• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
meni jednostavnje kupit odojke 25-30kg i nabit ih za 4mjeseca na 120kg.
jel na količinu dobim bolju cijenu nego da kupim 2-3komada.
ja sam ostavil dalje sam za sebe 2 prasice višak lako prodam kaj bude,jednostavno nema neke računice a zarade da ne spominjem.
a tak sam počel radit nekaj drugo tak da ovo svodim na minimum,ovo još isporučim i kraj.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa tako se i treba raditi, kad vidiš da više nede, prebacuješ se na ono što ide mislim da si baš ti napisao nešto tipa "pa zašto nešto raditi ako vidiš da gubiš"
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

tu se slažem sa vama ako netko ne vidi svoju računicu bolje mu je raditi nešto drugo sa boljom zaradom
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja bogme i nisam očekival da budem zaradil neznam kolko,al sad cijena svinja i cijena hrane je katastrofa,sa svojom hranom sam na nuli,a trebal budem i kupit i idem u minus,a poslovanje s gubitkom bolje zaustavit odmah nego čekat neznam kaj pa potonut još dublje bogme to nebum.
dobro kaj nisam krenul delat svinjce pa kad bi se to vratilo,a imal sam volju uložit dobre novce u sve,
cijena da je stabilna 12kn i da ti otkupljivači plačaju kak treba još nekak ispod tog i još na šnicle narezat,lud jesam al ne i glup.
mislim hranit ču za sebe i nekaj sitno prodam da se pokrije nekaj troškova i dobro,najmanji problem da se stanje popravi na tržištu kupit odojke i tovit ih,al do tad neču ulagat u nekaj kaj se nemre vratit.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako nije tajna na što se misliš prešaltati u čemu vidiš dobru matematiku za sebe
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma za sebe hranim jer nas ima 7 u istom dvorištu a svi svinjojedi a ako ode koj bekon ili što veče u zimi nije za baciti koja tisučica
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
čestitam odgovorili ste točno na pitanje za 1.000.000,00 kn.
:scratch:scratch:scratch:scratch

kaj ti zbilja vjeruješ u te gluposti,bez rad nema novaca ne padaju s neba.
 
S

seljaček

Guest
:scratch:scratch:scratch:scratch

kaj ti zbilja vjeruješ u te gluposti,bez rad nema novaca ne padaju s neba.

Bez rada nema novaca ali od rada u poljoprivredi ne da nema novaca nego se proizvodi gubitak minus čisto gubljenje vremena trajanje života.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ako je tako onda poljoprivreda nije za tebe, probaj s uzgojem cviječa:rolfer:
 
R

Renato5820

Guest
meni jednostavnje kupit odojke 25-30kg i nabit ih za 4mjeseca na 120kg.
jel na količinu dobim bolju cijenu nego da kupim 2-3komada.
ja sam ostavil dalje sam za sebe 2 prasice višak lako prodam kaj bude,jednostavno nema neke računice a zarade da ne spominjem.
a tak sam počel radit nekaj drugo tak da ovo svodim na minimum,ovo još isporučim i kraj.

pa to je sporo.s mojom hranom oni za 3 mjeseca prosjek 120 kg i vrhunska mesna jedinica
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svatko svoju robu hvali ali mislim da ipak pretjeruješ to moraju biti ekstra uvjeti i ekstra napredne svinje koje imaju dnevni prirast od 1kg jer u tov ulaze sa 25-30kg:vragek:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Teoretski je moguće,ali opet ako je hrana puna "kemije" to se sve oseti na mesu.Daj napiši s kakvom hranom ih hraniš ako nije tajna.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Ja testiram nerastove i nazimice več par godina. Sa 140 dana imam težinu nerastova od 110kg, nazimice su koju kilu lakše.prvi test je sa 2,5 mj i težine su od 25-30 kg.Ostatak od 80 kg nabiju za 65 dana.To znači da imaju prirast dnevno od 1200g.Ali to imaju prirast odojci tek od 30 kg na dalje.To ispada da imaju dnevni prirast od 800g, računajuči od dana kada se prase oprasilo.
 
M

MOCO

Guest
Ja testiram nerastove i nazimice več par godina. Sa 140 dana imam težinu nerastova od 110kg, nazimice su koju kilu lakše.prvi test je sa 2,5 mj i težine su od 25-30 kg.Ostatak od 80 kg nabiju za 65 dana.To znači da imaju prirast dnevno od 1200g.Ali to imaju prirast odojci tek od 30 kg na dalje.To ispada da imaju dnevni prirast od 800g, računajuči od dana kada se prase oprasilo.

to su one šnicle što se u tavi prepolove:mrgreen:???
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
MOCO :rolfer::rolfer: dobra ti je ova.a i istinita.
o.k s druge strane on jedino tak može nekaj zaradit,nabit ih na brzaka i čim prij van s njima.

osobno mislim i pokazalo mi se dobro 90dana 100-110kg s tim da su odojci oko 30kg.znači 90 dana oko 70-80kg.su dobili.prirast oko 850g dnevno.
ja sam zadovoljan prirastom i kvalitetom a i niko od kupaca se nije žalil,odnosno je da nema špeka:rolfer:.

Renato,BJONDA,hrvoje ide i ispod 90dana i 120kg al to meso je za k***c mesnatost o.k. al to imam i u konzumu,meso je ko karton,žilavo,i kaj mi je najgore sluzavo a ne masno,prepolovi se kod pečenja itd.....
ovo kaj ja radim je sama granica,ja sam zadovoljan.

cizmesinkin:aj ak ti nije problem pojasni mi malo to testiranje,na kaj i kak ti to testiraš?
jel ove kilaže nije problem dobit u tim rokovima.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ajd ja bi još prek špeka prešel,nije da ga ne treba,masti i čvaraka nije dovoljno,ali ne treba pretjerivati.Puno više me plaši a i zabrinjava baš to kaj je MOCO napisal,da se pri pečenju komad mesa prepolovi uz prepoznatljiv smrad također.Nakon kaj se dotični odrezak izvadi iz tavice,njegova osnovna namjena služi za izradu čizama,ostalih tarnih površina i sl.Bez namjere da vređam nečiju proizvodnju,al to je tak,opekel se jedanput i nikad više.Inače meso kupljeno u nekom trgovačkom centru.Da ne reklamiram sad ostala bu tajna.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tak kupljeno meso je bil jedan od razloga zakaj sam počel hranit svinje.
dobra smjesa,pa trave,buča,krumpira,mlade kuruze pečenika,još uz to i zadovoljni svi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh