• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

B

BAGERISTA

Guest
Je, desni je navoj ali m24×2, uspel sam zeti dole nakon 20 min grijanja z autogenom, jedva je pustil, a onda je bilo veselje, jos 30min grijanja lagera kaj pusti i par dobrih šuski sa 5 kilnim čekićem! Zgubil sam sve živce dok sam sve rastavil!:prayer:

Drago mi je da si uspija,,,,,a po pisanju,,,i dobro si se zagrija i ti i osovina..:blackeye
 
B

BAGERISTA

Guest
OLT ima sve navoje normalne. Leskovacke tanjurace imaju lijeve i desne, ne znam zbog cega... Moguce da drveni lezajevi prave veci otpor (sto je i logicno) pa da se ne odvrcu osovine, al nema boljeg rjesenja od dvije matice zakontrirati, pa nek se otpusta kud hoce ;)


Vijke na osovinama tanjuraca vrlo uspjesno odvrcem rolcangama na koje nabijem cijev 2m i ja koji imam 140kg se na tu cijev polako objesim i cimam ju malo po malo i najtvrdji saraf popusta. dotezanje se vrsi na isti nacin i nikad problema s odvrtanjem ;)

Lager se skida tako da ga stavis na nakovanj (ili neki drugi komad zeljeza i opicis direktno po njemu nekim malo vecim cekicem. Vanjski prsten puca u 2-3 udarca, a s nutarnjim imas malo vise posla i pri razbijanju znaju frcati komadi okolo, pa je pametnije zarezari brusilicom nutarnju kosuljicu i silazi dolje bez problema.

Kad lezaj ne nekoj osovini zacvika, mjenjam obadva u kompletu, ili ako nemam dva u rezervi, novi stavljam na nutarnju stranu (kad vec rastavljam, a stari lezaj stavljam izvana, da ga lakse zamjenim kad za to dodje vrijeme.


Kod mene su na drvenim ležajevima,,,i mogu reč da su dosta dobre,,,samo mast i deri,(pa u principu sve,,ko i zmaja,,kad smo imali,,nikad ja nisam ležaj mijenja na bubnju),,,a dela je i dela,u ono vr4ijeme je bio jedini u ovim krajevima,,,,ajedina mana širina..
Nisam ima prilike vidit tanjuraču,,ko moju s ležajevima normalnim,,,pa nemogu reč koja je bolja,,,,jedino sad ide renoviranje i naše,,,pa čemo i komplet ležajeve izmijenit,,,i meni za moje potrebe,,,dosta i dovoljno,,,jedino možda razmišljam da im stavim još dodatnu težinu..:?:
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
Da bosanska glupost uvijek iznenadi vidjecete i sad.
Kupim ja nove tanjirace, ovi ih dovezu kuci, ja to sav sretan gledam, postavim slike na forum i onda ljudui skontaju da baterije nisu dobro postavljene, kad ono ovi u trgovini zamjenili mjesta prilikom montiranja.
slike prije i poslije: http://imageshack.us/g/441/20102011274.jpg/
ovo gdje se vidi citav traktor je prije
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Tko bi znao koliko ima kilograma tanjurača RAPID(virovitička),28 diskova nošena???? :scratch

Što mislite o ovim tanjuračama, dali vrijede nešto? Imamo ponudu za kupovinu, tanjurača je 99' godiste, svi tanjuri nazubljeni, istina prednji potroseni nesto vise nego zadnji ali nista strasno, ima željezne ležajeve i dosta laganu konstrukciju baš oko ležajeva, do sada smo imali samo leskovačke tanjurače pa smo malo skeptični prema željeznim ležajevima :scratch
Cijena nije tajna, 4500 kn, a s obzirom da smo leskovačku 28 diskova u polu-raspadnom stanju prodali za 2000 čini mi se kao dobar posao dodati cca 2000 kn i imati 20 godina mlađu nazubljenu tanjuraču u puno boljem stanju! :partyman:
 
B

Bobo

Guest
Koliko mi ije poznato da su to dobri strojevi... Cjenom su malo zesce tanjurace, ali opet dosta dobre.

Pregledaj po oglasima, nekako mi se 4500 cini puno. ali kazes rijec je o 28 diskova...


Prije kupovine podigni i zavrti svaku bateriju i gledaj jel lezajevi idu "u osmicu" Ako da, ne gine ti mjenjanje osovine.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja za svoje polovne prošle godine dao 6000kn i još ove godine promjenio sve ležaje- cijena povoljna

Uploaded with ImageShack.us
još u proljeće dolazi farbanje



a za svoje stare dobio 2oookn


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Što mislite o ovim tanjuračama, dali vrijede nešto? Imamo ponudu za kupovinu, tanjurača je 99' godiste, svi tanjuri nazubljeni, istina prednji potroseni nesto vise nego zadnji ali nista strasno, ima željezne ležajeve i dosta laganu konstrukciju baš oko ležajeva, do sada smo imali samo leskovačke tanjurače pa smo malo skeptični prema željeznim ležajevima :scratch
Cijena nije tajna, 4500 kn, a s obzirom da smo leskovačku 28 diskova u polu-raspadnom stanju prodali za 2000 čini mi se kao dobar posao dodati cca 2000 kn i imati 20 godina mlađu nazubljenu tanjuraču u puno boljem stanju! :partyman:

imam ja takve tanjurače,dobre su,neznam baš da su lagane kako ih ti opisuješ,hehe
ta cijena je povoljna.
samo mene ubija u pojam ne kvaliteta ležajeva kod nas,pa sam ih,svake godine bar 2-3 komada morao promjenit.
Onda mi je bobo preporučio da tražim ležajeve Ž&S,našao sam ih u Gudovcu.
I evo,ove godine niti jedan nije zaribao! :)
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jbt, sad dok gledam koje su cijene za tanjurače, nebi čovjek vjeroval, ja sam za dvorednu olt sijačicu i olt 20d tanjurače dao 1500 kn! Jest da mi je otisel jedan lager i treba na sijačicu nove plastične kutije za sjeme jer su stare več popucale, ali to mi je cca 500 kn ulaganja i za 2000 kn imam po mom mišljenju super robu jer sam kupio od nekih starci koji su se rješavali pošto poto jer su oni prestari a djecu ne zanima poljoprivreda! Doslovce se nisam niti cijenkal jer bi me bilo sram ljude najeb... jer nisu znali kaj to košta, bakica je rekla 1500 za obadvoje i vozi, jos sam ostavil unucima 50 kn za sladoled!:rolfer:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
imam ja takve tanjurače,dobre su,neznam baš da su lagane kako ih ti opisuješ,hehe
ta cijena je povoljna.
samo mene ubija u pojam ne kvaliteta ležajeva kod nas,pa sam ih,svake godine bar 2-3 komada morao promjenit.
Onda mi je bobo preporučio da tražim ležajeve Ž&S,našao sam ih u Gudovcu.
I evo,ove godine niti jedan nije zaribao! :)

E baš sam danas si uzeo vremena i stavio nove ležajeve, isto Ž&S, kod nas u Čakovcu uzeo u Auto-akciji 65kn komad! Znači veliš da su dobri? Daj bože da je tak, videl budem na proljeće!!:supz::prayer:
 
B

Bobo

Guest
Ako su osovine vitlave, ne pomaze mjenjanje lezajeva, jer ce tesko sastaviti sezonu. osovinu ili nositi na presanje/ravnanje ili kupiti novu. ja sam muke mucio s lezajevima dok nisam uzeo nove dvije osovine i nema problema, samo teraj.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako su osovine vitlave, ne pomaze mjenjanje lezajeva, jer ce tesko sastaviti sezonu. osovinu ili nositi na presanje/ravnanje ili kupiti novu. ja sam muke mucio s lezajevima dok nisam uzeo nove dvije osovine i nema problema, samo teraj.

Mislim da je osovina sasvim ok, sastavio danas i vrti se baterja ko curica, ništa ne zastavlja! za nijansu se tvrđe okreču jer su novi lageri i nema ko na ostalim baterjama lagani luft, sad si baš razmišljam da do prolječa, pošto sam se sad več spraksiral sa rastavljanjem, zanjenim na ostalima isto da me kao što veliš ne ostave na pol posla!;):mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Gle, ako ne skripi i ne zapinje, NE DIRAJ...

Ako su osovine dobre i ne "bacaju" nikud u stranu to je to. podotezi vijke i NIKAD ne peri tanjuracu blizu lezajeva. Ja vec dugo vremena dumam kako bih izmislio mazalice na kucistima na svojoj OLT tanjuraci, pa bih NPR prilikom montaze lezaj otvorio s jedne strane i podmazivao prije svakog odlaska u njivu.

Pre lijen sam da bih tako sto radio, a mislim da bi mi pomoglo samo tako.

Jos je gora stvar u cijeloj prici sto sam ljetos KOMPLETNU tanjuracu rasturio do zadnjeg sarafa i to si ne napravim... Vrijeme ce pokazati jesam li se prevario ili nisam, posto su sezonu odradile bez greske.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle, ako ne skripi i ne zapinje, NE DIRAJ...

Ako su osovine dobre i ne "bacaju" nikud u stranu to je to. podotezi vijke i NIKAD ne peri tanjuracu blizu lezajeva. Ja vec dugo vremena dumam kako bih izmislio mazalice na kucistima na svojoj OLT tanjuraci, pa bih NPR prilikom montaze lezaj otvorio s jedne strane i podmazivao prije svakog odlaska u njivu.

Pre lijen sam da bih tako sto radio, a mislim da bi mi pomoglo samo tako.

Jos je gora stvar u cijeloj prici sto sam ljetos KOMPLETNU tanjuracu rasturio do zadnjeg sarafa i to si ne napravim... Vrijeme ce pokazati jesam li se prevario ili nisam, posto su sezonu odradile bez greske.


Za sad je sve ostalo ok, a kaj se podmazivanja tiče, to si i ja mozgam kako izvesti! Ja sam si razmišljal, pošto ta kučišta lagera nisu nešt specijalno zatvorena i voda i zemlja svakak more do lagera, izbušiti sa svake strane rupicu fi 2-2.5 i kad tanjurače operem i ocjedim nadrukati sa svake strane sa onim šiljastin nastavkom vazelina dok se ne napuni i piči!
 
B

Bobo

Guest
Mast nece istjerati naguranu zemlju i prasinu van nego ju eventualno samo moze bolje utjerati u lezaj.

Prilikom montaze lezaja novog OBAVEZNO kuciste s obje strane natrpam puno masti i tek onda ga sastavljam. na suho nikad nisam stavljao lezaj, bas zbog vode prasine i blata...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
moje lemindove su ružne ali jednostavne za održavanje,ključ17,19 i 20 dkg masti u prolječe i u jesen ,pranje strogo zabranjeno bar za moje i udri Miško po pari:rolleyess::rolleyess:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Mast nece istjerati naguranu zemlju i prasinu van nego ju eventualno samo moze bolje utjerati u lezaj.

Prilikom montaze lezaja novog OBAVEZNO kuciste s obje strane natrpam puno masti i tek onda ga sastavljam. na suho nikad nisam stavljao lezaj, bas zbog vode prasine i blata...

Ja sam isto natrpal vazelina do ibera, ali ovo sam si razmišljal za daljnje podmazivanje, da netreba sve bezveze otpuštati! Ubiti to je oltovim tanjuračama največa mana, nemogučnost nornalnog podmazivanja inače bi ti lageri drzali ohoho duže vremena, ali to je valjda rađeno sa namjerom baš da se proda što više lagera jer sam u uvjerenju da najmanje 50% vlasnika olt tanjurača ne šrafi svake godine da ih podmaže jer pop.. dok sve odštafiš i zašrafiš nazad!:madmana:
 
B

Bobo

Guest
Koliko sam upoznat s OLT programom da je moguce na tanjuraci naruciti i kucista s podmazivim lezajevima...

No, to je islo na poseban zahtjev. Sve teze OLT tanjurace imaju kucista koja se podmazuju, jer s neke vece tanjurace treba biti macan pa skidati lezajeve malo-malo. Ipak su to profesionalni strojevi gdje nema puno mrdanja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo i ekipa, jel ima za kupiti dulje osovine za olt tanjuraču??
Ja bi svoju 24 diska prepravio na 28, jel to izvedivo??
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tu je susjed jedan 20 diskova prosirio na 28 ali mislim da je on sam produljio osovinu.
zar ti nebi bilo jednostavnije prodati ove sto sada imas i kupiti 28?
 

Najnoviji postovi

Na vrh