• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tu je susjed jedan 20 diskova prosirio na 28 ali mislim da je on sam produljio osovinu.
zar ti nebi bilo jednostavnije prodati ove sto sada imas i kupiti 28?

Ma žao mi je ove moje, nije nigdje lomljena, sve original tvornički, samo bi ju proširio.
Ove komponente nisu preskupe, jedino neznam za osovine, a neznam koliko bi to bilo jako da ih sam proširujem.
 
B

Bobo

Guest
Moze se prosiriti, zasto ne? Ali Tibor je rekao bolju stvar. Prodaj svoje sto sad imas i kupi druge tanjurace u boljem stanju s boljim tanjurima. Malo nadoplatis i nemas muke, a ako imas srece, nece ti trebati ni nadoplata, ovisi koliko dobro prodajes prikljucke ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moze se prosiriti, zasto ne? Ali Tibor je rekao bolju stvar. Prodaj svoje sto sad imas i kupi druge tanjurace u boljem stanju s boljim tanjurima. Malo nadoplatis i nemas muke, a ako imas srece, nece ti trebati ni nadoplata, ovisi koliko dobro prodajes prikljucke ;)

Ajd dobro...
Koliko bi se moglo tražiti za OLT Savu 24 u tvorničkom stanju sa svim novim ležajevima i kučištima???
I naravno, opet bi uzel OLT
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Bobo i ekipa, jel ima za kupiti dulje osovine za olt tanjuraču??
Ja bi svoju 24 diska prepravio na 28, jel to izvedivo??

Ja isto o tome razmišljam.Jedini faktor su osovine.Ja sam svoje već proširio sa 20 na 24,a sad mi treba bar 28 diskova.Ovo ostalo je više nego jednostavno.
Šanana imaš jednog kovača u V.Črešnjevici on je meni nabavio duže osovine a ja sam mu dao svoje .
Ni slučajno se nemoj dat nagovorit da ti nadovariva osovine jer to nije dugog vjeka.
Ako negdje drugdje nađeš pošalji mi pm .
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Pa jel nema nigdje za kupit original osovina za 28 tanjura?
 
B

Bobo

Guest
Ima, ali je neisplativo skupo... Rame su iste za 20 24 28 diskova, i na OLT i na LEMIND tanjuracama.

Problem nastaje kad na staru tanjuracu s potrosenim tanjurima kupis duze osovine i 4 nova tanjura. gdje ces ta 4 tanjura smjestiti, kad su veci od ovih 20 godina starih za 5cm, ako ne i vise. ti novi tanjuri ce doslovce ORATI po njivi i tanjuranje nece liciti na nista.

Ako imas na otpadu negdje bacene tanjurace, skidaj tanjure odmah. Meni kolegin tata nasao na otpadu od LEMIND tanjuraca zadnje baterije KAO NOVE i prodao mi za 600Kn. ubacio sam metalne lezajeve sa svojih baterija. i stavio te leskovacke iza posto su okrugli tanjuri, a moje zadnje nazubljene u jako dobrom stanju prebacio naprijed. Moje stare prednje baterije su imale jednu losiju osovinu i jednu dobru, te 2 tanjura koji nisu bili za nista nego za baciti. preostalih 10 tanjura je bilo u donekle OK stanju i prodam tih 10 tanjura za 400Kn na "beskonacan pocek", kad covjek donese pare. Eno on ima bolje tanjure na svojim 20 D tanjuracama, ja imam za 200kn ulaganja sve c baterije na 24D tanjuracama u vrlo dobrom stanju i imam jos dvije 20D osovine s tuljcima i stoperima za prodaju, ako kome u selu zatreba...


ja mislim da sam u ovoj prici dobro prosao a bilo bi jos bolje da sam otisao sam na otpad i da sam kupio te baterije "na kilu"m nego ovako davati novac, ali opet se ne zalim nista.

Pouka ove price je da se lokalne otpade mora redovno obilaziti i biti dobar sa sto vise "kumova" jer nikad ne znas sto ces tamo iskopati.


SANANA: Evo nesto iz tvog kraja:

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/tanjurace-28-diskova-plug-dvobrazni-12-coli-oglas-4240693
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
ja sam svoje leskovačke 20d zadnje tanjure brusilicom narezao i prepravio ih tako u nazubljene....
nije oku lijepo, ali je bolje, puno bolje...
nisam imao priliku tanjurati pravu oranicu, ali jesam jednu zaraslu njivu, na kojoj je bilo svega.....
što prednji diskovi nisu sasjekli, zadnji su 100%, dok su prije nenazubljene samo preletile preko takvih stvari....
budem slikao, pa vam pokažem....
velim, nije lijepo, al nisam ni ja picajzla, al je funkcionalno...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
olt 20d

Moja tanjurača olt 20d plačena 100€, prednji nazubljeni, zadnji ravni! Uz par kuna uloženih na lagere jako ljepa tanjurača samo što mi jedva pokriva trag od ursusa, ali zate novce je i više nego dobra! Ujedno ako nekoga sa područja međimurske ili varaždinske županije zanima zamjena za 24d po principu ključ za ključ slobodno se javi!:supz::prayer:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovakva je i moja 20d,,,,,,drveni ležaji,,,,,ide ko zmaj..;)moj je model stariji,,,ali u principu,je ista..sads neznam da ima i iza nazubljene,,,koliko bi pomoglo...da bi bolje razbijala,,,bi..sigurno.

Je ono sadilica za kukuriz,,iza šta se vidi u pozadini,,,,i pošto se kreču cijene.........:shock::!::!:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Šanana najbolja opcija prodaj 24 diska jer su na dobroj cijeni ,bolje se prodaju nego 20 diskova a ove od 28 ljudi prodaju jer ili imaju veče 3m ili 3,5 ili pojedinci kupuju rotodrljču, sve je stvar pojedinca a čuj možda da se zaletiš u moj šor ima čuda svega kod naših kumova ,pa ono malo daš starog željeza i sve opcije igraju:rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana najbolja opcija prodaj 24 diska jer su na dobroj cijeni ,bolje se prodaju nego 20 diskova a ove od 28 ljudi prodaju jer ili imaju veče 3m ili 3,5 ili pojedinci kupuju rotodrljču, sve je stvar pojedinca a čuj možda da se zaletiš u moj šor ima čuda svega kod naših kumova ,pa ono malo daš starog željeza i sve opcije igraju:rolleyess:

A bil sam do prije kojih 15 dana u LA-BO:weedman:, ima svega, malo sam jednoga forda raskopal:rolleyess:
Bilo je kojakakvih utega od torpeda čini mi se, žurilo mi se pa nisam pregledaval...
Nego moral bi nekad dojti tu do tebe da me otpeljaš na kakov otpad poljoprivrednih mašina :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kaj se tiče tanjurača, bude ove ostale i dalje izgleda, ne koriste se previše, imam dobar sjetvospremaš, tak da s njima u prolječe samo jarke zatanjuram s 565, a dalje same odrađuje posel...no opet nikad se nezna, da mi ulete osovine od 28 diskova, uzel bi...pa imam kombinacije :D
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ima jedna turska mislim kod Ludbrega ,čovjek prodaje za 12000 ,cijena ne znam dali je fiksna ,bio je kod mene nešto smo čenđirali:drinkers:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ovakva je i moja 20d,,,,,,drveni ležaji,,,,,ide ko zmaj..;)moj je model stariji,,,ali u principu,je ista..sads neznam da ima i iza nazubljene,,,koliko bi pomoglo...da bi bolje razbijala,,,bi..sigurno.

Je ono sadilica za kukuriz,,iza šta se vidi u pozadini,,,,i pošto se kreču cijene.........


Je,dvoredna olt, ja sam dobio sve zajedno sa tanjuračama za 1500 kn kaje jeftino da jeftinije nemože bit! U prosjeku su ti cijene od 200€- 400€, ovisi u kakvom je stanju i tko koga kak oženi za novce!

P.S. Prvo sam super naletio na to dvoje, onda sam jos skuzio da to prodaje punica od bivše kolegice sa posla i jos dok smo dosli po strojeve baš je bila svinjokolja tak da smo odma morali jesti i piti! Kaj očeš ljeprega, najeli se, napili se i još sam super prošao sa cijenom!:finga::finga::drinkers::drinkers::partyman::rolfer::rolfer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Eto šta biš stija više,,,,,,,,,milina,,,...
Kupija,,,za dobre novce,,i još te napojili,,i najili.....:partyman::partyman:,,,kud bolje,,nego da delaju bez greške..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kupio sam rabljene tanjurače 20 diskova. Sive su, a na njima dvije pločice Lemind i IMT. :scratch
Rastavio sam drvene ležajeve i sad bih ih podmazao, ali sa čime? Susjed mi preporučuje za te ležajeve INA EKS grafitnu mast ili INA lipleks. :scratch
Što vi koristite i koliko često podmazujete?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
obična lis-2 ,u prolječe i jesen bude dovoljno,prije večih radova.samo promjeni sve mazalice da kroz sve ide mast i samo gas,takve imam ja ali 28 diskova
 
B

BAGERISTA

Guest
Sve je bolje,,nego da dela na suho.........8)8)
ja moju nikako da krenem,,,a traži izmijenu drvenih ležajeva..pa več kad odem napravit to,,odmah bi i cijelu naravno pofarba......

mast,,,unutra i kako kaže kolega AJKULA,,,sve podmaži koje neidu skidaj,,,i da se podmaže dobro..ima da loži ko nova..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Sve je bolje,,nego da dela na suho.........8)8)
ja moju nikako da krenem,,,a traži izmijenu drvenih ležajeva..

Kad smo kod ležajeva, je li bolje/trajnije staviti one od bijele plastike ili od kuhane bukovine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh