• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
opet se vračam na ono što sam i prije rekao 90 dana od ulaza u tov pa onda u tih 90 kilaža do 120kg to je ok i meso prva liga i nije kao iz dučana nego miriše van iz kuče kad se peče i ne smanjuje se na pola i bez prevelikog dodatka kocentrata a znamo svi da bez njega u tom roku nema te kilaže:vragek::vragek:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Bavim se proizvodnjom licenciranih nerastova i rasplodnih nazimica, odnsno budučih nerastovskih majki.Ako mi nerastovi i nazimice nemaju tu težinu od 100-11o kg za 150 dana i mast debljine do 8 mm padaju mi na testu, onda mi uzalud poso, jer nije isto ako nerasta prodam nekom repro centru za 5000 kn ili mi padne test pa ga prodam za 2000 kn nekom seljaku.Ono šta ostaje za mene poslje testa ide na dijetu i slabu hranu , tako da mi se nazimice ne zamaste.Pripuštam ih sa 240 dana starosti i težine 150 kila.I ja se slažem sa vama da takvo hranjenje nije dobro ali mi hpa agencija tako diktira , ili mi padaju test.Takve nazimice i nerastovi se ne koriste za hranu nego za rasplod.Inače za sebe koljem jedino Duroka i to koji ne jede smjesu, sve ostale pasmine po kvaliteti mesa mu nisu ni do koljena.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
imaš samo jednu pasminu za repro centre ili...
koliko ih godišnje prodaš po 5000kn
i pitanje za milijun kuna, jel imaš kakvo saznanje za takav uzgoj ovnova-ćistokrvni, testiranje i prodaja tim centrima
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
imam 2 pasmine, duroka i velikog jorkshira,sve ovisi koliko ih trebaju, otprilike 5- 6 kom godišnje.Nemam pojma o ovnovima.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
znaći nije neka kolićina za život kroz godinu, a koliko riješiš "seljacima" po 2000kn
 
R

Renato5820

Guest
svatko svoju robu hvali ali mislim da ipak pretjeruješ to moraju biti ekstra uvjeti i ekstra napredne svinje koje imaju dnevni prirast od 1kg jer u tov ulaze sa 25-30kg:vragek:

kolega ja sam radio pokus kod kuce na svojoj farmi na koju su dolazili odojci iz stanaca od gavriloviča i bili su prosjek 22 kg i za 3 mj. su bili prosjek 120 kg i mesna jedinica 61
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
100 kg za 90 dana?Moguće,al hvala ti na tom roštilju.Kad bi stavil šnicle,ispali bi ćevapi.Meni je čovek govoril od koga uzimam odojke kak hrane te farme u intenzivnom tovu i sama pomisao na to meso mi smanjuje apetit.
 
R

Renato5820

Guest
100 kg za 90 dana?Moguće,al hvala ti na tom roštilju.Kad bi stavil šnicle,ispali bi ćevapi.Meni je čovek govoril od koga uzimam odojke kak hrane te farme u intenzivnom tovu i sama pomisao na to meso mi smanjuje apetit.

pa to je intenzivni tov za prodaju,ja za sebe ih drzim 100 dana,za svoje potrebe
 
R

Renato5820

Guest
100 kg za 90 dana?Moguće,al hvala ti na tom roštilju.Kad bi stavil šnicle,ispali bi ćevapi.Meni je čovek govoril od koga uzimam odojke kak hrane te farme u intenzivnom tovu i sama pomisao na to meso mi smanjuje apetit.

a šta se tiće roštilja dođi k meni pa možeš probat i od ovih od 90 dana pa ćeš vidjet da nije čevap i da je jako dobro i sočno
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nije mi namjera reklamirati, ali bio sam vjeran Čakovećkoj hrani dok jednom nisam iz neznam ni sam kojeg razloga uzeo Renatovu hranu. Svinje odmah veselije i bolje jele i u hranilice u koje su dotada išle 4 kante hrane sada su išle 5 dnevno. A to se naravno vidjelo i na dan koljevine. Razlike u mesu nisam primjetio nikakve, samo sam primjetio da u istom periodu je bio veći prirast. A moja politika je da svinje uvijek moraju imati hrane u hranilici.
 
R

Renato5820

Guest
gle mi smo mala firma i to nismo dobili na lotu već radimo 17 god.,od prvog dana iza naših receptura stoji dr.sc.prof. Darko Grbeša s Agronomskog fakulteta iz Zagreba.Gledamo na kvalitetu i tek smo zadovoljni kad je kupac zadovoljan.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Krmača šepa na jednu nogu, bio je veterinar, dao dvije injekcije, ali ne pomaže, što bi to moglo biti?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ima ti vjerojatno izraslinu iza vrha papka.
nebu inekcija pomogla,probaj pogledat da nije slučajno stala na kaj.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
slažem se da je vjerovatno stala na nešto ili joj se upalio živac :vragek:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
baš niš nemreš napravit ak je izraslina nego kolji dok nije počela gubit na kilaži.sve teže joj se bude dizat i ič jest pogotovo ak je velika.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
baš niš nemreš napravit ak je izraslina nego kolji dok nije počela gubit na kilaži.sve teže joj se bude dizat i ič jest pogotovo ak je velika.

Budemo joj dali mjesec dana rok da se očisti od lijekova i eventualno oporavi, a ako ne bude oporavka morati će u kobase.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Evo da se pohvalim i meni se u četvratk oprasila krmača durok...ima ih 8..6 ženskih i 2 muška..svi su na oca bijeli..šteta ako bog da sljedeći put ću prpustiti pod duroka..
 

Najnoviji postovi

Na vrh