• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ak su blizu mene ili u prolazu navrati pa ti ja dam za ta 4 odojka, gratis, i onak mi je prosao rok trajanja a ne koristim ga bas.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Pozdrav!Krmaca mi se oprasila prije 15dana ima ih 11komada,prvi put se prasi...E sad o problemu,odbija svaku vrstu hrane,ima te li kakav savjet sta ucinit???
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
adonis hvala na ponudi nisi mi baš blizu, još dišu odojci piju mlijeko i ako ovako ostane mislim da će preživjeti, a za ubuduće ću znati još jedamput hvala također sretan i blagoslovljen Božić kao i Novu godinu tebi i tvojim ukućanima

Pozdrav
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Pozdrav!Krmaca mi se oprasila prije 15dana ima ih 11komada,prvi put se prasi...E sad o problemu,odbija svaku vrstu hrane,ima te li kakav savjet sta ucinit???

Probaj joj dati masnog ili jaja. Po mogućnosti ako možeš nabaviti pilećeg droba. Vjerovatno si ju po prašnji jače hranio.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Namaži joj masti na kruh i daj joj, ili što kaže Did Ivo daj joj pilećeg droba to će sigurno pojesti..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Kada se krmača oprasi i gazda vidi da ima lijepi broj malih većina ljudi ju odmah krene solidno hraniti. Za vrijeme dok nosi male pogotovo pri kraju kada oni u njoj bujaju sva utroba se pomakne i treba vremena da to dođe na svoje mjesto. Prvih nekoliko dana treba ju hraniti malom količinom krepke hrane. Nakon tjedan dana ta se količina regulira prema količini hrane koja ostane u kopanji.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Mada mi se do sad jednom to desilo da se zaštopala krmača nakon prašenja,ali čul sam da staviš 2-3 jaja u kopanju da pojede i odštopa se,tak sam i ja napravil i funkcioniralo je
:icon_wink:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
decki ja hranim ovak :
1. dan prasenja : hrana 0 kg
2. dan prasenja : 2,5 kg
3. dan prasenja: 2,8 kg
od 3. dana do 7. dana postupno povecavam na 5 kg
10. dan pocinje dobivati punu porciju od 7 kg hrane

razdoblje prije prasenja dobivaju od 2,8 do 3,3 kg hrane na dan, ovisno o kondiciji krmace.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Kuhao juhu pilecu,meso kuhano davao,jaja,masti i nista nejede...danas zovem opet veterinara...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Dati će joj Kalfoset i vitamine, naplatiti i otići. Uz to će ti kazati da ju jedan dan držiš na postu.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Najbitnije je da li ima temperaturu. Ako ima onda ide antibiotik. Ako nema onda je sve v božjim rukama :icon_scratch:
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Calfoset ja koristim za odojke koji su u lošijem kondicijskom stanju al baš i nisam primijetil neke rezultate. Kolega adonise lako je to tebi reć na toliki broj krmača. :icon_mrgreen:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Calfoset ja potrosim jednu bocicu na godinu , prakticki ga ne koristim osim kod krmača koje su u losem kondicijskom stanju poslije odbica.
Krunich, itekak ti mi pazimo na svaku krmaču. Puno paznje treba posvetiti i kvaliteti hrane za krmače.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Kad se odbije krmaca od odojaka koliko treba vremena proci da krmaca moze u obradu kolinje?
 
Na vrh