• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Čovjek u drugom mjesecu kupio svinju sa naušnicom i popratnim dokumentima, ali je nije prijavio pošto mu je jedina. Sada bih je prodao što treba kada je nije bio dužan prijaviti, a ja je želim kupiti, dalje hraniti i uvesti u papire.

Dali je netko imao ovakav slučaj.
@teškar hvaka,

A sada dali netko zna odgovoriti 100 % točno :mur:
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pretpostavljam da je kupuješ zbog mesa, to ti je isto za vlastite potrebe.Dakle ,nisi " švercer " sa jednim svinjčetom, i nebi trebalo biti problema.Ja sam htio prodati 10 odojaka čovjeku za doma , za tov,on nije imao onaj "svinjski " registar , i službe su mi rekle da može kupit samo dva odojka za svoje potrebe.Čovjek je otišao u agenciju i prijavio reg., i pajceki promjenili vlasnika na leg. način.Tak da mislim da možeš dva kom. kupit kad god hočeš i kad ima love, sretno.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
@teškar hvaka,

A sada dali netko zna odgovoriti 100 % točno :mur:

onaj ko nema registriranu farmu može kupit maks. 5 svinja na oib
ali te svinje nesmije ostavit na hranjenju,nego ih mora odmah poklat,
tako da je gospodin koji je tu svinju hranio u prekršaju i nemože ju prodat sa papirima,nego ju je trebo zaklat i u roku 3 dana razdužit kod veterinara.
dakle moj savjet pod hitno sa njom u kobase,veterinaru odnjet žuti primjerak putne liste i praviti se lud te reči nisam znao da se u roku 3 dana mora razdužit..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam pitanje na koje mi iz Stocarskog saveza nisu znali odgovoriti !!??? Svojevremeno, dobio sam ID karticu, Knjigu za vodjenje evidencije ! Sve ja to uredno pisem i vodim, ali .... kad treba poslati onu karticu ( rekli su mi jednom godisnje i to na kraju godine ) ne znam koliko svinja prijaviti !! Par godina sam imal dva kolinja godisnje. Zimsko i ljetno.... Kad sam ih pital kaj napisat i kako ispuniti karticu ..... pojma nemaju !! Zvao ja ponovo, uzeo podatke od covjeka koji mi je rekel ovak - gospon .... koliko svinja imate na dan kad saljete karticu, toliko napisite .... Ja mu reko ... ali tad nemam niti jedu !! A on veli .... Pa onda tak i napisite .... Pa gdej je tu logika i kaj stvarno da napisem ??
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Izvješče sa šalje do 15.12 svake godine
sa brojnim stanjem svinja 1.12.te godine.
znači ako 1.12 nemate ni jednu svinju .
tak i napišete nula svinja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ha.... tak i napravim kad su mi tak i rekli .... Hvala puno na odgovoru !!
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
forumasi da vas pitam dali je bolje krmacu koja se jos nije tjerala drzati u odvojenom boxu,,ili nesmeta ako je zajedno sa muskima,,,dali to sta utjece na njeno tjeranje
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Jel ko zna koliko ide prasca po 1 hektaru, mislim na ono koliko ih možeš hraniti na toliko zemlje! 1,2,3?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,924
svinjogojci,da li ste rasprodali odojke?
moja krmača se u nedjelju natjerala,bicko odradio svoje,ako sam dobro računao oko 8.4 bih trebao imati prasenje.prije 3 tjedna sam kasno skuzio da se tjera,drugi dan je bilo gotovo,sada sam na vrijeme primjetio.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Jel ko zna koliko ide prasca po 1 hektaru, mislim na ono koliko ih možeš hraniti na toliko zemlje! 1,2,3?
To ti se zove "Uvjetno grlo" a to ti je životinja ili skupina istovrsnih životinja težine 500 kg. Ako trebaš formulu javi se
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Evo i ja porijesavao svoje prasce,20 kn/kg sa klanjem....ja prezadovoljan,samo da ih je bilo vise hahahaaaa....
Samo sto cu sad izgorit dao prasce u oglasnik,prasce porijesavao a telefon samo zvoni...Da ima neko s mog kraja vrlo rado bi ga preporucio,al ocigledno da prasaca vise goto da nema...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,924
prasaca nema,ljudi me zvali neki dan dok sam jos imao 2 ibera za prodat,i rekli da su zvali preko 10 oglasa i svi isto "da ste prije 2 sata nazvali ,bilo ih je"i sada meni kaze "di da kaparu doensem"...
cuo sam također da ima filozofa koji prodaju po 25kn/kg,uz napomenu,nema ih za kupit vise,sve prodano...

ali eto,cijena krasna,kukuruz jeftin,ponavlja se povijest,jeftin kukuruz,skupi prasci...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Kod mene su po 18 kn.

husqvarna365
forumasi da vas pitam dali je bolje krmacu koja se jos nije tjerala drzati u odvojenom boxu,,ili nesmeta ako je zajedno sa muskima,,,dali to sta utjece na njeno tjeranje

utječe ti na muške jer bi im mogla potrgati noge kad se počne tjerati i skakati po njima
 

Najnoviji postovi

Na vrh