• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
slažem se da bi odojci trebali biti odvojeni sa 30 dana ako je intenzivna prizvodnja ali ako nije onda je bolje sa 45 dana odvojiti odojke jer manji uzgajivači idu na proizvodnju bez prevelikokog dodatka kemije nadam se da nisam nikoga uvredio s time ali manji uzgajivači ipak troše manje koncentrata i smjese
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Može li mi netko reći dali nazimici smijem dati travu. Treba se oprasiti 12.06, tj. za 12 dana. Dajem joj smjesu ječam, kukuruz, stočno brašno, suhi kruh mljeveni i kostovit. Dali dobro radim?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
naša jedna bi se morala prasiti za 20 dana a druga 3 tjedna poslije ove...travu stalno dobivaju jer to obožavaju,i naravno kukuruz, ječam,tritikal...i mljevene pogače smješane sa šrotom..
 
Å

Željko106

Guest
samo zadnji dan nebi smijela jesti ništa osim pit da joj se isprazni debelo crijevo, lakše će se oprasiti,naravno ako znadete kad će se prasit
 
K

knin

Guest
Sad su mi odojci stari mjesec dana pa kombiniram kad da ih odbijem. Ovo mi je prva tura odojaka tak da nemam baš pre više iskustva. Po tom ju mogu odma po odbijanju pripustiti.

Turopolec jesi odbio odojke i pripuštao krmaču? ja sam odbila 29.05 ali još mi krmača ne traži bicka. Nadam se da hoće ubrzo:(y):
 
K

knin

Guest
slažem se da bi odojci trebali biti odvojeni sa 30 dana ako je intenzivna prizvodnja ali ako nije onda je bolje sa 45 dana odvojiti odojke jer manji uzgajivači idu na proizvodnju bez prevelikokog dodatka kemije nadam se da nisam nikoga uvredio s time ali manji uzgajivači ipak troše manje koncentrata i smjese

Bjonda slažem se s tobom i sve ok. Ja sam mala uzgajivačica(piše u ranijim postovima) ali hranim ih isto kao i veliki uzgajivači sve kako treba jer i meni je u cilju da mi odojci idu što prije naravno jer ne isplati mi se hraniti ih po 4 mjeseca da bi nagurali do 30kg. Moji većinom od dva i pol mj imaju 25-28 kg i meni je to odlično. Odbijem ih kad imaju mjesec i par dana ali dok su sa krmačom već od 10 dana dajem im po malo predstartera tako da se oni naviknu jesti dok ih odbijem. dok su uz krmaču ne pojedu oni bog zna koliko ali jedu. Do sad hvala bogu nisam imala problem sa proljevom(kucam u drvo,hahaha).Po tvome mišljenju radim li dobro?
 
K

knin

Guest
kod odbijanja odojaka sa mjesec dana pazite na proljev. Bolje iz je odvojiti od krmače pa nekoliko dama puštati ujutro i navečer da sisaju, a kroz dan su na hrani. Naglim odbićem odojaka od mjesec dana oni prvih dana počmu lakomo jesti i nakon četiri pet dana dobiju tzv. edemsku bolest koja je pračena jakim proljevom i uginučima, a onda se to liječi čak i do mjesec dana.

Ja pazim na to i prvih dana im dajem po malo i nemaju uvjek pred sobom hranu tako da se nemogu ni prežderavati a onda im povećavam količinu dok ne dođu do toga da mogu jesti po volji. Ispravno? Što vi mislite?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Turopolec jesi odbio odojke i pripuštao krmaču? ja sam odbila 29.05 ali još mi krmača ne traži bicka. Nadam se da hoće ubrzo:(y):

Nisam jos. Planiram sutra, preksutra pa kak bude.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
šta nisi odbio odojke još ili si ih odbio a nisi pripuštao krmaču? ili ništa od toga

Nisam još odbio. Sutra im završavam prostor. Imam još malo posla oko hranilica i pojilica. Ako sutra završim odma ih selim.
 
K

knin

Guest
ok javljaj kakvo je stanje. ja mislim da će moja krmača sutra ili prekosutra pod bicka:icon_thumright:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
nije nkome u interesu da hrani odojke 4 mjeseca za 25-30 kila tako ni meni moji u prosjeku imaju oko 30 kila sa 2i pol do 3 mjeseca tako da sam sa tim prirastom zadovoljan .kod mene prvo gledaju što je u kopanju kod odojaka pa tek onda pitaju za težinu i cijenu jer svi bi najrađe htjeli da je eko uzgoj bez imalo koncentrata i smjese a da je jeftino
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Danas napokon odojci odbijeni:(clap): sad samo cekati da se pocne prasica tjerati pa pod bicka:cool2:
 
K

knin

Guest
Danas napokon odojci odbijeni:(clap): sad samo cekati da se pocne prasica tjerati pa pod bicka:cool2:

ja sam danas malo pustila bicka da se igraju al nije ona još zrela. kažu da joj on pojača nagon kad se malo njuškaju.:(giggle):
 
K

knin

Guest
nije nkome u interesu da hrani odojke 4 mjeseca za 25-30 kila tako ni meni moji u prosjeku imaju oko 30 kila sa 2i pol do 3 mjeseca tako da sam sa tim prirastom zadovoljan .kod mene prvo gledaju što je u kopanju kod odojaka pa tek onda pitaju za težinu i cijenu jer svi bi najrađe htjeli da je eko uzgoj bez imalo koncentrata i smjese a da je jeftino

Tako i moji imaju isto i ja sam zadovoljna. A što se tiče hrane isto je i ovdje. Malo njih hrane svinje koncentratima to se ne isplati kažu. tovljenici su godišnjaci a odojci tako oko 4 mj 25-30 kg i to im se isplati! ja svoje prodam po 25kn žive vage i ne buni se niko hvala bogu i meni dobro. koliko su kod vas odojci?
 
K

knin

Guest
i ovdje su zaklani 30. Zato prekupci od nas idu k vama po odojke isplati im se.Još kad kupe na veliko dobiju po nižoj cijeni,ovdje prodaju po 25
 
K

knin

Guest
e juče i jutros moja nazimica primila bicka. bože daj sreće da je ostala skotna
 

Najnoviji postovi

Na vrh