• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Mislim da sam ja "onaj" kojem je pele rekel da se prasica prasi 4 puta godišnje.:axe:Kod mene se nikaj ne događa,treba odojke nabaviti pa hraniti,al vele da bu opet snega,a nemam neki grijani prostor,koci su vani,i slabo izolirani,pa me strah da se ne smrznu.Ja sam celi tjedan bil na Hvaru(delal,nisam se zajebaval),tak da sam bil odsutan od foruma.Tam je sasvim drugačije neg tu,v kratkoj majici delaš.Daniels,pri tebi je magluština bila tak kaj smo odmetali lopatom da bi se voziti mogli.

Jbga valjda nisi shvatio ozbiljno :mrgreen: malo smo se našalili .
A lijepo ti uživaš , jesl ponio pancetu i kobase na sušenje ;)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
joj Hrvoje daj im i klimu,tuš i centralno ugradi.
sam da su siti i da imaju dobru stelju,da ne puše baš po njima i niš im nebu.daš im češče vode i to tople il napoj.
moji prošlu zimu preživeli i na -19.
tak da se neboj.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,prijatelju,možda su preživjeli kod tebe,kod mene u selu je bilo slučajeva i da nisu preživjeli,usprkos svemu tome kaj si ti nabrojal.Nit ja znam kakve nastambe imaš ti,a stvarno neznaš ni ti kakve imam ja.Meni nije sila riskirat svinje i uzalud bacat novce da vidim kak se oni ponašaju na -19,ko švabi na ruskoj fronti.Radije ću pričekat malo toplije vrijeme pa mirne duše gledat kak napreduju,jer svinje hranim za sebe,a ako ću ići u takvu investiciju da gradim farmu,onda će i ta farma imati sve kaj mora imati,a između ostalog i pristojnu temperaturu za normalni razvoj svinja,a ako neću,hranit ću ovako i dalje.
@pele-nisam shvatio doslovno,nemaš frke,al sam se ja osušil dole,nebih išel u off topic,bilo je doslovno krvavo.Jedino dobro je kaj smo stali na povratku v Drnišu kod koleginih rođaka pa malo kobasa i pršuta nije bilo naodmet,tak da smo stigli u 3 ujutro doma,a krenuli u 19:30 iz Splita.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa nismo baš malo,tak se to veli.;).Bitno da je sve prešlo ok,a druge godine nosim pršut na sušenje k tim ljudima,fenomenalno čovek zna napraviti.Da mi dva osuši,ja prezadovoljan,k tome koja panceta i vidi veselja!
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Pa nismo baš malo,tak se to veli.;).Bitno da je sve prešlo ok,a druge godine nosim pršut na sušenje k tim ljudima,fenomenalno čovek zna napraviti.Da mi dva osuši,ja prezadovoljan,k tome koja panceta i vidi veselja!

Bok svima . Ja sam ovdje novi imam 40 krmača.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav prijatelju cizmesinkin!Vidi se da si iskusan.40 krmača nije malo.Kak se snalaziš u ovim teškim uvjetima za svinjogojstvo?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Da,gledam baš situacija nije neka,zato pitam,ostali su barem poticaji na krmače,al to je ono,više da sprdaju nego da pomažu,ali bolje i tak nego da ti lopovi ništa ne daju.Ko zna kak bu dalje,ja sam planiral nekaj gradit,al izgleda da nikaj ne s toga,jedino da se preselim van države,pa da dajem našim idiotima da uvoze.To im jako dobro ide,a ak se zeme da uvoze staro meso i nikakvo,još bolja zarada.Malo sarkazma,al eto!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Trenutno je vrlo loša situacija za nas svinjogojce.Neznam šta dalje:scratch
...pa ti bar imaš mangulice, Mladene...pa lagano u vrbake uz Dravu s njima, torbica i frulica...stopama pradjedova :)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Imam problem.. Krmača kojoj bi ovo bilo četvrto leglo nikako ne želi ostati bređa.. Imala je 3 prekrasna legla nikad manje od 9, sve bi ih othranila i sad ne želi više ostati bređa.. # puta je bila pod bickom, i to 2 bicka su skakala.. Zašto više ne može ostati bređa, hrana je ista, kotac je isti, sve je isto.. Već je odlučeno daide pod nož, ali toliko mi ju je žao.. Nikad bolju krmaču nisam imal..
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
nešta joj ne štima sa jajnicima, sterilna je.kod mene ako ne ostane od 2 put suprasna ide na klanje.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Jel debela?
Mozda je cista jajnika,tumor rodnice , mozda je aplazija melerovih kanala...
Steta ako je dobra krmaca bila...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ma nije debela, zadnji put se prasila 5.10.. I normalno othranila praščiće, i normalno se počela tjerat nakon odbijanja odojaka, ali bređa nikako ostat.. 3 puta je bio bicko, tj 2 puta jedan i jednom drugi bicko.. Šteta mi ju je.. Ostavil si budem mladu.. Pa kak Bog da.. Il kupim neku već bređu nazimicu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh