• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
sigurno se ne bavim uzgojom svinja iz luksusa nego iz puke potrebe, jel sam do sada od toga živio , to mi je jedini poso a ne hobi.ti imaš neki drugi posao od kojeg živiš a svinje koje uzgojiš su ti ko neki hobi,probaj se ti stavit na moje mjesto, dok ti svaki dan stižu računi a nemaš sa čime da ih platiš, pa ti sigurno nebi bilo do sviranja harmonike.

Pa tovi bikove,,, cijena im je 15-16 kn/kg.
Daj se orjentiraj na nešto šta ide,,,,, kak bi radio nešto a znam da gubim,,, nema logike,,,,,, radim samo ak imam zaradu.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Pa tovi bikove,,, cijena im je 15-16 kn/kg.
Daj se orjentiraj na nešto šta ide,,,,, kak bi radio nešto a znam da gubim,,, nema logike,,,,,, radim samo ak imam zaradu.

pele ne sekiraj se , nego kako napreduju tvoji gudlići ( male svinje)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pele ne sekiraj se , nego kako napreduju tvoji gudlići ( male svinje)

Jok ne sikiram se samo kažem, da nebi nešto radio ak znam da gubim.
Gujdići :rolfer::rolfer: hvala na pitanju dobro, sad sam ih stavio u tov (25 kom), a ostali su prodani. 2 legla su se tek oprasila još nism brojio (oko 15-18 kom). Čuj radim dok mogu da zaradim.
Tovim i bikove tak da je zarada i od njih.
Ma radim ti ja svašta,,,, gdje god se da zaraditi, tu sam, u proljeće sadim krastavce itd.:partyman::partyman:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Jok ne sikiram se samo kažem, da nebi nešto radio ak znam da gubim.
Gujdići :rolfer::rolfer: hvala na pitanju dobro, sad sam ih stavio u tov (25 kom), a ostali su prodani. 2 legla su se tek oprasila još nism brojio (oko 15-18 kom). Čuj radim dok mogu da zaradim.
Tovim i bikove tak da je zarada i od njih.
Ma radim ti ja svašta,,,, gdje god se da zaraditi, tu sam, u proljeće sadim krastavce itd.:partyman::partyman:

kako se kreću cjene odojaka i hoče li biti što u 6 mjesecu
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
kako se kreću cjene odojaka i hoče li biti što u 6 mjesecu
Trenutna cijena je oko 15-16 kn/kg, očišćeni 25-27 kn/kg.
6 mj. ,,,,, biti će :drinkers:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
svinjogojstvo

slažem se sa vama onaj koji nevidi svoju dobit najbolje neka odustane i ide u druge vode gdje mu bude po njegovom mišljenju bolje:vragek:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
mislite da je tov bikova isplativ,prije 10 god sam prodao bikove po 16 kn, onda cjena pala na 11 tako da sam odustao od toga i objekte preuredio u svinjce.sada su telci od 60 do 90 kg kod mene po 33 kn pa sve sumljam da je i to isplativo.e pa nemogu svake godine objekte preuređivat za druge namjene to košta.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Jok ne sikiram se samo kažem, da nebi nešto radio ak znam da gubim.
Gujdići :rolfer::rolfer: hvala na pitanju dobro, sad sam ih stavio u tov (25 kom), a ostali su prodani. 2 legla su se tek oprasila još nism brojio (oko 15-18 kom). Čuj radim dok mogu da zaradim.
Tovim i bikove tak da je zarada i od njih.
Ma radim ti ja svašta,,,, gdje god se da zaraditi, tu sam, u proljeće sadim krastavce itd.:partyman::partyman:

svaka ti čast na postu da više ljudi tako razmišlja bilo bi bolje za njih ali neče pa neče a najlakše kukati, bacati jaja na glupe zgrade umijesto da ista doniraju javnim kuhinjama-koji glupani
i da zašto nešto raditi nešto što se ne isplati pa to rade gl..ani
ja sam bez posla ali bavim se šumarstvom, imam neko malo matično stado ovaca 15kom, evo sad hranim 2 svinje za prodati, imam jednu mladu krmaču koju mislim koristiti za odojke a ako bude sreče nagodinu dvije a ovaca nagodinu u ovo vrijeme barem 22-23 koje če se janjiti i po malo iz nule pa naprijed
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
@karabaja, držim se one narodne :
zrno do zrna, pogača
kamen do kamena, palača
kuna do kune, milijonček,,,,,
No dobro, tema je o svinjama, dakle u Vrbovcu je bio sajmeni dan, na sajmu odojci 14-15 kn/kg, bekona ni za lijek.
Kupaca moraš tražit ko iglu u plastu sjena, sami šverceri.
Premda ja ne prodajem al volim biti u toku događaja.
@bjonda, dojdeš u ponedjeljak na sajam u Dugo Selo ?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa kad se baviš takvim stvarima makar i kao dodatnom zaradom ako nisi u toku-pušiona si
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo jučer kupljena 3 komada odojaka po 30 kila.2 gospodina i jedna dama,pa budemo vidli kak napreduju.Stari hrani sa šrotom,starterom za svinje i daje im mlijeko u prahu razvodnjeno.Kak budu po njegovom receptu,neznam,bude se vidlo kroz mjesec dana.Pisal sam već da je tvrdoglav pa ne želi koristiti ječam,pšenicu,premikse.Izvještavam o daljnjem prirastu.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,to sam zaboravil napisati.Po 14 kn/kg.I to sa njegovim prevozom,još sam jedan dimljeni sir dobil gratis.Takva im je cijena sad i nema druge.Ok je,ne bunim se,moraju i proizvođaći nekaj zaslužiti.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
daj mi molim te objasni di je zarada u 14kn/kg?
nego koje si uzel pasminu?
sad i ti kupi 3 kom i hrani po recepturi i smi se posle starom.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A jbg stari,znam da nije nekaj,al bolje da je po 14 nego po 8 kn kak su prodavali pred malo manje od godinu dana.Di je tu bila zarada?
A nemam ih kam deti,kaj će mi još 3 komada?Uspoređujući recepturu mojeg starog i tvoju recepturu kolka bude razlika u prirastu?Ti si iskusniji v tome pa objasni malo ak nije problem.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
pa za 4mjeseca budu oko 130kg,puno veča mesnatost.

ne kužim zakaj neče hranit ječmom,sanom.pa to su proteini koji daju meso a ne špek.

a kakav šrot,jel kod mene je šrot mljevena kuruza,starter o.k al od njega i kuruze nema niš.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čuj,ja sam več odustal od živciranja s njim tak da ti je to to.Lepo sam rekel da nek kupi 50 kil ječma,ne mora više,bar za početak,da mu dokažem neke stvari,Sano isto tak.Al ma kakvi.Kaj buš ti mene vučil,balavac i tome slično.Isto proizlazi s traktorom.Nebi htel vređati,ali gledaj.Sad IMT 542 doma stoji,a bratić dojde s 539 orat i stari mora platiti.Umjesto da je kupil još nekakvi plug pa bi se otplatil v sezoni samo tak.Al ne,on je htel marku traktora,a lepo sam rekel,daš za Rusa malo više hiljadu eura i za ostalo kupiš priključke,ali opet ne.Jer mi nemamo puno zemlje,oko pol rali,za nas bi i taj Vladimirec bil dosta,ali opet ne.Sad ima "marku" kaj mu doma stoji,a usluge pak mora plaćati.Mislim da sam s tim sve rekel.Ja sam takvi da sve kaj je vredno i od čega ljudi imaju koristi da posluhnem,probam i uvjerim se dal je to tak il ne,al moj stari nije takvi.On ima nekaj zacrtano i ako baš sve ostalo pati,mora bit po njegovom,pa dobro.Tak da sam odustal i od uvjeravanja da je bolje da bar ječam i pšenicu da i Sanoa tolko da se najde.Al proteini i mesnatost su ti strani pojam kod mog starog.To su za njega gluposti i drugo osim kuruze i drača ne postoji,eventualno kuhani krumpir,i to dok ga ima.Tak da sam oguglal na to.Ak mu je drago mučiti se tak,pa nek izvoli.A ako i ovi podbace kak su i oni lani,onda bu valjda došel k pameti,makar sumnjam.
Kak je kod tebe situacija.Kolko ih gojiš?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa lupi sa šakom po stolu, kad šrotaš i to daješ svinjama iskoristivost same namirnice je puno bolje iskorištena i lakše dolazi do izražaja njena prehrambena vrijednost, sve tvari koje sadrži su osjetno bolje i brže iskoristive, iza ovoga stojim i pred Svevišnjim
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
pa naravno da se bolje iskoristi šrot nego cijelo zrno zbog lakše probave i manje se troši enrgije na probavu a enrgiju pretvara u prirast
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa jasno je da je šrot probavljiviji,ali od samog šrota pajcek more rasti do nekih 60 kila.Posle sav višak energije koju šrot daje ide u mast.A fale proteini kojih u šrotu ima malo,jedino kroz napoj ak se dobi kaj,al opet je premalo.Neću se ja svađat.Kak sam i rekel,ak on zadovoljan i ja sam.Na meni je da napravim kobasice na kraju!
 

Najnoviji postovi

Na vrh