• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

K

KRESO

Guest
nova igračka u dvoru

SDC13753.jpg
 
K

KRESO

Guest
30 diskova napre 16 odozad 14 , pa sad je izravnata do kraja , i taku sam vukao po brazdi u 2. brzoj , ali ne baš duboko , mislim kad bi išla do osovina da bi sahranio devetku , ali nadam se da bi do jeseni trebao stići drugi traktor .
 
M

mićo

Guest
Lijep stroj .Koja je marka i koliko ti je konja ta devetka?Nezz baš koji je to traktor
 
K

KRESO

Guest
Jean de Bru je marka kak sam danas čuo sestinska firma od Gregoire-Besson ,
devetka ili duga devetka ti je naziv za torpedo 90
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobra!! Koliko je dajc konja? Meni bi trebala ovakva ili malo veca
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
o moj naklon Kićo ,pa đes ti ovih dana,nabavi ti onakvu kakvu ima gazda od Mamuta budete se crvenili po polju ti ,mf i slovenka da vas i rusi budu pratili satelitom,rođo ti zna kako ta njegova radi jer je vidio u blizini,tanjuri su gusti a mali razmak između prve i druge baterije a vuku se super jer ih je gazda Zlatko proljetos vukao sa svojim zekanom jer mu same bio u gecrku,a mogu biti i misljm vučene:partyman::partyman::partyman:
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Deutz nekad bio 110 ks. Ova je 28 diskova i sad je dobila stroja za sebe tj. MF-a.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Gledam kupiti tanjurače od 20 diskova (beba prema ovim vašim monstrumima :) Što je bolje drveni ili metalni ležajevi na njima?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja imam leskovačke 28 sa drvenim ležajevima ,dvaput godišnje masti u njih i milina,ako ode ležaj imaš dva šarafa na kučištu ,okreneš tanjurače naopako i promjeniš za dva sata sve u kompletu za male novce,a kod željeznih moraš rastavljati cijelu bateriju ,disk,međuploču i tako sve ,po meni osobno drveni +5:axe:,uh zaboravih ako možeš gledaj kupiti i prednje i zadnje nazubljene
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
ja imam leskovačke 28 sa drvenim ležajevima ,dvaput godišnje masti u njih i milina,ako ode ležaj imaš dva šarafa na kučištu ,okreneš tanjurače naopako i promjeniš za dva sata sve u kompletu za male novce,a kod željeznih moraš rastavljati cijelu bateriju ,disk,međuploču i tako sve ,po meni osobno drveni +5:axe:,uh zaboravih ako možeš gledaj kupiti i prednje i zadnje nazubljene

A čije su dobre tanjurače sa drvenim lagerima? Zašto da su i zadnji tanjuri nazubljeni?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne znam dali tko osim leminda stavlja drvene ali neko možda zna ,zadnje nazubljene samo zbog toga što bolje rasjeku i izmješaju od ravnih ali to je isto stvar iskustva jer mnogi imaju zadnje ravne tanjure pa su zadovoljni:axe:
 
B

Bobo

Guest
Imao sam nazubljene i naprijed i nazad, prednji se pojeli, popucali pa mi kolega na otpadu nasao dvije skoro nove baterije s okruglim tanjurima sto mi je prodao za 600kn.

Moje zadnje nazubljene jos u vrlo dobrom stanju prebacio naprijed, a ove kolegine okrugle stavio nazad. tanjuraca je osjetno teza sa okruglim tanjurima iza, i nekako mi se cini da bolje ide u zemlju, ali ovo nisam siguran. Iza nje ne ostaje nista losije dok su bili i jednii drugi nazubljeni, tako da nemam pojma sto je bolje.

Inace, radi se o OLT 24d
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ekipa zacvikala mi baterja prva desna, gledano od zadnje strane, rječ je o olt 20d, pa me zanima dali je onaj šrajf m24 na osovini ljevi ili desni navoj jer nemremo nikak odšrafiti dole a nebi rad z autogenim skuril šrajfa dole bezveze!:drinkers::confused:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako se ne varam,,,,,treba bi bit normalan navoj,,,,a na ljevoj strani kontra navoj...
Stisni dobro s polugom,na gedorama,,,,i nek neko dobro okine s batom,,,tako sam ih ja odvida..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako se ne varam,,,,,treba bi bit normalan navoj,,,,a na ljevoj strani kontra navoj...
Stisni dobro s polugom,na gedorama,,,,i nek neko dobro okine s batom,,,tako sam ih ja odvida..

Je, desni je navoj ali m24×2, uspel sam zeti dole nakon 20 min grijanja z autogenom, jedva je pustil, a onda je bilo veselje, jos 30min grijanja lagera kaj pusti i par dobrih šuski sa 5 kilnim čekićem! Zgubil sam sve živce dok sam sve rastavil!:prayer:
 
B

Bobo

Guest
OLT ima sve navoje normalne. Leskovacke tanjurace imaju lijeve i desne, ne znam zbog cega... Moguce da drveni lezajevi prave veci otpor (sto je i logicno) pa da se ne odvrcu osovine, al nema boljeg rjesenja od dvije matice zakontrirati, pa nek se otpusta kud hoce ;)


Vijke na osovinama tanjuraca vrlo uspjesno odvrcem rolcangama na koje nabijem cijev 2m i ja koji imam 140kg se na tu cijev polako objesim i cimam ju malo po malo i najtvrdji saraf popusta. dotezanje se vrsi na isti nacin i nikad problema s odvrtanjem ;)

Lager se skida tako da ga stavis na nakovanj (ili neki drugi komad zeljeza i opicis direktno po njemu nekim malo vecim cekicem. Vanjski prsten puca u 2-3 udarca, a s nutarnjim imas malo vise posla i pri razbijanju znaju frcati komadi okolo, pa je pametnije zarezari brusilicom nutarnju kosuljicu i silazi dolje bez problema.

Kad lezaj ne nekoj osovini zacvika, mjenjam obadva u kompletu, ili ako nemam dva u rezervi, novi stavljam na nutarnju stranu (kad vec rastavljam, a stari lezaj stavljam izvana, da ga lakse zamjenim kad za to dodje vrijeme.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
OLT ima sve navoje normalne. Leskovacke tanjurace imaju lijeve i desne, ne znam zbog cega... Moguce da drveni lezajevi prave veci otpor (sto je i logicno) pa da se ne odvrcu osovine, al nema boljeg rjesenja od dvije matice zakontrirati, pa nek se otpusta kud hoce ;)


Vijke na osovinama tanjuraca vrlo uspjesno odvrcem rolcangama na koje nabijem cijev 2m i ja koji imam 140kg se na tu cijev polako objesim i cimam ju malo po malo i najtvrdji saraf popusta. dotezanje se vrsi na isti nacin i nikad problema s odvrtanjem ;)

Ma ja sam si kod pajdija mehaničara posudil 36 ključa zgrijal i bacil svojih 120kg gore i pustilo je ali zajedno sa navojom, ali to me navoj ne muči, budem odnesel na posao pa mi u strojnoj potegne novi navoj!
 

Najnoviji postovi

Na vrh