• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Pa to bude sigurno, samo da ne crkne prasica prirodnom smrču od gladi prije toga jer fakat niš ne jede i samo mršavi....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Meni se desilo jednom lijepo izlegla 12 komada i poslije 3 dana sve odojke poubija i vise nije stila jesti nesto jako malo niš i sva se tresla čeka sam par dana da izgubi mljeko i...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Pozdrav!
Novi sam na forumu i imam jedno pitanje. Susjed mi prodaje nerasta,uskakanog,papiri... ali je tezine 250-60 kg. Jeli to puno kilaze? Nisam dosad nikad imao u stali nerasta pa ako mozete pomoci. Hvala
 

Cuky098

Član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
31
Hvala na pomoci,bolje mi je te iste novce ulozit u mladog nerasta. Dal znate kako se krecu cijene? I dal se mora slati uzorak sjemena na analize svake godine? Negdje sam to cuo al nezz jel istina?
 

FIOLICA

Novi član
Tu od
29 Tra 2016
Poruka
13
Imam ja mladog duroka testiranog oko 12o kg.Skače na fantom i na krmaču.Nerast je kvalitetan.

Šta ne napišeš cijenu kad nudiš?:(giggle):
3000 kuna dati samo zato što mu je krv izvađena.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Did Ivo, zval sam veterinara i rekel je da joj treba dat sustrepen, ja sam rekel da sam dal, pital me dali ima temperaturu, ali nema, pital me jesam dal hipofizinLA za trudove, ja sam rekel da jesam. Na to sve mi je rekel da jbg, da nek čekam i da bum videl kaj bude, da sve kaj joj se može dat da je već dano i da nezna kaj bi to moglo biti, i da nemre sve bit u redu uvjek. Ma dam i uzme 500kn al da sve bude kak treba nebi mi bilo žao.
Evo samo da se pohvalim kak sam dobro profitiral sa prašenjem...
Od 3 prasice dobil sam 35odojaka, a sada imam još 13 živih. Navečer sve u redu u jutro nađem pokrepane, Od ove krmače koja mi neče jesti i slabo ima mlijeka, njezine odojke sam stavil kod druge kaj je imala samo 6, i kod treče, drugi dan su svi do jednog pokrepali od ove koja neče jesti. Primjetil sam da neki od krepanih imaju povečane i otečene spolne organe,pa vjerojatno mislim da je opet riječ o mikotoksinu, a ovi živi nemaju. A sve krmače su skupa jele tak da mi nije sad jasno al dobro. Pomalo sam počel razmišljat o prestajanju bavit se poljopriverdom i ić samo na posel i uživat jer se samo živciram bzvze.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Da cijena je 3000 kn,sa svim papirima vet,i prenosom i rodovnikom,uskakan na krmače i na fantom.kome je skupo nek si kupi divljaka bez papira.
 

Mesija

Član
Tu od
28 Sij 2016
Poruka
37
Dečki imam pitanje iz korisničke perspektive. Polako proučavam svinjogojstvo već duže vremena čisto zato što mi je zanimljivo. Ali postoje neki pojmovi koje često susrečem a ne mogu naći dobro objašnjenje pa bi vas ovdje pitao.

Dakle, zanima me što je to bekon a što nazimica? Koja je razlika između bekona i obične svinje?

Hvala unaprijed na pomoći!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,800
Bekon je po naški ranjenik, a nazimica je mlada ženska svinja koja če tek biti krmača. Valjda sam potrefil objasniti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
Moža da, a možda ne, ranjenik ovisi o naglasku tako da sam i ja u prvi mah pomislio da je ranjen. Hranjenik ili tovljenik do kilaže koju obično uzimaju klaonice, znači oko 110 do 120 kg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh