• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
U ovom trenutku se sigurno ne isplati ni nama malima kao dodatni posal a kamoli onome ko mora plačat sva davanja .Moje razmišljanje je uvijek bilo da mije dobit ono kaj ostane za moje potrebe .Žalosno je da s jedne strane imamo najniže cijene a opet nemožeš nač kupca .
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

ne bih se htjeo prepucavati sa nikim ali valjda je svako našao neku računicu ako se nečime bavi ja sam bekone prodavao po 15kn pa računaj koliko košta bekon od 150kg +1kn-kg za klanje:supz:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Ma svinjogojstvo se ne isplati ni kao dodatni posao.. Jedino što se isplati imati svinje za svoje potrebe.. Za obiteljsku konzumaciju..
Ja živim 11 km do Trga bana Jelačića, na pragu metropole, 1 000 000 gladnih usta, i ja ne mogu naći kupca za odojka ili za tovljenika..
Ulozi su preveliki, a cijene su katastrofalne..
Jedina stvar je što ti se čini lijepo kad dobiješ 1200 - 1500 kn za tovljenika na ruke, misliš si hrpica para, a da izračunaš ulog u tog tovljenika, došlo bi ti slabo..
Ja ne znam kad sam zadnji puta prodal živoprase.. Ako ga hoću prodat, moram ga i klat..
Čovjek sa 42 krmače nije rentabilan,a di bi bili mali proizvođaći..
I pustite te u pogrdnom smislu seljačke fore, jer i ja sam seljak, da se ispalati samo treba raditi.. Samo lijenčine nemaju ništa i tako to.. Uzmite olovku i papir, i potrebne su osnove matematike, da shvatite da je to velika puuuušiona..

pa ovo oko stvari da kapne 150kn/mon je zgodno, tast je u 11-12mj imal takvih 10-ak i kad se sve skupi na hrpu zgodna svota pogotovo što ima 1300kn penzije

Mrki88 ma dajte ljudi, kako se ne isplati???
kaj, oćete reći da bi ja, koji živim na selu, imam nešto zemlje, prostora za svinjce i mehanizaciju, nebih mogao zaraditi koju kunu??
gluposti....
ako se i novac stalno vrti uloženo-dobiveno, bar ću imati za jest, a neki ni to nemaju,oni kojima se ništa ne isplati...
mrki je u pravu bitno je da se novac stalno vrti i da stalno prelazi kroz prste i onda se čovijek lakše snađe:!:
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
@Marko1986
imenjače, šta ti lupaš??
Pa kako se neće isplatiti??
evo, ja držim svinje za sebe, i kupio u 1 mjesecu 5 odojaka, skupa 2200kn...
sad planiram napraviti još svinjac, dva, što me neće puno koštati, samo moram pregraditi, prostor je tu, i ostaviti jednu krmaču i prepustiti je...
i sad, ako Bog da, nek bude namanje 5 u leglu, super, ja zadovoljan....
da ni jednoga ne prodam, opet dobro, bar ih nemoram kupovati za nagodinu...
ako bude više od tih 5, daj Bože da ih bude 12, sigurno prodajem 5,6 komada, bilo kao odojke, bilo kao sto kilaše, jer hrane ima, imaju gdje bit, i neka stoje dok netko ne dođe po njih..
posla se ne bojim, naučen sam radit i nije mi teško, tako i tako sam dosta vremena doma i moram se nečim bavit...
i kako se to onda ne isplati??
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mrki car si, ja imam sad stare cca5mj i krmača iz istog legla,za 3mj planiram da bih se tjerala pa mi odojci padaju u top termin po nekoj mojoj matematici? a što kažeš nek okoti 4 pa da mi ostanu ne moram kupovati, sviđa mi se onaj 577dv s tvog albuma, jel tvoj
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Dečki, ajde pročitajte kaj sam ja napisal.. Svaka časta za vlastitu upotrebu, ali za prodaju ne.. I stojim iza toga.. Ja sam svinje od 120 kg za Božić prodaval po 13kn.. I spušil sam na njima..

I vrijeđaju me ove rečenice tipa, "JA volim radit pa ću imat svinje i jer ja nisam lijen, i ja ću zaradit pare..".. Kaj to znači da sam ja lijen?? Zajebi tu priču.. Prohodal sam među svinjama, i znam o čemu pričam..

Dečki, ako se vama ispalti.. Svaka vam čast.. Želim vam svu sreću svijeta.. Meni se za prodaju ne isplati hraniti i neću ih hraniti.. Za sebe ću imat dok ću god moći imati, i dok me ne zajebe usrana urbanizacija i širenje Zagreba..
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa ovo je za vlastite potrebe ali pošto računam da mi odojci padaju oko praznika pa zašto ne stavit koji ojro u džep, evo u moju okolicu zagrebčani uredno dolaze kupovati svinje i obavljati kolinja
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ako se to vama isplati imam prjedlog za vas,uzmete od mene u najam 42 krmače i sve objekte za to mi platite 500 eu mjesečno, pa da vidimo koliko čete dugo govorit da smo mi koji se žalimo na cjenu ljeni i nečemo radit.Usput sve krmače su vam ili pripuštene ili sa odojcima,a dobite i ove odojke koji su več maknuti od krmača sve za najam od 500 eu mjesečno.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Ni kučni ljubimci ne nose zaradu pa ih svi manje više imamo . Kad bi izračunali hranu i ostale materijalne troškove u ovom trenutku se ne isplati hranit ni za sebe ali prosjek zadnjih nekoliko godina nas drži na nuli .
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ako se to vama isplati imam prjedlog za vas,uzmete od mene u najam 42 krmače i sve objekte za to mi platite 500 eu mjesečno, pa da vidimo koliko čete dugo govorit da smo mi koji se žalimo na cjenu ljeni i nečemo radit.Usput sve krmače su vam ili pripuštene ili sa odojcima,a dobite i ove odojke koji su več maknuti od krmača sve za najam od 500 eu mjesečno.

ajde nemoj te mi dizat tlak, molim vas!
koji će mi k...c 42 krmače??
jel ja pričam da idem u svinjogojstvo pa ću imat 100 krmača, ili da ću držati jednu krmaču, za sebe, pa ako bude više u leglu neg kaj mi treba, ide na prodaju....
jel vi razumijete hrvatski??
jeftinije mi je hranit jednu krmaču, nego svake godine davati 2000- 3000 kuna
za pet, šest komada koliko hranim...
tu sam već u profitu, a još ako bude viška za prodat, eto i to....

ma, zaboravite...
Vi ste u pravu, ništa se ne isplati...
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ne sigurno ste vi u pravu,vidim da imate 1 krmaču kao kučnog ljubimca,pa ste si uzeli za pravo govorit o isplativosti svinjogojstva.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sav odgovor leži ovdje:

to bi ispalo nekak ovak


kukuruza 100kg =200kn
ječam 50kg =110kn
pšenica 25kg =50kn
zob 15kg =30kn
ražene posije =50kn
sano vreča 25kg =143kn
ukupno kg =245 =583kn

i to da ne računam mljevenje i mješanje al ajd 50kn kaj je 633kn÷245kg=2,58kn

jedan prasac pojede oko 350kg da dobi 100kg kaj je 904kn
odojak ak ga kupuješ 25kgx15kn =375+904=1279kn
i po tom da ima 110kg kila žive vage bi bila 11,62kn
i da tu nema struje,vode,objekta,mene.
cijena bi trebal bit po meni 13-14kn/kg
a neznam da ju baš tko može postić.
i sad ako i proizvodiš hranu, jeftinja je max 40%.
2krmače sa 2 legla 40 odojaka i da ih prodaješ u cjelom periodu od 24-200kg.u plusu si kaj tebi ostane 5-6kom.
kaj znaš kakvo je i čim je hranjeno,i nemoraš mislit jel buš imal kaj jest,nemaš mesa pod nož i eto ga.današnja stvarnost.divim se ljudima u gradu kak danas uspijevaju prehranit se.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
da ti na 20 kom tovljenika bude plus 6 kom, gdje bi nam bio kraj bili bi bogatiji od sanadera. hahaha.Računica ti je slaba.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
daj molim te pročitaj ponovo.nisam pričal o 20 nego o 40 kroz razdoblje od 24-200kg.
a kad smo kod 20tovljenika budi sretan ak je 100kn po komadu a nije.
prošla su vremena od 15-16kn/kg.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
pa zašto se baviš onda s tim, ako ti toliko nije isplativo???

odi u harmoničare i postani popularan,jbte...

neću više komentirati, nemam volje razgovarati s nekim tko me ne razumije....
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
sigurno se ne bavim uzgojom svinja iz luksusa nego iz puke potrebe, jel sam do sada od toga živio , to mi je jedini poso a ne hobi.ti imaš neki drugi posao od kojeg živiš a svinje koje uzgojiš su ti ko neki hobi,probaj se ti stavit na moje mjesto, dok ti svaki dan stižu računi a nemaš sa čime da ih platiš, pa ti sigurno nebi bilo do sviranja harmonike.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma kaj kenjate pa gospoda iz grada ne jedu našu svinjetinu nego mađarsku i iz cijele europe, pa zašto propada hrvatska industrija za obradu tkanine pa zato što svi kupujemo nike, adidas, dolce&gabana pa isto je tak i s mesom, vjerovatno naši građani jedu šunku i šnicle od guccia:finga::rolfer:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
stočarstvo

prijatelji dragi več sam rekao da nema koristi od toga ako se međusobno prepucavamo bolje da si pomognemo međusobno sa kojim pametnim savjetom:vragek::drinkers:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
prijatelji dragi več sam rekao da nema koristi od toga ako se međusobno prepucavamo bolje da si pomognemo međusobno sa kojim pametnim savjetom:vragek::drinkers:

Potpisujem,,,,,,
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
sav odgovor leži ovdje:

to bi ispalo nekak ovak


kukuruza 100kg =200kn
ječam 50kg =110kn
pšenica 25kg =50kn
zob 15kg =30kn
ražene posije =50kn
sano vreča 25kg =143kn
ukupno kg =245 =583kn

i to da ne računam mljevenje i mješanje al ajd 50kn kaj je 633kn÷245kg=2,58kn

jedan prasac pojede oko 350kg da dobi 100kg kaj je 904kn
odojak ak ga kupuješ 25kgx15kn =375+904=1279kn
i po tom da ima 110kg kila žive vage bi bila 11,62kn
i da tu nema struje,vode,objekta,mene.
cijena bi trebal bit po meni 13-14kn/kg
a neznam da ju baš tko može postić.
i sad ako i proizvodiš hranu, jeftinja je max 40%.
2krmače sa 2 legla 40 odojaka i da ih prodaješ u cjelom periodu od 24-200kg.u plusu si kaj tebi ostane 5-6kom.
kaj znaš kakvo je i čim je hranjeno,i nemoraš mislit jel buš imal kaj jest,nemaš mesa pod nož i eto ga.današnja stvarnost.divim se ljudima u gradu kak danas uspijevaju prehranit se.

Razumijem,,,, sve mi je jasno,,,,,, tko voli nek izvoli.:finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh