• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
1
2 - Jedno prase staro 34 dana mi je uginulo od proljeva i bilo je teško 8,85 kg, dali je to dobra težina ili ne? Danas sam kupio (2 vrećice). prašak Egocin 5% - prašak za peroralnu otopinu težina vrećice 25 g i rekli su u vet. ljekarni da 1 vrećicu pomiješam sa 10 kg hrane, a drugu u 10 l vode. Dali je netko koristio ovaj prašak. Davao sam prascima ugljen, ali bez uspjeha.

jesi rješio proljev kod odojaka ?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
jesi rješio proljev kod odojaka ?
Jesam sa ovim praškom.
Po naputku veterinara dajem im kukuruz - šrot i stočno sa malo Bonni-M - a. Na dan u tri puta im dajem oko 4-5 zidarskih fangli i odmah pojedu. Ne znam koliko smiju jesti. Bonni-M - a imam još za 2 dana, sa čime da ih hranim dalje?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Davao sam Egocin 5% i nije bilo proljeva, nisam davao oko 3 dana i danas po podne opet proljev. Prasci dobro jedu i solidno napreduju ali su zaostali, za nepuna 2 mj. imaju 12 do 15 kg odokativno bez vage. Sada im dajem 10% Groverina, a ostalo prema naputku proizvođača. Što više raditi? Egocin 5% im stavljam u hranu i vodu.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
jesi dobio pp od mene
Jesam, hvala. Za sada koristim veterinarske usluge. Danas veterinar cijepio oko podne, ali i dalje ista stvar. Do sada par dana nemaju proljev pa se ponovi. Nisu mršavi, čak što više dosta su debeli, ali su zaostali u rastu.
 
S

siljo07

Guest
evo i moji vijetnamaacahttp://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16354http:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lega,neradi ti taj link koji si stavio...
moji jedni su oprašeni 1.7 i sad su več stvarno lijepi,imaš ih i vidjeti kaj..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako tekstu nije mjesto ovdje premjestite ga:

Danas u 20,08 sati dobio sam telefonski poziv sa broja 095/9120-971, ženski glas sa druge strane "Dobra veče, ja sam veterinarski inspektor Dubravka Šnajder iz Ministarstva poljoprivrede. Dobili smo dojavu da držite nekve bolesne svinje pa bih došli kod vas pregledati svinje. Kod vas bih mogli biti za 45 minuta. Došla bih ja sa dva kolege kombijem u kojem imamo svu aparaturu. To bih trebali hitno riješiti pošto radimo do 21,00 sati. Koliko imate svinja? Pregled po komadu je 480 kn, a ako su bolesne lijekovi su vam 200 kn po komadu." Budući da mi je ovo sumnjivo rekao sam da nemam toliko novca pošt imam 17 svinja rekla je "..koliko imate platite odmah, ostatak ćete platiti na račun za 2 tjedna, vjerojatno ste čuli da se u selu pojavila bolest svinja i da je u drugom selu od svinje oboljela jedna djevojčica"
Budući da su mi svinje upisane u potrebite upisnike, markirane, posjedujem evidenciju o liječenju životinja, imao sam prije oko 2 mj. nadzor posumnjao sam da se radi o prijevari ako prođe prođe rekao sam da je sada mrak te da dođu sutra i da će biti nazočni novinari na što je ista osoba prekinula vezu.
Kolege forumaši ovo je tipičan vid prijevare. Ekipa dođe i uzmu novca koliko im daš i tako na više adresa i dobra dnevnica.
Znao sam da se radi o prijevari jer za 15 minuta ne možeš ni pogledati, a kamoli pregledati 17 svinja.
O ovome sam odmah izvijestio veterinara koji vodi brigu od mojim životinjama, a mislim izvijestiti policiju.

Ako je netko imao ovakav ili sličan slučaj neka napiše pa da dođemo do vlasnika ovog telefona i osobe koja stoji iza narečenog.
 
Posljednje uređivanje:

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Lov u mutnom odmah na policiju . Neradnici i paraziti samo bi tuđu muku u svoj đep .
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Koje su to cifre 480kn pregled pa zar ona pregledava sa ultrazvukom kad toliko misli naplatiti sram ju bilo zovi policiju neka takvu gamad stave gdje im je mjesto
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Koje su to cifre 480kn pregled pa zar ona pregledava sa ultrazvukom kad toliko misli naplatiti sram ju bilo zovi policiju neka takvu gamad stave gdje im je mjesto
To ti je prozirno kao celofan.
Rekao si "sram ju bilo..." da imaju srama (to je ekipa) radili bih kao sav pošten svijet, i shvati da se ne radi o službenim osobama, već o prevarantima.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Znam da se radi o prevarantima i znam da takvi nemaju srama samo znam da i takvom niko nemože ništa jer to nije jedini slučaj ima ih više u raznim djelatnostima a niko se neče zafrkavati sa njima....
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Dečki zanima me koliko se svinja može držati na domačinstvu a da se ne mora prijavljivati farma ili nešto slično, mislim slučajno ako ti susjedi zbog smrada pošalju inspekciju pa da ti nemogu ništa!? Da napomenem nemam probleme sa susjedima po tom pitanju i u dobrim smo odnosima ali čisto me zanima jer bi imao kapaciteta v kocima za nekih 10-12 komada pa sam to planiral u skorašnje vreme napuniti pa pitam radi reda!:icon_thumright:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
mislim da mozes jednu svinju po osobi..ali nemoj me držati za riječ,svakako provjeri..Pretpostavljam po tome što kada prodaš svinje a ako osoba kojoj prodaješ nema OPG,može kupiti samo jednu svinju...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
onda sam ja u prokoračenju za 10 svinja hehe al budemo nekaj smislili pa budemo probali da sredimo neki kao poticaj na to,al treba bar 6krmača biti kolko sam čul...
nego recite mi ,vidim dosta se češeju mali,pa zanima me šta bi to bilo,i dal se može kak zaustaviti,ili baš moramo zvati veterinara...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
mislim da mozes jednu svinju po osobi..ali nemoj me držati za riječ,svakako provjeri..Pretpostavljam po tome što kada prodaš svinje a ako osoba kojoj prodaješ nema OPG,može kupiti samo jednu svinju...
2010. godine sam počeo držati svinje za osobne potrebe i da bih bilo sve po propisu otišao sam u veterinarsku ambulantu u mjestu glede informacija. Rekao sam da bih kupio 3 svinje za tov i da nas ima tri člana u obitelji. Isti mi je rekao da bez papira jedna osoba može kupiti jednu svinju, ali ne mogu biti na istoj adresi. Rekao sam mu da to nije problem jer imam tri posjeda na tri adrese na što mi je isti rekao da i svinje moraju biti odvojene, znači ne mogu biti u istom svinjcu, te mi predložio da napravim farmersku karticu. Za 20 kn sam napravio dokumente i za sada nemam problema. Sada imam krmače, uredno liječenje i veterinarski nadzor životinja i objekata. Za sada sam zadovoljan i sve je čisto.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Prijavi OPG i mores ih drzati i prodavati koliko oces. Jedino ako se ne bojis da ces zbog OPG a u buducnosti imati kakvih problema, a mores i poticaj prijaviti pa koliko daju nek daju. Svejedno obradujes sigurno i nesto zemlje
 

Najnoviji postovi

Na vrh