• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa to je lako,nedaš im nigdje vode pa da vidiš kako piju,penjat će se i po stepenicama ako treba


:)))))

problem sto krmaci dajem i dalje vodu u korito ovo joj je zadnje prasenje pa je nisam htio muciti da se nauci piti iz dude mali su polako poceli zvakati poilice hm..... vidjet cemo jos koja sedmica i ostaju bez mlijeka pa da ih vidim jedino je problem sto jos nisu poceli jesti hranu iako im dajem briketirano :oops:
 
A

Andrija Čuha

Guest
he

:)))))

problem sto krmaci dajem i dalje vodu u korito ovo joj je zadnje prasenje pa je nisam htio muciti da se nauci piti iz dude mali su polako poceli zvakati poilice hm..... vidjet cemo jos koja sedmica i ostaju bez mlijeka pa da ih vidim jedino je problem sto jos nisu poceli jesti hranu iako im dajem briketirano :oops:

nejedu zato što imaju dovoljno mlijeka,a zato i nepiju
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nejedu zato što imaju dovoljno mlijeka,a zato i nepiju

hm... da.

krmača im daje svakih pola sata mljeko ali samo nekih 2-3 min.
najgore sto ima dva tri jako malena i malo su zakržljali i bas bim htio da ti projedu briketirano ali nikako nece, budale jedu cuke (buče) ali hranu nece:evil:
 
A

Andrija Čuha

Guest
hm

hm... da.

krmača im daje svakih pola sata mljeko ali samo nekih 2-3 min.
najgore sto ima dva tri jako malena i malo su zakržljali i bas bim htio da ti projedu briketirano ali nikako nece, budale jedu cuke (buče) ali hranu nece:evil:

a koliko prasaca ima i kolika je krmača?moj je savjet ako ih ima više od 8 skloniti te male zakržljale,jer kad zaostanu kao mali u razvoju,nikad ništa od njih
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a koliko prasaca ima i kolika je krmača?moj je savjet ako ih ima više od 8 skloniti te male zakržljale,jer kad zaostanu kao mali u razvoju,nikad ništa od njih

krmača ima oko 300kg (imala sad malo manje ) vec je u "laktaciji" 15 dana ima 10 odojaka i znam da ce za ovim malo zaostalim biti problema mislim ih ubiti ko odojke a ostale ostaviti za tov za drugu godinu... vec su poceli polako jesti stavio im superkoncentrat (SO-DO 40) uz meljen kukuruz ono dobro mirise a za vodu nek se snađu nisu mi to prvi odojci samo sam mislio da sa poilicama i sa briketiranom hranom bude islo puno brze ali nije za prvi put polako ucimo se .....
 
A

Andrija Čuha

Guest
he

krmača ima oko 300kg (imala sad malo manje ) vec je u "laktaciji" 15 dana ima 10 odojaka i znam da ce za ovim malo zaostalim biti problema mislim ih ubiti ko odojke a ostale ostaviti za tov za drugu godinu... vec su poceli polako jesti stavio im superkoncentrat (SO-DO 40) uz meljen kukuruz ono dobro mirise a za vodu nek se snađu nisu mi to prvi odojci samo sam mislio da sa poilicama i sa briketiranom hranom bude islo puno brze ali nije za prvi put polako ucimo se .....

nema toga ko sve zna,i svaki slučaj je za sebe,ima prasaca koji zakržljaju pa se izvuku,ali to je rijetkost,meni uvijek žao ubiti ih ali to je ipak najbolje
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Nemoj ti njih ništa zatući.. Izrasli budu oni kolko tolko.. Zakolji ih ko odojke. Meni se 2 puta dogodilo da je krmaća oprasila odojke koji nisu htjeli cicati.. Krmače su imale mlijeka, ali ovi nisu htjeli cicati.. Samo su šetali po kocu i cvilili.. Nešto je samo pocrkalo, a neke sam moral dokrajčiti kak su mi išli na živce sa cviljenjem.

Sad imam bređu krmaču koja je kao prase od 50-60 kg strgala kuk. Jedva je ostala živa i šopali smo ju sa antibioticima za ljude.. Kad je ozdravila na preponi joj se nalijal gnjojni mjehur veličine rukometne lopte. Kroz nekih mj dana mjehur je sam pouknul i gnjoj je sam iscuril. Bil sam prisiljen nju pripustiti jer njezine sestre se nisu tjerale. Sad se tjeraju sa 150 kg.

Pitanje je može li taj strgani kuk, koji je očito zarasel i krmača je super pokretna, smetati nekak prilikom prašenja? Treba se prasiti početkom 12. mj.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ako je sve dobro zaraslo ne bi trebalo biti problema... Ali ne znam zašto si ju ostavio? I tko ti je preporučio da koristiš humane antibiotike?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ostavio sam je jer se prva tjerala, inače bih je zaklao. Humani antibiotici su bili moja ideja. Očito su pomogli. Njezine sestre koje su bile zdrave dobivale su injekcije da se tjeraju pa se nisu ni od toga tjerale. Sad imaju oko 150 kg. Je li to prevelika težina za prvi pripust? Nikad nisam tako velike krmače prvi put pripuštao.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
mi imamo samo 5 krmača i sada u 8 mj. su se prasile dvije svaka po 13 kom ali drugi dan su svi dobili proljev, davali smo im optiprime na jezik i na kraju od njih dvije imamo 5 kom!! :madmana: . mnogo ljudi smo čuli sa istom prićom, kako je kod vas? navodno neki virus, kažu krmača pokupi od "dečka" jer je on rasadnik bakterija i virusa.
Razmišljamo o kupnji neke dobre pasmine- koje,gdje,od koga- jer imamo sigurno tržište za odojke i da je sve uredu do 10 komada nam je dosta i za njih imamo uvjete. koju pasminu preporučujute, kako vi oplođujete krmače, što je bolje, svaki savjet dobro došao, čime hranite??:prayer:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
trenutno imam 30 krmača, ako vam trebaju kakvi savjeti nazovite me na ovaj broj 091 571 5177 ili 098 9230 530
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
trenutno imam 30 krmača, ako vam trebaju kakvi savjeti nazovite me na ovaj broj 091 571 5177 ili 098 9230 530


trenutno imam tri (3) krmače i za savjete me nemoj pitati :p :p:p:p
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
malo slikica...

PA110405.jpg

PA110406.jpg

P9050465.jpg

P9050464.jpg

P9050461.jpg

P9050481.jpg

P9050480.jpg

P9050478.jpg


P9050471.jpg

P9050474.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
čuj Matija dali ovi na prvoj slici budu narasli do Božićno Novogodišnjeg prežderavanja ili se ostavlja za daljnji tov i vidim da ima puno svinjske populacije kak se snalzite sa plasmanom(ugovorena proizvodnja ili ona stara snađi se druže):partyman:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma bumo vidli dal budeju zrasli..a plasman je snađi se druže...bilo nešto na ugovor al to je sve nula tvrtka ne plača ništa same kompenzacije i tak gluposti..a imam sad kupaca koji su prepoznali kvalitetu tak da al dođe i doba da baš neznamo kud sa odojcima..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ej,kolega cizmesinkin,nisi li se ti nekaj malo medijski eksponiral v novinama sa mangulicama ili je to bil neko drugi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh