• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Znači Knin je žensko_OK. Suprasne nazimice nađu se na Njuškalu i sl. oglasima, a prodaje ih i farma Krmiva u Bratini. Iz moga životnog iskustva koje je poprilično, znam da se ne može nešto imati a da se na tome špara. Znači što se u nešto više ulaže, više se ima. Ili što narod kaže da se ne može stisnuti i ... .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Za vođenje evidencija treba se javiti nadležnoj veterinarskoj službi i Hrvatskoj poljoprivrednoj agenciji u dijelu koji se odnosi na evidenciju životinja. Ili pogledati na HPA pod registri i evidencije.
 
K

knin

Guest
Znači Knin je žensko_OK. Suprasne nazimice nađu se na Njuškalu i sl. oglasima, a prodaje ih i farma Krmiva u Bratini. Iz moga životnog iskustva koje je poprilično, znam da se ne može nešto imati a da se na tome špara. Znači što se u nešto više ulaže, više se ima. Ili što narod kaže da se ne može stisnuti i ... .

Ja vam čak ne znam ni gdje je ta Bratina i koliko je udaljena od nas i sl. I nemam ja bog zna koliko samo 2 krmače i uhranim si tovljenike a višak odojaka prodam tako da nemam šta ni stiskat
:icon_e_sad:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Draga moja Knin tko ima pristup internetu ina cijeli svijet na dlanu, Na tražilici auto karta izabere se interaktivna karta Hrvatske utipka vlastita adresa iadresa onoga kuda se ide i sve se vidi. Po mojoj procjeni ovako od oka Knin-Bratina 270kn. Ja sam išao onako kao usput do Bjelovara 150km po nazimice.
 
K

knin

Guest
Draga moja Knin tko ima pristup internetu ina cijeli svijet na dlanu, Na tražilici auto karta izabere se interaktivna karta Hrvatske utipka vlastita adresa iadresa onoga kuda se ide i sve se vidi. Po mojoj procjeni ovako od oka Knin-Bratina 270kn. Ja sam išao onako kao usput do Bjelovara 150km po nazimice.

ok dida ivo no coment :fiery:
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Sad su mi odojci stari mjesec dana pa kombiniram kad da ih odbijem. Ovo mi je prva tura odojaka tak da nemam baš pre više iskustva. Po tom ju mogu odma po odbijanju pripustiti.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nazimica mi se treba prasiti za dva tjedna, hranim je smjesom i travom, dali smije jesti travu?
 
K

knin

Guest
Sad su mi odojci stari mjesec dana pa kombiniram kad da ih odbijem. Ovo mi je prva tura odojaka tak da nemam baš pre više iskustva. Po tom ju mogu odma po odbijanju pripustiti.

i moji su stari mjesec dana pa isto kombiniram kad da odbijem odojke i pripustim krmaču. inače po odbiću ova druga mi se tjera treći dan a ova ako bude tako biće dobro jer neznam ovo su joj prvi odojci. ako bude sve ok i tebi i meni biće odojaka taman za božić:(clap):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
kod odbijanja odojaka sa mjesec dana pazite na proljev. Bolje iz je odvojiti od krmače pa nekoliko dama puštati ujutro i navečer da sisaju, a kroz dan su na hrani. Naglim odbićem odojaka od mjesec dana oni prvih dana počmu lakomo jesti i nakon četiri pet dana dobiju tzv. edemsku bolest koja je pračena jakim proljevom i uginučima, a onda se to liječi čak i do mjesec dana.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
najbolje je odbijati odojke sa 45 dana jer več samostalno jedu i priviknuti su na krutu hranu a ne samo na sisu imaju razvijenu crijevnu floru
 
Å

Željko106

Guest
lijepi pozdrav svim korisnicima ovog dijela foruma . ja sam novi član molim vas ako netko zna kako nadoknaditi kalcij krmać a da to nisu injekcije već nešto od prehrane za svinje
 
Å

Željko106

Guest
molim vas gdje se može nabavit ja sam rodom iz vašeg kraja a živim trenutno malo dalje
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Vetrinarska stanica Velika Gorica 50kg mislim 39 kn ali trebalo bi biti u svim boljim poljoprivrednim prodavaonicama
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
najbolje je odbijati odojke sa 45 dana jer več samostalno jedu i priviknuti su na krutu hranu a ne samo na sisu imaju razvijenu crijevnu floru

a da , onda poremetiš cjeli ciklus krmači ...odojci moraju sa 28 -30 dana starosti od krmače van , odojci moraju imati kad su na sisi posudu sa hranom (predstarterom) , kad se radi to sve kak spada onda nema proljeva , kad se odbiju moraju jesti još taj isti predstarter nekih 7-10 dana ...
a gledajte kaj još moji dobijaju kad su na sisi, to je večinom za ona velika legla od 14 na dalje (kad im se još to daje ostaju svi) i odma prvi dan u posudu i da vidite kaj to mažeju...

[YT]v=nqsuYjGEgb0[/YT]
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
a da , onda poremetiš cjeli ciklus krmači ...odojci moraju sa 28 -30 dana starosti od krmače van , odojci moraju imati kad su na sisi posudu sa hranom (predstarterom) , kad se radi to sve kak spada onda nema proljeva , kad se odbiju moraju jesti još taj isti predstarter nekih 7-10 dana ...
a gledajte kaj još moji dobijaju kad su na sisi, to je večinom za ona velika legla od 14 na dalje (kad im se još to daje ostaju svi) i odma prvi dan u posudu i da vidite kaj to mažeju...

[YT]v=nqsuYjGEgb0[/YT]

Gdje to nabavljate i po kojoj cijeni? Čini mi se kao odlična stvar!
 

Najnoviji postovi

Na vrh