• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
meni ni kamere nisu mogle pomoći, prošlu noć oprasila krmača 8 komada, sve bilo u redu. u pol4 u jutro odem spavat i u jutro kad sam došel hranit ima samo 2 živa koji su bili na sisi a trečeg ljepo polako jede(ovih 5 je pojela ko zna kad). neznam kaj se desilo i kak to da ih nije odma htela ali i bez ova dva bi ostal da joj nisam piknul sedativ.. jel ima ko sličnih iskustava? najgore je to kaj odeš bezbrižno spavat jer je sve super a kad se probudiš onda počinje noćna mora. jedino kaj mi nije jasno kak to da ih nije odma htela poklat nego tek poslje(i da, ta krmača kaj se prasila prasila se, ide u kobase)
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Moje koje su tak agresvne stavim im u jaje 2 normabela ona odspava 6 sati i poslije nikakvih problema.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Svega se dešava. Gledamo krmaču kao životinju koja se mora oprasiti i othraniti mlade bez gubitaka. A i one su svaka za sebe, svaka ima svoju narav. Ovo sa žderanjem odojaka zna se desiti kada se ona ne očisti do kraja pa je nervozna, a prasad se oko nje mota. Kada proba prvog, nastavi dalje.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Naše krmače su inače mirne, ali sad zadnja koja se prasila je krenula prvo zagristi, sreća pa sam bio tamo pa odmah uletio i lupio je, tko zna kako bi prosli...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozdrav..
Meni se 02.12. oprasila krmača po treći put (uspio sam joj spasiti noge, tj.papke uz savjet did ive!-hvala) i ovaj put sam ju pripustio pod duroka i na žalost oprasila samo 7komada, ali svi živi i zdravi! Jedino je problem što im krmača ne dopusti ni blizu hrane, a to se prije nije događalo! Ona ima extra puno mlijeka pa malci ne uspiju sve posisati a ona onda ne će jesti! Valjda je to na neki način povezano! Pred prašenje je išla na vagu (popela se sama kad smo vagali bravce za klanje) i imala je 360 kg! Nadam se da joj ne će naškoditi ta "njana" dijeta! Sad mi se čini da je dosta smrsavila!
Hvala did ivo još jednom na receptu, tj.lijeku!
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Smanji joj hranu, daj nešto zeleno ako imaš, a probaj ju ako možeš pustiti i malo van da ruje.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Smanji joj hranu, daj nešto zeleno ako imaš, a probaj ju ako možeš pustiti i malo van da ruje.

Ova krmača je skroz posebna, ne želi ni pomirisati travu, a dok je imala problem s papcima puštao sam ju svaki dan van i od rovanja ni "r"!
Kao pas, samo njuška i šeta! Jabuke hoće jesti, kruške ni slučajno! Voli pojest svježa jaja, ali ako su samo 2-3 dana stara, onda ih mulja po ustima i pljune! Ali je jako brižna mater pa zato i živi... Hoće samo gotovu smjesu, ali isto ne na suho!
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Poz forumaši,

imam pitanje: trebam označavat prasce za prodaju, s čim bi ih bilo najpametnije označit, a da se oznaka ne obriše i gdje mogu kupiti to?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Meni se najbolji pokazali sprejevi za oznacavanje svinja. Imas ih u poljoapotekama. Kreda u boji isto nije losa ali ne traje tak dugo kao sprej.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
krmača mi se u nedejelju na ponedjeljak oprasila prvo prašenje naravno bili prisutni,ali ne prihvača odojke hoče ih pojesti,probali normabele ali ništa.S ćime krenuti da bi napredovali uzeli smo ih definitivno od krmače,kupio predstarter od milkivita možda hraniti na flašicu s mlijekom, čekam veterinara da im da željezo i vitamine kak vi rješavate te probleme.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
U takvim slucajevima ja koristim nuklospray jogurt u bio pharm vetu ga kupujem, jako dobra stvar. Jedino kaj ne znam da li ima manje pakiranje od 10 kg.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
hvala na informaciji ostala su mi još 4 odojka i jedan od njih kilavi, za sad im kupujem mlijeko ali izgleda da ne pomaže, to mi nije daleko pa možda kupim da spasim bar nešto.
 
Na vrh