• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
jedno pitanje, susjed kupio odojke koi nemaju markicu vec tetuirani broj na uhu, cime ici na pregled trihinele ako nema markice nosim... "uho"????
Odgovor moze i na PP
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
a jel se traže ,ajde ja ti prodam 20 kom po 53 kn tak da imaš i za kavu

i da nesmije biti preko 12kg čist
na žalost ne radim sa time
ja sam si kupio jednog po 55kn/kg za sebe posto janjetinu jedino ja u familiji jedem....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Zanima me gdje drzite odojke kad se krmaca oprasi,neki ijajz skrinje okrenute naopace,neki improvizirane kutije sasijalicom,pa me zanimaju dimenzije tih kutija,da nesto slozim posto jos imam 10 dana do prasenja!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kak vi imate al mi smo složili baš posebnu manju prostoriju koja je pokraj prostorije gdje je krmača i na ogradi su podizna vrata i mali praščiči mogu bez brige iči krmači...mi budemo valjda danas odveli krmaču kod nerasta da je oplodi jer prošli put nije uspjelo osjemenjivanje...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
neznam kak vi imate al mi smo složili baš posebnu manju prostoriju koja je pokraj prostorije gdje je krmača i na ogradi su podizna vrata i mali praščiči mogu bez brige iči krmači...mi budemo valjda danas odveli krmaču kod nerasta da je oplodi jer prošli put nije uspjelo osjemenjivanje...

I mi imamo Odvojen Box Pored Krmace,ali Nekak Bi Stavio Kutiju Koja Je Topla Pa Neka Borave unutra ako Im Je Hladno Da Ne Grijem 5m2 box Cijeli.
 

vepar123

Novi član
Tu od
18 Velj 2013
Poruka
10
a ma stavis si kutiju uz krmacu po tvojoj procijeni hoce li biti dosta mjesta za prascice i stavis u nutra crvenu zarulju i nema ti boljega,bolje neg da grijes cijelu prostoriju i onda opet ta temperatura nije dovoljna za prascice a ovako kada stavis zarulju u kutijunema boljeg...mi to radimo vec godinama i nema nikakvih broblema
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
a ma stavis si kutiju uz krmacu po tvojoj procijeni hoce li biti dosta mjesta za prascice i stavis u nutra crvenu zarulju i nema ti boljega,bolje neg da grijes cijelu prostoriju i onda opet ta temperatura nije dovoljna za prascice a ovako kada stavis zarulju u kutijunema boljeg...mi to radimo vec godinama i nema nikakvih broblema

kuzim sve,samo me muce dimenzije!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa zakaj bi grijal cjeli prostoriju?? jednostavno staviš neki karton nad tu prostoriju na npr.1m visina i odmah se smanjuje kapacitet i toplina se bolje i bliže zadržava pri malim praščičima..bar po mom mišljenju bi se to dalo staviti ...sad tko kak stavlja to sam odlučuje...
 

vepar123

Novi član
Tu od
18 Velj 2013
Poruka
10
a lako za dimenzije izmjeris,napravis od dasaka kutiju po mijeri i to ti je to....to ti je namanji problem...
 
I

Ivica_Baricevic

Guest
cijene

kod nas u Gospicu ih nema ni za kupit pogotovo kad bi 15 do 20 kupova i drža,a usto isplativost upitna
 
Na vrh