove


e da bili smo na tehničkom s traktorima
čak sam ti moral gasit svjetla na Case-u :D tata ti je zabil nakon pregleda pa sam ja
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Re: svinjogojstvo

samplast su najbolji,ako te kaj zanima od svinjogojstva tata zna dosta toga pa me pitaš pa odgovorimo... :D :D 8)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: svinjogojstvo

razgovaral sam sa našim veterinarom (godišnja kontrola posjeda) i kažem mu za nelogičnost oko traženja jmbg za kupca jedne svinje za vlastite potrebe jer prema zakonu o ispravama on mi to nije dužan dati jer ja nisam nikakva službena osoba na to on kaže da će se od iduće godine najvjerojatnije tražiti OIB pa će se morati mijenjati putni listovi
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Farma krmača

Dok se ne sredi tržište nula bodova, možda ulazak u EU donese kakve pomake.
 
K

kuruzar

Guest
MANGULICA

Pozdrav forumaši;

otvaram temu o staroj autohtonoj pasmini svinja,za koju neznam da li još egzistira na području Hrvatske,ako DA onda me zanima gdje se može nabaviti,kog kog uzgajivača.
Znam da ih ima u Mađarskoj,Rumunjskoj, a u Srbiji su postale hit zbog ukusnog(visokokvalitetnog sočnog) mesa i masti bez holesterola,kažu da im je mast još kvalitetnija od Crne Slavonske svinje...
Ako netko zna kako nabaviti mangulicu neka to podijeli sa nama,kako stoji stvar sa eventualnim uvozom MANGULICE iz recimo Srbije ili Mađarske,koja je procedura u slučaju da se kod nas nemože nabaviti ?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: svinjogojstvo

počelo se nekaj trgovat odojcima pa eto kak ste cjenili,naplatili odojke i velike pajceke.
ja sam po 20kn/kg žive i 30kn/kg očišćene i zadovoljan prodajom,neki u mom kraju cijenili i više pa nisu prodali ili im nejde prodaja,kak ti nemaju ljudi novaca.
 
L

Luka.

Guest
Re: svinjogojstvo

daniels kaže:
počelo se nekaj trgovat odojcima pa eto kak ste cjenili,naplatili odojke i velike pajceke.
ja sam po 20kn/kg žive i 30kn/kg očišćene i zadovoljan prodajom,neki u mom kraju cijenili i više pa nisu prodali ili im nejde prodaja,kak ti nemaju ljudi novaca.
mi smo svinje od 100-150kg prodavali po 13 kn/kg i prodalo se sve :D :D
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
814
Re: svinjogojstvo

Ja sam imal nešto svinja od 110-130 kg su vagali.. Sve sam ih prodal po 15 kuna s tim da sam ih moral klati doma... daniels koiko su ti bili teški odojci? Jesu bili lijepi?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: svinjogojstvo

odojci su bili čisto o.k cca 25kg živi očiščeni 19kg.
ljudi zadovoljni,bar tak rekli da su ljepi dugački i malo masnoče,i bilježe se za dalje i velike ak ču imat.
i ja kao početnik u tom sretan.
pa cijena za velike je i u redu,jel po 15kn i bez klanja nejde.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: svinjogojstvo

Čime hranite krmače, jel meljete žito ili im dajete u zrnu?
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: svinjogojstvo

hranom za krmače :lol: šala mala .prije sam koristio šauman laktoma(barem mislim da se tako zove) plus soja i moje žitarice .sad sam uzeo sano matra plus moje žitarice .
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: svinjogojstvo

Zanima me jel meljete žito ili im dajete u zrnu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh