• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako če biti po njegvom-čitam ti između redova da se bojiš da baš i neće biti kobasica
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

reci ti njemu da je vreme hranjenja samo šrotom i napojom daleka prošlost oni su tako hranili i za leto dan imali bravca od 100kg a sa današnjom tehnologijom za 6mjeseci 120-130 pa gdje mu je onda tu računica mislim da on još uvijek živi u prošlosti bez uvrede ali to je moje mišljenje ako ga nemožeš urazumiti:vragek:
 
Posljednje uređivanje:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
bjonda za 90dana treba imat oko 105kg.
a za 180 ili 6mjeseci oko 150kg.
gle stari je tak naučen i nebuš to promenil dok i ti ne kupiš i ne hraniš kak treba jednostavno da mu dokažeš.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
baš se ne kužim previše u svinjoprehranu ali znam da su sa cca40-50 dana do 30kg malo više -manje
ali za 90 dana-100kg- pa kaj ih svaki dan hranite sa megamass 2000 i još svaki dan umijesto vode dobe 200ml3 čistih stereoida:confused:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
odojci sa 80 dana moraju imat 25 -30 kg a moji nerastovi i nazimice koje testiram sa 140 dana starosti imaju težinu od 100-11o kg sa slaninom prosjek mjeri se na 3 mj oko 6-8 mm uz napomenu da jedu smjesu sa 20% soje i samo 20 % kukuruza.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
sad sam skroz zbunjen u nečemu u čemu baš i nisam pismen-ispada da za 10-ak dana dobiju 70kg, a sad tu netko se.e na veliko
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne nego se ti naući pravopisu a probaj koristiti i ,.!()/% skužio sam odmah-tvoji za 60 dana dana nabiju cca 70kg
bjonda za 90dana treba imat oko 105kg.
a za 180 ili 6mjeseci oko 150kg.
gle stari je tak naučen i nebuš to promenil dok i ti ne kupiš i ne hraniš kak treba jednostavno da mu dokažeš.
govorio sam o ovom i usporedio ga s tvojim postom
 
Posljednje uređivanje:

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

volio bih vidjeti recepturu po kojoj svinje za 90 dana imaju 105 kg ako si mislio 90 dana od odbiča onda štima:madmana:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ulaz u tov sa 25-30kg i za 90 dana oko 105kg al to je intezivni tov.
i tu je hrana puno jača od one koju ja delam.
meni treba 120 dana.+/- koji dan.
od mojih krmača mi trebalo 9 mjeseci za 150kg.sano je bil konstantno oko 10-15%.kukuruza max 50%.
a kaj buš ti njega hranil kuruzom,posijama,dračom,jabukama to je klinac.
treba ti godinu dana za 150kg,kolko im daš tolko i dobiš.
bez dobre smjese nema ni prirasta a ni mesnatosti.
probal sam svakak hranit isto teški odojci jedni za 6mjeseci oko 105kg a drugi 60-70kg i di je tu isplativost,a da ne velim kolko ovi manji hrane rastepli u konačnici bili skuplji a lošji od večih.

ja mješam ovak i zadovoljan sam,u određenoj težini smanjuju se kukuruza i pojačava ostalo al u principu ovak.
kukuruza 100kg
ječam 50kg
pšenica 25kg
zob 15kg
ražene posije 15kg
sano protamin premium vreča 25kg
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Hehe,ti čitaj između redova,a ja "čitam" između redova kobasa na tavanu.Ja se s tim uopće ne uzbuđujem,bili oni 100 kila ili 150,kobasa mora biti i amen.A ak je starome lakše,nek šljaka kak je naučen.Ja sam zgubil svaku volju da nekoga uvjeravam u moderniji način ishrane,koji i ja smatram boljim.Nije da sam pobornik samo smjese i Uree pa da pajceke šopam s tim i da mjesečno ima prirast 50 kila.To nije moj cilj,ali kuruza,ječam,pšenica,i nekaj premiksa,to da.Ak se to još more s napojem zmešati,ne vidim zakaj nebi tak bilo.V ljetnom periodu dok ima zelenoga daje im se i to i za mene dobro.Al kak i velim,nije mi v interesu enormni prirast nauštrb kvalitete,ali nije baš da moram telekinezom pajceka uvjeravati da raste dok on jede samo šrot i napoj.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
volio bih vidjeti recepturu po kojoj svinje za 90 dana imaju 105 kg ako si mislio 90 dana od odbiča onda štima:madmana:
pa pričamo o tovu a ak se nevaram u tov idu sa 25kg.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ne,ne varaš se,istinu zboriš.Prema literaturi,tov svinja ima dvije etape.Prva je od 25 do 60 kila i tu se hrani PO VOLJI.Dakle,svinja uzima hrane koliko more pojesti i sva ta hrana najviše ide za proizvodnju mišićnog tkiva.Druga faza tova gdje se hrani OGRANIČENO sa dva obroka dnevno počinje od 60 kila i završava oko 105-110 kila.Tu se smanjuje količina energije u hrani koja se daje svinjama(smanjuje se kuruza kao glavni izvor energije),a povećavaju se proteini(sojina sačna,lucernino brašno,suncokretova sačma...).Zbog toga jer nakon 60 kila svinja višak energije pretvara u mast i tu prestaje intenzivna izgradnja mišićnog tkiva(mesa).A sad ti to pokušaj objasnit nekome poput mojeg oca.Rekel bi da sam prolupal i da koji mi je k...c!
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
praščiče odbijaš sa 45-50dana ili 12-15kg,i treba ti još 30-40dana da su 24-27kg i ne davat kuruzu prek 25-30% do nekih 40kg da se razvije mišična masa,jel ak ih u startu ko male kreneš kuruzom šopat posle to nebuš ispravil ničim.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
hvala na informaciji, stvarno mogu reće da sam sad nešto i naućio:prayer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a gle ja još uvijek učim.
a cijeli život sam sa svinjama,točnje deda je držal svinje,a ja zadnjih 3g se bavim time.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

ja sa svinjama se bavim samostalno oko 4god a prije toga sa starime koji je imao i po 30 krmača tako da znam da se nemože za 90 dana dobiti kilaža od 105kg to je period nakon odbiča i onda ta kilaža štima jer za 2,5 mj je normalna kilaža 25-30kg
 

Najnoviji postovi

Na vrh