• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Mikofiks je pripravak za neutralizaciju toksina plijesni, a hipofizan lijek koji se daje životinjama kod poroda. Mislim ad se hipofizan ne može legalno kupiti.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozz
Jučer mi se oprasila krmača (ona za koju nisam znao kakva će biti mater) i imam sve pohvale za nju! Oprasila 8 komada, za sada svi živi bogu hvala! Prvi put sad držim krmaču, ovo joj bilo prvo prašenje, a mali ispadali iz nje rafalno! Svih 8 oprasila za 10-15 minuta!
Nadam se da će svi preživjeti!
Nego me samo iznenadilo to što su svih 8 čisto bijeli, a krmača je pijatren+landras, a ćaća veliki jokšir! Da li je to uobičajeno ili...?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Znaci da su čačini geni jači? Nije to loše, jokšir je dobro svinjče, bar što se "šunke" tiče! Q boja me iznenadila jer je tip koji mi je dovezao nerasta rekao da će mladi biti šareni (1. put je bio jokšir, a sutradan je dovezao duroka!)
Al nek su oni živi i zdravi, a kakve su boje je manje važno!!
Hvala, matozdenci!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dobri su joksiri ima na njima svega!!!
Ja osobno volim da mi je krmaca vise joksir iz razloga sto joksiri nemaju klopave usi uvjek stoje gore a to mi je bitno radi prasadi uvjek vidi gdje su a i nisu plasljive!!!
Dogodi se da nekad nekoje prase zalegne ali u prosjeku 90% ih ostaje zivo i zdravo!!!
Jedino sto mi se kod njih nesvidja je to sto imaju dosta visoke noge!!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plecke su podjednake isto tako i sunke!!!
Dugacke su im noge od papka pa do bunceka!!!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Ljudi, dogadja li vam se da vam krmaca prenese termin prasenja? Mojoj jednoj je bio termin 14.1. I jos se nije oprasila. Trbuh je spustila, ali nije vime nalijala jos. Inace ovo joj je drugo leglo. Znalo se dogoditi da prenese dan ili dva, ali ovako jos ne.
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Kom mene se jednom oprasila 118-ti dan, a kazu da moze i 120 normalno, ali sam cuo i slucajeve gdje je bilo problema
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Ako se ne oprasi do 120 dana zovi veterinara, nakon toliko vremena oni daju injekciju i u roku od 12 do 24 sata se prasi.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Ok, hvala na savjetima decki. Budem se jos strpil do utorka, srijede, a onda zovem veterinara ako se do tad ne oprasi. Kazem takav slucaj jos nisam imal. Vec sam se pocel pitati jel sam dobro zapisal kad je pripustena, ali s obzirom koliko krmaca imam takva zabuna je skoro pa nemoguca i zanemariva je..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ja sam imao prije godinu dvije slučaj da se nije do 118. dana prasila. Pitao sam kolegu veterinara, pa reko da krajnje vrijeme da joj se daju injekcije. Rekao je da se najprije da za otvaranje jer bila slabo otvorena i onda za nekoliko sati da počne tjerati, da joj pojača trudove. S obzirom da kolega ne radi tu u lokalnoj veterinarskoj stanici već na privatnoj farmi nije mi mogao on doći cjepiti već sam morao zvati lokalno veterinara. Kad je došao odma joj je dao obadvije injekcije i za sat vremena je počelo prašenje i sve je dobro završilo..
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Prije 3 dana se oprasi nazimica 118 dan 9kom,8 zivi.,danas cekam jednu isto proso termin 118dan,dođem u u svinjac navećer kad ova prva nazimica stoji ko ukopana trazi nerasta,pa to vise nist nije normalno
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Jel se netko susretao tj. Dal zna gdje ima za kupit igle za cjepljenje cca 2-3 cm duzina ,za cjepljenje malih pajceka da se nemucimo sa normalnim rj. Dugim iglama
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U svakoj ljekarni mora imati, te kratke ti kupuju đaneri da si ne probode iglom ruku sve prek! Ako poznaš kakvu medicinsku sestru pitaj ju nek ti donese jer imaju one te kratke igle!
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Jel se netko susretao tj. Dal zna gdje ima za kupit igle za cjepljenje cca 2-3 cm duzina ,za cjepljenje malih pajceka da se nemucimo sa normalnim rj. Dugim iglama

pa samo si onu plastiku tj.futrolu od igle skrati sa škarama tak da ti viri van 1cm igle iz futrolice i to ti je to, nemreš ga piknut preduboko, a ovo kaj kolega veli za male medicinske igle iz apoteke, one su dobre al je problem jer su pretanke i teško ide cjepivo ili vitamini kroz njih....
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Možda ste nešto pobrkali.Normalno je da se tjera 3 dan po odbitku prasadi od krmače .

Nije niko nis pobrkao, kod nekih krmaca se desava da se tjeraju odma 3.dan po prašenju, više puta mi se to desilo samo neznam jel se smije pripuštat kod takvog tjeranja.... dali možda neko zna ili ima iskustva???
 

Najnoviji postovi

Na vrh