• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Imam jedno pitanje....
imam krmaču američki durok bređa je i stalno se srbi veterinari kažu da nema šugu al ja sam ju ipak dal cijepiti al ona se i dalje svrbi neznam kaj da radim...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
glupo al oče od štraje/stelje na čem leži.meni se jednaa sva izgrebla doslovno sam ju okupal,opral svinjac i pokrećil, promjenil straju i sve posle bilo o.k.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Bum zutra pogledal za uši mislim da nema nevidi se niš zasad...a kupil sam od jednog čovjeka iz Medvedičke u Novom Virju ima dosta krmača durok..u ljetu sam krečil štalu tjedan dana prije nego što se prrvi put oprasila sad je drugi put bređa...a slamu imam pšeničnu običnu...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ja svojima bacam jecmenu i nis se ne bune :d
Ali znam da je zobena najbolja

Istina je da je zobena najbolja.Može i ječmena biti dobra,ako klas nije imao preoštre ''brkove''..
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
ja sam novi na forumu ali imam pitanje dali ima netko iskustva u hranjenju svinja sirutkom u prahu
 
S

seljaček

Guest
ja sam novi na forumu ali imam pitanje dali ima netko iskustva u hranjenju svinja sirutkom u prahu

imam ništa posebno poprravlja ješnost smjese ako ju dobiš za badava ok ak moraš platit ??
svrhu ima sviježa jer povečava konzumaciju smjese pozitivno utječe na probavu i štedi vodu a naj bolja je ako može biti sviježe- sviježa još kad bi bila topla 1. liga. u prahu isam primjetio nikakvu razliku sa i bez umješavanja sirutke.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Susjed pripustio krizanku nekakvu tko zna cega sve ne sa nerastom duroka.
9 komada,evo stari 16 dana ,sareni svi.
kad se vratim kuci bas cu ih poslikat i stavit tu fotke.
Samo steta kaj ih nije jos ustrojio,planiram od njega uzet 5-6 komada za sebe.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ova tri su izasla van,ostali su se skrivali pod komusinom 8)

of57vs.jpg





2uiahxi.jpg





23w8u2s.jpg
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Baš su fora!Kolko su sad negde stari i kak su po težini?Jel su svi ostali i ak buš zel baš me zanima kak budu napredovali.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kopanju nisam ni primetil.To je od bojlera,ne?Ja imam takve dve i kaj god složil,uvek razbiju,moral bi v zid zatiplati ili zazidati ko kadu v kupaoni pa nek kopaju!:mrgreen:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
hidrofora.
meni betonsku krmača razbila a imali smo ju kaj dvojica nosit.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Super,znači ne preostaje mi nikaj drugo nego sve hidrofore pobrati po otpadu i kak budu lomili tak bum švasal.Inače,mojem starom su na terenu napravili kopanju za pajceke i meštri koji su to delali su računali da svakom pajceku treba pol metra prostora za jesti.Kad je stari to videl,nije znal dal bi se smijal ili plakal,al on to ipak natovaril v auto i dopelal doma.Ja sam na rit opal kad sam to videl.Grdosija od 1,5 metri za 3 odojke.Lako bi za korito poslužila.Bum poslikal,dok ju odmečem ispod ostalog železja,al dovoljno je reči da ima oko 75 kila sigurno i race dok su bile male su se kupale nutra,a bilo ih je 25 komada.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
da je tim odojcima otac čistokrvni durok bili bi puno tamnije boje.govorim vam iz iskustva jel imam durok krmače u čistoj liniji a neke osjemenim sa drugim nerastovima, tako da znam kako izgledaju križanvci.u tim odojcima ima jako malo krvi duroka.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pitanjce za znalce...

odojak, ženski, cca 40-45kg, primjetio sam da ima bruh na pupku...
jeli opasno ili može tako izdržati do 5,6 mjeseca, kad će pod nož?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
bruh

nije ti to opasno može izdurati do 5,6mj samo pazi da se ne širi previše ako primjetiš da se naglo povečava onda hitni postupak pod nož:vragek:
 

Najnoviji postovi

Na vrh