• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
imali su težine 27 i 28 kg za nekih 5 dana (vagao sam ih ujutro a drugo vaganje poslje podne)su došli do 32 i 33 kg
dajem im 42 kg kukuruza, 12 kg sojine sačme , 10 kg suncokretove pogače, 22 tritikala, 11 kg stočnog brašna i 2,5 kg premiksa i 0,5 kg sanocida
sorta svinja je Š. landras križan sa durokom

Znači za 3 mj imam stokilaša ili za 1mj odojka 25-30 kg, super to se traži,,,,,, bježi dok te nisu rusi otkrili i zarobili za inovaciju o prirastu.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
da bi dobil kvalitetnog odojka 25-30kg treba ti 2,5-3 mjeseca.
i u intezivnom tovu je taj za 85-90 dana 105-110kg.

dnevni prirast se mjeru u tovnoj fazi a ne odojka do 25kg.
a največi je od 40-60kg di prelazi i 1kg/dan i to mora bit odlična smjesa.

o.k možeš mjerit i od prašenja do klanja i ak dobiš prosjek 800g/dan to je super.
možemo sad razglabat o tom al mislim da ni potrebno jel znamo kak se stvara kvalitetna svinja,kak ju treba hranit kroz njezine faze tova.
ja nis expert al kad mi neko veli da hrani sve isto od kak se zlegel do klanja i da ga hrani leto dan da bi imal oko 160-170kg taj nema veze o hranjenju svinja.

lola odlično sam reci kak si zadovoljan kvalitetom kad buš klal,omjeri mi se sviđaju kak ih delaš po tom nebi smeli bit masni.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Znaš da sam svinjogojac, podržavam što @lola radi no znaš mene,,,,,,,, nebi ja bio zdrav kad nebi nabacio koju zajebanciju :drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
ko i ona tvoja da se prasica prasi 4 puta godišnje.

kak ga ti blebneš i daš ljudima mislit dobro kaj Lola ni poćetnik pa da ga zbuniš ka jesi jednog.

<a jesi zafrkant al to je dobro udri brigu na veselje.:prayer::drinkers::partyman:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ko i ona tvoja da se prasica prasi 4 puta godišnje.

kak ga ti blebneš i daš ljudima mislit dobro kaj Lola ni poćetnik pa da ga zbuniš ka jesi jednog.

<a jesi zafrkant al to je dobro udri brigu na veselje.:prayer::drinkers::partyman:

Pa bar im nije dosadno, a da jednog,,,,,,, :supris: ajmo brigu na veselje.:gitarist::gitarist::gitarist::gitarist::gitarist:
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Znači za 3 mj imam stokilaša ili za 1mj odojka 25-30 kg, super to se traži,,,,,, bježi dok te nisu rusi otkrili i zarobili za inovaciju o prirastu.

neznam šta da ti odgovorim na ovakvu konstataciju
P.S. pročitaj predhodnu stranicu šta je napisao Abrikill
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
neznam šta da ti odgovorim na ovakvu konstataciju
P.S. pročitaj predhodnu stranicu šta je napisao Abrikill
Ma nemoj da se nerviraš, malo šale, možda neko stvarno pomisli da je istina i da je moguće kaj sam ja gore napisao :rolfer::rolfer:


P.S. bez zamjerke, znam kak ti je kak i meni, mučiš se a ja te ovdje zaj....am
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
ma nema zamjerke, samo si me iznenadi sa napisanim.(a ti si onome rekao da se krmača prasi 4 puta godišnje)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je ja sam, čovjek računo da je 3x4=12 pa sam mu spustio da može pa nek računa.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
eto neznam zakaj mi ljudi jednostavno ne vjeruju kad nekaj velim:scratch

al zato sve kaj velim mogu to i dokazat ;)

eto još jedan detaljić




 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Može bit zbog frizure pa ti nevjeruju :rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer: :rolfer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
kaj očeš baš sam se lepo ošišal na nulu sam neka nova pa me ni htela obrijat8)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E mi smo u krivij temi :) a da otvorimo novu temu za ovakve zajebancije, kaj veliš.... :idea: :idea:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Mislim da sam ja "onaj" kojem je pele rekel da se prasica prasi 4 puta godišnje.:axe:Kod mene se nikaj ne događa,treba odojke nabaviti pa hraniti,al vele da bu opet snega,a nemam neki grijani prostor,koci su vani,i slabo izolirani,pa me strah da se ne smrznu.Ja sam celi tjedan bil na Hvaru(delal,nisam se zajebaval),tak da sam bil odsutan od foruma.Tam je sasvim drugačije neg tu,v kratkoj majici delaš.Daniels,pri tebi je magluština bila tak kaj smo odmetali lopatom da bi se voziti mogli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh