• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
imao ja taj slučaj sa nazimicama,pripustio ih i poslje se to povuklo.

ma daj?
i jel bilo dobro leglo?
ja i planiram napraviti još jedan svinjac za krmaču i pripustiti je, a sada sam kupio dvije krmače, jednu za škrinju negdje oko 6 mjeseca ću zaklat, a drugu planiram pripustit...
a pošto je ova takva kakva je, ići će pod nož, a zdrava na pripust...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mrki to je pupčana hernija ili kila.To su najvjerojatnije crijeva i nemoj to ostavljat za nikakv rasplod.Može izdržat,a ne mora,najbolje da je sam u boks da nitko ne skače i ne drobi po njemu jer može još više proširit kilu i rizik od upale i uginuća.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Poštovani,
naime imam 3 muška koja če za ljeto biti pravi bekoni, jedan definitivno u škrinju a što s druga 2 dali ih ostaviti do zime-ali to bih mi bilo preveliko
imam i krmaču koja je parica s njima i plan je da se natjera pa da rodi male gice, imam objekte a praktički su prazni, veliki betonorani tor i komotno preuredim još dva prasilišta a s odojcima u tovilište koje također postoji, dali se isplati sa dvije krmače rekreativnobavit time pošto je tu dosta kidanja i takvog posla?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Karabaja, bit ću realani i grub.. Ne isplati se.. Drži za sebe par komada da imaš mesa i ne trebaš kupovati plus što znaš što jedeš.. Sve ostalo ti je gubitak.. Nažalost..

Govorim iz vlastitog iskustva..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
reko si zlatnu riječ, tamo u 11mj budu cca 200kg možda i više a lani smo klali u 11 mj. 1x180, 1x160, 1x140, a supač, a krmača nek okoti 3 opet i nebudem morao kupovati
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
krmača

pripusti tu ženkicu pa ako bude loša možeš s njom u kobase a još ti oprasi barem 5 komada i imaš za iduču sezonu:vragek::vragek:
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Slažem se s Bjondom, tu prasicu si pripusti, da imaš odojaka za sebe.. Na isti način i ja radim.. Imao bih ja više, ali nema računice da se na glavu okreneš.. Nema kupaca.. Nema ništa.. Katastrofa..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa sječam se za odojke zlatne 2009 znam iz vlastitog iskustva da je kod mene bilo odojak i janjetina ista cijena 20kn/kg
p.s- odojak je do 28-30kg?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
2009 sam prodao odojke po 26 kn, a kukuruz kupovao po 55 kn 100 kg.sada plačam kukuruz 150 kn a odojke prodajem po 12 kn.više ništa neču komentirat.:confused::vragek:
 
S

seljaček

Guest
Nemoj ništa radit drži se svog posla i ništa drugo sve se ne isplati. Znam jednog koj je rekao ne isplati se sadit kukuruz pa je kupovo i hranio krmače i bekone pa je onda zaključio da se ne isplati držat krmače kupovo je kukuruz i odojke i hranio bekone ipak je zaključio da se ne isplati hranit bekone i gdje smo sad ???
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Ja sam kod stava da kad god nešto radiš nešto češ i zaraditi makar to bila i 1 kuna
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ma dajte ljudi, kako se ne isplati???
kaj, oćete reći da bi ja, koji živim na selu, imam nešto zemlje, prostora za svinjce i mehanizaciju, nebih mogao zaraditi koju kunu??
gluposti....
ako se i novac stalno vrti uloženo-dobiveno, bar ću imati za jest, a neki ni to nemaju,oni kojima se ništa ne isplati...
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Normalno da se isplati tko misli da se ne isplati neka sve rasproda i živi od socijale
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ako se vama isplati onda ste u školi imali 1 iz matematike.ja imam 42 krmače i dobro sam izračunao koliko me košta kila odojka, nemorate mi vi govorit jel se isplati ili ne.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kolega, ne govorim živjeti od toga, nego kao dodatak nekome poslu, kužiš?
normalno da se nemože živjeti, pa tko u ovoj državi može živjeti od poljoprivrede??
jako rijetki...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
u ponedjeljak mi ide 40 kom odojaka van po 15 kn + PDV...ma bude to prešlo da se nema kome prodati i te niske cijene...i ja sam prodavao po 12 kn ...uopče ne isplativo ali nesmije se odustati od toga...samo hrabro naprijed
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

svi koji kažu da se ne isplati raditi varaju se u svakom poslu ima dobiti makar i one male za živjeti normalno onima kojima se ne isplati ništa raditi neka uzmu pivu pa ispred dučana neka raspravu vode kao i inače što rade ja 4god hranim krmače i prodajem odojke ali ih nisam nijedanput ih nisam prodao da nije bilo bar 30 40posto dobiti i normalno meso za sebe pozdrav bjonda:vragek: nemožemo sa ovim poslom i cjenama biti tajkuni
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ma svinjogojstvo se ne isplati ni kao dodatni posao.. Jedino što se isplati imati svinje za svoje potrebe.. Za obiteljsku konzumaciju..

Ja živim 11 km do Trga bana Jelačića, na pragu metropole, 1 000 000 gladnih usta, i ja ne mogu naći kupca za odojka ili za tovljenika..

Ulozi su preveliki, a cijene su katastrofalne..

Jedina stvar je što ti se čini lijepo kad dobiješ 1200 - 1500 kn za tovljenika na ruke, misliš si hrpica para, a da izračunaš ulog u tog tovljenika, došlo bi ti slabo..

Ja ne znam kad sam zadnji puta prodal živoprase.. Ako ga hoću prodat, moram ga i klat..

Čovjek sa 42 krmače nije rentabilan,a di bi bili mali proizvođaći..

I pustite te u pogrdnom smislu seljačke fore, jer i ja sam seljak, da se ispalati samo treba raditi.. Samo lijenčine nemaju ništa i tako to.. Uzmite olovku i papir, i potrebne su osnove matematike, da shvatite da je to velika puuuušiona..
 

Najnoviji postovi

Na vrh