• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Domaća hrana je kod nas kuruza(šrot),krumpir,tikve,jabuke,zelenoga dok ima i napoj(ono kaj ostane od jela).I s tim su se dobro ponašali svi.Nije to sad neka smesa da budu oni rasli ko u intenzivnom tovu,ali napredovali su dobro.Dok se nisu ovi pojavili.Dobavljač odojaka.

@iwanho:Za frišku neznam,a podatak za sušenu lucernu,te lucernino brašnoje da sadrži 16 do 22 % sirovih proteina.
Soja ti iznosi oko 44 %.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Domaća hrana je kod nas kuruza(šrot),krumpir,tikve,jabuke,zelenoga dok ima i napoj(ono kaj ostane od jela).I s tim su se dobro ponašali svi.Nije to sad neka smesa da budu oni rasli ko u intenzivnom tovu,ali napredovali su dobro.Dok se nisu ovi pojavili.Dobavljač odojaka.

Ako bilo koju vrstu svinja budeš ranio ovako morat češ ih raniti godinu dana da budu 160 kg.
A što se tiče dobavljača tko kaže da ti moraš uzeti od njega.:drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Ako bilo koju vrstu svinja budeš ranio ovako morat češ ih raniti godinu dana da budu 160 kg.
A što se tiče dobavljača tko kaže da ti moraš uzeti od njega.:drinkers:

eto upravo o tom sam prićal.ni isto hranit 5komada na taj načiin i 20-30 il više.
i ***** ti posel ak mi treba 1g da ima 150kg,po meni godišnjak i 200kg je zadovoljavajuće.

hrvoje nije bit koliko je hrane dobil neg koliko je pojel i dobil kilažu,a to mora bit dobra smjesa i omjeri,
trebaš oko 3,5kg hrane za 1kg prirasta a to napojem nebuš dobil a cijena jednog i drugog ti je podjednaka sam kaj ovak bu prije narasel i manje posla oko njega.
dobavljač pa kaj tebi treba za 3-4 pajceka,odi kod dede nekog kaj ima par pajceka i tam kupi odojke po 30 kg i stavi ih na dobru hranu pa buš videl kak pajcek raste.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Po meni je još lakše raniti 5 kom. na način da im daješ sojinu sačmu i premiks i ostalo, nego 20-30 ili više komada.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Je,lakše je hraniti 5 nego 20,al kak onda objašnjavate da su svi drugi koje smo prije hranili na toj hrani dobro napredovali,u jednom postu sam napisal da su neki imali prirast oko 1kg/dan?
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Je,lakše je hraniti 5 nego 20,al kak onda objašnjavate da su svi drugi koje smo prije hranili na toj hrani dobro napredovali,u jednom postu sam napisal da su neki imali prirast oko 1kg/dan?

U kojoj fazi tova su imali prirast na dan mislim odprilike kg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Sa 50 kila smo ih kupili,za 3 meseca kad smo ih klali bili su po 130-140.Nevjerojatno,stric je mesar 35 godina i krave hrani i pajceke i sve i v Sljemenu je delal ogromne godine i nikad nije tak nekaj videl bez aditiva da rastu.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ček ti mi tvrdiš da si imal prirast 1kg dan sa napojem.
pa to jedva postižu profesionalni uzgajivaći,sa svim mogučim aditivima.

po čem je lakše hranit 5 neg 20,5hraniš za sebe i sam ulažeš da bi ti imal.

20 hraniš dio prodaš da pokriješ troškove,tvoje je đabe i još si u plusu.
l
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
ček ti mi tvrdiš da si imal prirast 1kg dan sa napojem.
pa to jedva postižu profesionalni uzgajivaći,sa svim mogučim aditivima.

po čem je lakše hranit 5 neg 20,5hraniš za sebe i sam ulažeš da bi ti imal.

20 hraniš dio prodaš da pokriješ troškove,tvoje je đabe i još si u plusu.
l

Zato što onaj što ima 5 nemora sijati soju, nego kupi, a ja je moram iči posijati i tako sve redom (nismo govorili o isplativosti nego o lakoči rada).
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
aj sad mene zanima druga stvar,
kak pripuštaš krmače prirodno il umjetno.
ostavil sam si nerasta al je dost mlađi a uskoro trebam pripuštat a nerasti u okolici su tak,pa bi htel umjetno,pošto mi nije problem isti dan iz križevca dobit sjeme.
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
i radiš to sam ili veterinar,
jbga ja sam videl kak se dela nis još probal sam al mi ne izgleda neki problem to napravit.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
sam, nije nekakav problem to ti je kao sex sa ženom kad prvi put probaš vidiš da znaš i onda bi stalno
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
:finga::drinkers::partyman::rolfer:
al lola sa ženom stalno:scratch
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
to se tako kaže.
Ali nije nekakav problem kupiš sjeme,kateter ako nemaš i na posao
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma gledal sam kod jednog čak išel i na predavanje.
a htel bi probat pa kaj bu,jel ovak znaj sa čim je križano sad sam si ostavil prasice landrasa i nebi htel sa svačim križat.
a i sused nekam vozil pa neku šugu navukel jedva to izlječil.
a nekak mi ovo i praktičnje sjeme mi dođe isti dan nikam se nemoram navažat.
bar dok onaj moj ne poraste.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Ja kupim odmah dvije doze ako su starije krmače upitanju i sjemenim obavezno dva dana. Sjeme uzimam direktno u sjemenarni tako da bude svježe takorekuč odmah ispod nerasta i sam biram sa čim ču sjemeniti.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ne vjerujete mi,a nisam ni ja vjeroval,pa eto.Tak je bilo,ja nisam to iznašal tu da nekome oči mažem.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tak mi je i taj u susjedstvu rekel dva put osjemenit,kak ti naj bolje naveče i ujutro.
ja imam vozača koji vozi po križevcima i svaki dan dolazi u zg.tk da sjeme imam isti dan.

hrvoje ni da ti ne vjerujem al mi malo čudno da su tak nabijali kilažu sa napojem.
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
zavisi nekad ujutro nekad upodne kako kad nema tu pravila


a o prirastu neču ništa komentirati
 

Najnoviji postovi

Na vrh