• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nije sve u boji i sarenilu svinja...

Nego,ovak imam problem. u kopanj gdje dajem jesti jedna od njih 4 mi konstantno sere:mrgreen:
Stavim ja ciglu u cosak i dodem jutros ono opet gov*o tamo,cigla maknuta onak strucno.
Sto napraviti da tam vise ne obavlja veliku nuzdu. Jer vidim da nema mokrace,samo kruto.

Jedno od ovih je majstor

rsyn2u.jpg



k4f9sm.jpg
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma pusti ih nek jedu govna:rolfer:
možda na donjoj slici ono što stoji jer ima zanimljivu prljavštinu koju može zaraditi ako ide u kopanju i van nje:scratch
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Kako potaknuti tjeranje kod krmača? Krmače prveskinje stare 7 mj, teške oko 110 kg neće se tjerati..
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pokusaj sa nerastom "probacem" i to sa zrelim nerastom.
I ako je moguce da to ne bude u zatvorenom.
Na slabije tjeranje ti utjece i velik broj nazimnica u boksovimaa.
Ili joj daj gonadotropina i cekaj,ako nebude nista onda ce se slucajno nabosti na noz.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Imam problema uopće de budem nabavil bicka za skok, a kamoli za probanje... hehehe
Strah me je zaraženih bicka jer sam već izgubil krmaču za kojom mi je srce puklo.. hehehehe
Nemam iskustva sa oplodnjom kupljenog sjemena, ali sve mi se čini da budem moral to probati..
Pokušal sam stare recepte sa pečenim , pa i proklijalim ječmom i ništa.. U boksu su dvije i obje sam ostavil za pripust i ni t od tjeranja..

Koja bi bila cijena tih hormona za tjeranje?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
imaš 3 proizvođača cjepiva, po nazivima... suidan košta oko 55 kn, pg600 košta 65 kn i foligon je oko 75 kn. foligon je i najbolji.nerasta čistokrvng velikog jorkshira imam za prodaju,nerast je testiran i ima 1oo kg.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Puno hvala na informaciji cizmesinkin.. Za nerasta nisam zainteresiran, jer mi ga se ne isplati držati.. Za moje potrebe ću se već nekako snać..
 
S

seljaček

Guest
Puno hvala na informaciji cizmesinkin.. Za nerasta nisam zainteresiran, jer mi ga se ne isplati držati.. Za moje potrebe ću se već nekako snać..

Nemoj forsirat nazimice ako su uzgojno valjane čista pasmina ili f1 križanke tek sa 7 mjeseci postaju spolno zrele ciljana težina kod pripusta bila bi oko 120 kg. kad navrše 7 mjeseci primjeni flushing hranidbu.hormone ostavi za kraj.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Pozdrav decki posto sam ja u ovom dijelu foruma novi-ji da se malo prestavim.
Zivim u Istri u jednom malo selu prije smo imali vise svinja 6-8 krmaca i 10-12 tovljenika, prije tri godine sam sma smanjio na jednu krmacu i 4-5 tovljenika.... sad polako povcecavam na tri krmace....

zelio bim staviti poilice (dude) u praščake (kako bimo mi rekli "boksove") zanima me na koju visinu se stavljaju za odojke i na koju za tovljenike kako ih okrenuti da ispod bude onaj jezičak ili ona koso zarezana cijev??? ove sto sam ja nabavio imaju neku mogucnost regulacije, proba sam spoiti na obicnu cijev i malo prčkati po tome nazalost ne vidim nikakvu razliku....
pozdrav
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Bok. Evo ovako ja imam na svojoj farmi napravljeno.Visina kod odojaka je oko 25 cm od zemlje , kod krmača je to na nekih 70 cm. može biti koji cent i više.Duda mora biti okrenuta tako da je kosi odrezani dio prema gore,znači onaj dio koji pritiska da ide voda mora biti obavezno odozgora.Jel ima za regulaciju pritiska sastrane plastični komadić , koji se gura ljevo desno ili ima otraga zarez u koji se umeče šarafciger i tako štela protok vode?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Bok. Evo ovako ja imam na svojoj farmi napravljeno.Visina kod odojaka je oko 25 cm od zemlje , kod krmača je to na nekih 70 cm. može biti koji cent i više.Duda mora biti okrenuta tako da je kosi odrezani dio prema gore,znači onaj dio koji pritiska da ide voda mora biti obavezno odozgora.Jel ima za regulaciju pritiska sastrane plastični komadić , koji se gura ljevo desno ili ima otraga zarez u koji se umeče šarafciger i tako štela protok vode?

za odojke od koliko kila si mislil????
i koi je kut u odnosu na vertikalu od 90° ili neku manji kut vise koso????
regulacija.... hm... ima jedan plasticni dio na guzici koi se vrti i ima oznaka I II III i kontra oznaka kad sam to rastavio se vide tri rupe mala srednja i veca ali kad sam to privremeno spoio na vodu i probao stelati meni izgleda da je potpuno isto...




Uploaded with ImageShack.us

znaci ko na slici pod "A"




Uploaded with ImageShack.us
Ovako to izgleda kad se to rastavi....
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Za odojke od 10 kg na dalje, kut od 90 stupnjeva.Ispravno je ko na slici A. Ovakvu dudu još nisam vidio i neznam kako radi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali uopce staviti dudu odojcima u prasilistu ???? navodno trebaju imati vodu sto prije
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
prvi tjedan piju iz plitke posude, a nakon tjedan dana piju več iz pojilice.Obavezno moraju imat vode na raspolaganju koliko hoče piti.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imati cu problem jer ja u isti boks stavim odojka od 15 kg i ne vadim ga dok ne napravi 150-200kg tu cu trebati staviti dvije poilicee na razlicite visine, ako bim ja stavio dudu vertikalno iznad korita i skinuo onu zarezanu cijev dali bi si svinja mogla sama vlaziti hranu????
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
postavite dudu iznad kopanja i kako če pit vodu , tako če se hrana močit.


kopanje????:scratch

:) :) dobro ča mi je žena iz Vž-a!! :)

tako cu i postaviti i jos jednu dodatnu malo nize sa strane dok su mali tako i tako ima stavim malo koriti das moru isti kad su manji....
puno hvala kad budem gotov ču poslikati pa mi pokazite gdije sam pogrijesio i lako to ispravim....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
poilice sam postavio e sad kako da ih naucim da sisiaju ovi mlađi su se nekako snašli ali krmača nece i nece a gravidna je i neču je forsirati.

E sad što mislite kakva je zob u hranjenju svinja koliko je davati i dali se mora samljeti?
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Stavite neku posudu ispod pojilice,napunite je vodom da krmača pije iz nje i tokom vremena če počet tiskat i pojilicu.Z ob u ishrani svinja koristim samo 5% za bolju plodnost, obavezno samljeti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh