• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Na ulazu tabla oštar pas. Jedino još da stavim prvo pucam pa onda pitam
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ma znam...zafrkavam se.
A ni policija ne smije u dvorište bez sudskog naloga.

Ova kuga je laž ko i korona...maltretiranje i uništavanje ekonomije naše zemlje i nas kao naroda.
Postali smo kolonija i rade nam kaj god žele.

EU je veliko zlo, ali mnogi to nisu na vrijeme shvatili, a mnogi nikad ni ne budu.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Nit sam bio za EU, nit za euro, to je sve trulo, većina ljudi je ograničena, ne svi ali...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Imam nešto za sebe i par komada za familiju oko 100kg. Klati ne smijem bez veterinara, na klaonicu ne smijem voziti jedino ih imam pravo hraniti do besvjesti. Najbolje da ih pustim u šumu pa neka ih netko potamani. Ove jeseni nema sjetve stočne hrane, sa kukuruzom ne znam što ću ako ne smijem hraniti i prodavati odojke i nekoliko većih. Onaj u Sloveniji koji je od mene udaljen 20 km nema ove probleme a ja koji sam 200km od najbliže ugrožene županije neka se pečem na tihoj vatri.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
A kaj bi se dogodilo da zakolješ svinjče doma za sebe?
Tko ti kaj može?
Pa onda drugo za susjeda, pa treće za drugog susjeda...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Tko zna na šta su sve oni spremni. A neka se malo i veterinari zamisle. Goveda gotovo više i nema, svinja koliko ima a tko zna koliko će ostati, nešto koza i ovaca. Biti će ih za bacanje, mogu u Njemačku na bauštele.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
A znaju li oni na kaj smo mi sve spremni?

Ne brini za veterinare; budu liječili kućne ljubimce, šišali cucke.
To je ionak ljepši i čišći posel nego krave ili svinje...može se delati u gradu, s radnim vremenom, za veće novce...
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
U veterinarskoj struci se je stvorio veliki problem upravo oko toga sto mladi veterinari nisu skolovani, a nemaju ni volje lijeciti blago i svinje. Ruku na srce, veterinarska stanica V. Gorica bi po pitanju svinja i krava mogla staviti kljuc u bravu jos prije 10-15 godina. Zalosno je, ali istinito. Starija generacija veterinara je spremna za mirovinu, mladi ne znaju ustrojiti odojka. Uglavnom, svijet na kojeg smo mi mali proizvodjaci svinja naviknuli je propao. Kod mene u ulici samo 2 kuce ( ja i susjed) imamo svinje za vlastite potrebe. U cijelom selu mozda ima jos 20-30 svinja. A od ove godine, s obzirom na potpunu pusionu s cijenom zitarica, miim da bude opet neobradjene zemlje koliko ti Bog hoce.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Sada će nas natjerati da kupujemo meso po trgovinama i da je to još od naših proizvođača bilo bi u redu. Što je slijedeće na redu. Možda vrtovi i voćnjaci ili tov peradi za svoje potrebe.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
"Prilikom svakog posjeta informirati će subjekte o razlozima posjete i popisa te im ostaviti informativni materijal o afričkoj svinjskoj kugi i biosigurnosti.
Ukoliko na predmetnoj adresi/lokaciji ima svinja, subjekt se mora informirati o mjerama određenim Naredbom te se mora izjasniti želi li da se na predmetnom objektu provede rekategorizacija ili će se svinje uputiti na klanje, odnosno usmrtiti za što mu pripada naknada.
Obrazac obavezno mora biti potpisan od strane subjekta jer isti time potvrđuje da je suglasan s odabranom mjerom (klanje, usmrćivanje ili rekategorizacija). Po provedenom popisu subjektu se za osobnu evidenciju ostavlja propisana Potvrda.
❗️
Napomena: Na NEREGISTRIRANIM OBJEKTIMA nije moguća provedba rekategorizacije već se provodi preventivno usmrćivanje svinja.
❗️
Potrebno je obavijestiti sve držatelje svinja u do sada neregistriranim objektima da, ako žele i dalje držati svinje, obave hitnu registraciju objekta prije dolaska djelatnika koji obavljaju popis."

Stižu i u SMŽ ubijati. Je li se pod registriranim objektom misli da su životinje upisane u jrdž?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Mislim da bi koje kinder jaje malo ublažilo problem...pas im m...
Sada će nas natjerati da kupujemo meso po trgovinama i da je to još od naših proizvođača bilo bi u redu. Što je slijedeće na redu. Možda vrtovi i voćnjaci ili tov peradi za svoje potrebe.
i to bu došlo :(
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,259
Kruze polako svakakve price...jedna od takvih je navodno da su amerikanci negdje u poljskoj napravili ogromnu farmu i da ce prodavati cijeloj europi tovljenike ali sve sterilno...znaci da nebus vise mogel imati doma prasicu i odojke...a kak su krenuli ocito.nismo daleko od toga...oni samo tamane a ono gov*o se smije i bogati...i jos nam.pamet soli...a mi smo tiho i nitko nist..nema tu nikakvog hebenog sukoba interesa...i na kraju bu jos kostovita prodaval... 🤢🤢🤢🤮
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Tko je (slučajno) vlasnik Agroproteinke?
Nisam siguran da su tolike svinje zakopali ???

I partizani su poslije rata pometali tavane, otimali ljudima mast...tak da se ne treba čuditi da i njihova djeca to čine.
Partija je posvuda kak i prije, narod šuti, trpi i odlazi...baš kak i prije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh