• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Jel zna tko zašto prasci ( 20-28 kg) ne žele uopće jesti...daje im se ječam/kukuruz miješano i još neznam ni ja što, neke smjese, veterinar kaže da su možda neke napasti slične glistama ali nisu gliste, ali da im to ne dajem jer ima karencu dugu pa ih ne mogu prodati.

Kukuruz i ječam su dobri, nije do njih, jer ostala stoka jede normalno..
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Neznam jel ti je sad već kasno :(giggle): al sad sam tek videl. Zove se Veterinarska stanica Nova. Mislim da to neki privatnik drži. Adresu neznam napamet probaj googlat.

Markovićeva 28, kod kapelice sv. Marka Križevčanina. Sjedim im na glavi svaki dan :icon_super:, delam na katu iznad njih
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Neznam jel ti je sad već kasno :(giggle): al sad sam tek videl. Zove se Veterinarska stanica Nova. Mislim da to neki privatnik drži. Adresu neznam napamet probaj googlat.

Ma nije mi kasno,sam ja nisam vidio da si objavio post da ti zahvalim :p
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
pa jel su do sada jeli normalno?


Do jedno 20 kg su jeli i previše :icon_eyes:

Sad jako slabo, veterinar rekao da probam malo smokriti hranu, pa sam pokušao ali malo jače samo pojedu, ostane toga još za jesti...
 

neri

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
5
probaj sa nekim dodatkom u hranu, ja sam za takve probleme koristio vaniliju i sve bi pojeli
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
nezanam kaj bi im bilo ali stalno koristim od sana premiks domino koji ide 3% u smjesu i fino im smjesa mirisi pa pojedu sve, kupi nekaj takvog pa im zamjesaj,ali sam i jedanput imal odojke koji nisu nista hteli jesti i jeli su samo tolko da prezive... sve sam isprobal i na kraju nista nije pomoglo ali kad su dosli do 25,30 kg onda ih je nož izljecil.......
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
probaj sa nekim dodatkom u hranu, ja sam za takve probleme koristio vaniliju i sve bi pojeli

Kako si im davao tu vaniliju?

Borna mislim , tj. siguran sam da su prasci već dobivali neku smjesu koja "miriši" ali i dalje ne žele jesti.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
pa velim ti frende da sam i ja imal takvo leglo kaj nije htelo ni jesti ni napredovati kaj im god das i samo su cvilili po citav dan... i nož ih je izljecil
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Ma neznam koji im je vrag, prije lijepo jeli sad neće nikako..i vodu ne piju koliko bi trebali..

Zanima me kolega kako je hranio s vanilijom?
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ja sam jednim prascima davao u smjesu mlijeko u prahu,bilo je skupo ali su barem jeli.
Probaj i riblje brašno,tovljenici se guše u tome :icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Možda da im probaš dati mlade trave ili djeteline ili otave ako imaš. Glavno da počnu jesti. Jednom sam tako riješio problem. Prije par mj. sam morao promjeniti koncentrat jer su od onog sa čim sam hranil dobivali proljev.
 

neri

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
5
ştaviš im na tonu hrane 1 kg stočne vanilije ili čak kupiš vrećinu vitamina te im to u mješaoni izmješaš i trebali bi jesti
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
pitanje za dado 6340 koji si koncentrat koristio pa su ti dobili proljev

Neznam za koncentrat,ali znam ako ima problema se proljevom kupi prašak Farmatan,stavljaš im u dnevni obrok 0,5-0,8g(1g po prasetu ako je problem malo veći s proljevom)
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Neznam fakat sta je problem, kad im bacim koprive, pojedu ogromnu količinu za vrlo malo vremena, kao da je nešto do hrane, al nemam pojma šta. Davali smo im one mirise ( neke smjese koje miriše ) ne žele pipnut..
 

neri

Novi član
Tu od
10 Lip 2015
Poruka
5
pa u kakvom ti je stanju kukuruz? možda imaš veliki koncentraciju mikotoksina i može biti da im smeta miris kukuruza
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
probaj im kupit malo briketirane djeteline i s tim smjesu napravit ona je dobra a i ima fini miris, ja sam je znal stavljat u smjesu al je skupa pa sam odustal jer nema neke koristi od nje jedino kaj su slađe jeli...
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki ja sam gori nego pro*ev :icon_lol: ,jel se smije dati krmčama hormon PG 600 ili on smije samo za nazimice?

Čitam nešto pa piše:

e) hormonalno (eCG , a nakon 3 dana apliciramo injekciju hCG 500 i.j.
• UO ovako tretiranih krmača obavlja se 2. dana po aplikaciji HCG, a reinseminacija 12 -16 h nakon prvog UO

•kod starijih krmača se nakon 50 -55 h od apliciranja eCG 1250 i.j. aplicira HCG 500 i.j.
•inseminacija je 22-26h nakon aplikacije HCG-a, reinseminacija 12-18h nakon toga.
Jel ovo eCG , hCG 500 i.j. , eCG 1250 i.j. HORMONI?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
pitanje za dado 6340 koji si koncentrat koristio pa su ti dobili proljev

Nemam ništa protiv Sana, čak mi se sviđa više nego drugi ali eto nije išlo. Pigi je bil u pitanju.
Probal sam i smanjiti postotak Pigija ali ništa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh