• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ma niš se ja ne srdim, samo velim

DSC00008-3.jpg

DSC00164.jpg


DSC00167.jpg


ima i jedan video

a neke imaju i manje nebre stalno biti po 12kom to je normalno te koje imaju manje su još one koje nismo uvezli znači vlastiti uzgoj

 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Sve podržavam i to debelo.Matija je blizu mene,nekih 30 km,a često prolazim onuda,pa možda bi mogel i navrnut koji put da vidim kak to ide,jel kolega?
Pele,možda bi se mogli dogovorit za početak o nečem,al kak veli daniels,mi mali moramo imati sve,jer nekad prodaš celo leglo,drugi put pol,pa da ode pola odojaka,a pola ostaviš za daljnji tov,po meni isplativo,samo cijenom od 8 kn/kg odojka,bolje se isplati kupovati ih pa toviti.Kak je neko napisal prije da mu troškovi proizvodnje idu od 5 do 7 kn/kg odojka.I kaj si zaslužil ak si ga dal po 8?
100-150 kn,ak je super cijena.Ispravite me ak se varam,našel sam te podatke pa uspoređujem.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
majka je švedski landras a na njoj je jokšir i onda idemo gore sa pietrenom.i to ti je F1, znači ima i jokšira u njima.

Aha jer ja imam jorkšir i njem. landras pa mi se vidlo ista roba, bravo treba se znat snaći (crno).

@daniels ajesi prošao pola hrvatske a bogme si sve objasnio i kak veliš napisao roman.
Pozdrav dečki dobra zarada.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sve podržavam i to debelo.Matija je blizu mene,nekih 30 km,a često prolazim onuda,pa možda bi mogel i navrnut koji put da vidim kak to ide,jel kolega?
Pele,možda bi se mogli dogovorit za početak o nečem,al kak veli daniels,mi mali moramo imati sve,jer nekad prodaš celo leglo,drugi put pol,pa da ode pola odojaka,a pola ostaviš za daljnji tov,po meni isplativo,samo cijenom od 8 kn/kg odojka,bolje se isplati kupovati ih pa toviti.Kak je neko napisal prije da mu troškovi proizvodnje idu od 5 do 7 kn/kg odojka.I kaj si zaslužil ak si ga dal po 8?
100-150 kn,ak je super cijena.Ispravite me ak se varam,našel sam te podatke pa uspoređujem.

o pa nisam ni znao da si ti iz mjesta Presečno...ma možeš navratiti, ali uglavnom sam ja doma u subotu i nedjelju jer kroz tjedan idem u školu...3 razred...završavam...sa presečna ide sa mnom jedan u razred... ima ti birtiju Meštrić...kod nas je sad cijena 10-11kn

pele koliko ti imaš svinja(krmača,odojaka)?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
išli smo u kontrolu poslovnica i suradnika.zg-ka-ri-st.
a kaj da se pol sata tafkavam sa odgovaranjem na postove napišem sve odjednom i gotovo.
a riječi ti se pozlatile pa svi zaradili nekaj,ni bilo tak davno da su odojci živi bili čak i bolje plačeni nego sad očišćeni,veliki po 15kn.al ajd dai ovo preživimo pa bu valjda bolje.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nadam se da bude bolje ...samo treba pregurat sad ovo najteže...ali cijena je barem kod na prava katastrofa...

pele imaš kakvog kupca za veču količinu odojaka? svakih 14 dana imamo 100 kom ,ja i još par kolega iz udruge...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A ti si onda mlađi od mene Matija,al kolko vidim iskusiniji.Ja ne delam neke razlike među godinama,jedino poštujem iskustvo i poštenje.Neznam koji je taj,jer tu kod nas su ti ljudi malo čudne naravi.Eto primjer:sused nije smel sa svojim traktorom na polje,bilo svoje bilo tuđe,jer ga je u isti čas neko prijavil da uslužno dela na crno.Pa zamisli to!Al na sve se navikneš.To je samo jedna mala stvar,a ima puno puno goih stvari.Ajd da ne zabrljam ovak veselu temu!Pozdrav!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
nadam se da bude bolje ...samo treba pregurat sad ovo najteže...ali cijena je barem kod na prava katastrofa...

pele imaš kakvog kupca za veču količinu odojaka? svakih 14 dana imamo 100 kom ,ja i još par kolega iz udruge...

Jok sve to nešto kao nema se love, i moji kupci (firme) nešto kemijaju...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
da mlađi sam...17 god imam...a dobro nečemo sad skretati sa teme...vratimo se na svinjogojsvro...možeš svratit do mene kad očeš da vidiš kako ja to imam...poz
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nema frke,kad budem blizu ili kad budem kanil navratiti,ja ti se javim pa razmenimo brojeve mob.Kolko se vidi,ti buš imal di delati nakon škole,uloženo je dosta u gospodarstvo i to smatram jako pozitivnim!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
znači to je u Srbiji moral bi to malo informativno nazvati...možda je kaj jeftnije nego kod nas...a vidim dosta kvalitetno...

danas mi jedna oprasila 24 komada...21 živih i 3 uginula odmah...i nisu neki kak štakori nego su standardni solidni...a nebudu ostali svi... a jedna oprasila pred tjedan dana 16 komada i svi su živi i ljepo sisaju i napreduju odlično...stvarno su te krmače s Danske odlične...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nek su živi i nek dobro napreduju!Sve čestitke!Matija,kam inače plasirate odojke?Mislim da si negde spominjal cifru od oko 900 komada godišnje.Jesam li u pravu?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
da negdje oko 900 kom godišnje...a kam ih sad prodajemo...nikak to sad nejde...trenutno ni sami neznamo kam čemo s njima...pa tu jedna velika firma od nas uzima ako si čul za Sizim?...
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo Matija,i službeno si prijatelj!Čul sam za Sizima,al onak načul nekaj.On ima tovljenike pretpostavljam?Loše je to sad,pogotovo za velike uzgajivače,mali uspiju prodat nekaj,a i oni koji su mali ne žive direktno od toga pa im nije ni neki problem ak se ne proda odmah.Reci,tovljenike niste pokušavali imati?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hrvoje nije točno to kaj navodiš,ni problem tebi,al meni je problem ak mi ostane 30kom,nekad je lakše prodat 100kom nego 5.
istina cijena je aj tak da se pokriješ al i o tom smo pričali pa da ne ponavljamo se.
eto ja sam prisiljen kupit u 1mjesecu 20 odojaka da ispoštujem dogovor/ugovor i sredinom 5mjeseca ih isporučim i cijena je fiksno dogovorena bez obzira na tržišnu,jeb ga imamo malo čudnu kombinaciju al i meni tak odgovara.
srečom nije mi ostalo ništa kaj nisam mislil ostavit moram i sebi nekaj piknut.
i ispalo da moram odbijat ljude jel nemam više,ni ja ni kum i stric sve je otišlo po dobroj cijeni.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
jesmo tovili prijašnjih 15 godina...ali smo imali manje krmača pa je bilo mijesta i za tovljenike...daniels ako trebaš odojke znač gdje možeš nači pravu robu kaj ne?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,daniels,da smo svi takve sudbine ko ti!Izgleda da ti prodaja super ide.Istina je da kad je kriza da je teško prodat,al zamisli nekog ko živi direktno od toga,a nemože prodat.Npr. svaki mjesec da imaš osiguranu prodaju od 7 - 8 tovljenika i onda ti najednom stane i 2 meseca nikaj.Ili si prisiljen hraniti dalje,(gubiš na hrani) ili dati po nekoj sramotno niskoj cijeni kaj je puno češće,a krediti te stišću i nemožeš si pomoći.
A ak ti je to dodatni prihod uz neki stalni posel,onda možeš i pričekat ta 2 mj.da se cijene poprave,a ovak je to lutrija malo.
Neznam,možda nisam u pravu,al to je moje mišljenje.
Matija:Jel SIZIM otkupljuje uz neki ugovor ili recimo da ja imam 10 odojaka viška i nemam kud s njima,mogu mu ih prodat?
 
Na vrh