• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Moja Tehnostroj UP 12 tandemka

Kupljena je u nevoznom stanju sa slomljenim rudom, popucanim klobnama i bez kotača.. :)

-privremeni kotači 8.5-20 (za prijevoz do kuće)
28082011366.jpg


-385/65 R22.5 umetnuta srca sa 8 rupa
31082011367.jpg


-privremeni sistem otvaranja zadnje stranice
03092011369.jpg


03092011370.jpg


03092011371.jpg


03092011373s.jpg


06102011388.jpg


-popravljeno rudo i osposobljena hidraulična noga
11102011395.jpg


-ugrađen šuber za rinfuzu, primjeravanje novog branika..
11102011393w.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
26092011383.jpg


Još je preostalo za ugradit hidraulične kočnice, nove pakne, sistem za otvaranje zadnje stranice, ugradnja automatske vuče odostraga, povisica 40cm za zrno + povisica za silažu i na koncu FARBANJE...... :blackeye
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali je ta prikolica iz Bjelovarskog kraja možda?,jednu sam znao vidjeti sa sličnim bolestima:axe:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
onda sam baš pogodio ,da tako mogu pogoditi 7,nego gdje su bili nestali prvotni kotači kad je ona tamo stajala duže vremena,garant ih netko posudio a zaboravio vratiti ili
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
onda sam baš pogodio ,da tako mogu pogoditi 7,nego gdje su bili nestali prvotni kotači kad je ona tamo stajala duže vremena,garant ih netko posudio a zaboravio vratiti ili

Gazda je rekel da je 2 kotača prebacil na drugu prikolicu.. a ova dva koja su ostala gore-gume su relativno bile loše pa sam mu i ta 2 ostavil..jer sam tak imal namjeru stavljati 22,5
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
koliko kukuruza ona ovako vozi? ili koliko je kubika sanduk?
zgodna prikolicka :)
jos dok dobije novu farbu i naljepnice sto ju sudeci po tvojim prijasnji slikama ocekuje, biti ce bomboncic ;)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
koliko kukuruza ona ovako vozi? ili koliko je kubika sanduk?
zgodna prikolicka :)
jos dok dobije novu farbu i naljepnice sto ju sudeci po tvojim prijasnji slikama ocekuje, biti ce bomboncic ;)

Sad ovako vozi između 10 i 11t, ovisi od vlage zrna-kakav vrh možeš napraviti.
Dimenzije sanduka sau 5,4 x 2,2 x 1m.
Da, ako bude sve po planu do proljeća bi trebala "zablistati".. :)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Jedino sam u dilemi kako izvesti otvaranje zadnje stranice..dali kao i original, ili stavljati hidrauličko otvaranje ili nešto treće..ako ima tko kakvo iskustvo u vezi toga ili....
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja preporučujem hidraulično.

Koji je glavni razlog? Gdje je po tebi prednost hidrauličkog naspram mehaničkog automatskog otvaranja?
Hidraulička izvedba mi je dosta skuplja, trebam 2 nova cilindra (pošto nisam polovne nigdje našao) i približno 22m crijeva+račve+spojnice+blok ventil..

Pokušaj objasniti da mogu procjeniti dali mi je to isplativa investicija..
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55


Uploaded with ImageShack.us
ovo ti je najednostavnije jer je takva prikolica predviđena za takav način otvaranja pošto već imaš takve nosače
znači ovaj trokut bi bile neke cijevi. a vertikalno bi išla neka željezna šipka. to bi onda bio princip klackalice.
to bi bilo najjeftinije
pošto sam pročitao da bi stavljao povišenja onda dolazi do komplikacija jer cijeli sistem treba biti više postavljen
evo ti jedna ideja, pa malo razmišljaj o njoj:scratch
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ja isto preporučujem hidraulično.....ako bi ostavio šuber.....ako bi imao mehaničko otvaranje onda nebi mogao kipati na šuber........
moje mišljenje.... :scratch
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Uploaded with ImageShack.us
ovo ti je najednostavnije jer je takva prikolica predviđena za takav način otvaranja pošto već imaš takve nosače
znači ovaj trokut bi bile neke cijevi. a vertikalno bi išla neka željezna šipka. to bi onda bio princip klackalice.
to bi bilo najjeftinije
pošto sam pročitao da bi stavljao povišenja onda dolazi do komplikacija jer cijeli sistem treba biti više postavljen
evo ti jedna ideja, pa malo razmišljaj o njoj:scratch[/QUOTE]


Pa znam za takav princip, tako je original. Pitanje je: hidrauličko otvaranje naspram takvog principa!!?? (dali se isplati ulog u hidrauličko)
Netreba cijeli sistem više postavljati radi povišenja, ostaje tu gdje je, malo pogledaj slike i princip na drugim prikolicama...

evo ti primjer
zatvorena vrata, obrati pažnju na izvedbu zadnjeg dijela bočnih povisica
pb164375.jpg

otvorena vrata
pb164377.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ja isto preporučujem hidraulično.....ako bi ostavio šuber.....ako bi imao mehaničko otvaranje onda nebi mogao kipati na šuber........
moje mišljenje.... :scratch

Nema to veze sa šuberom, ako je mehaničko otvaranje i kad treba kipat na šuber, one dvije šipke se otpajaju od šasije i prilikom kipanja se vrata ne otvaraju..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Svidio mi se ovaj princip hidro otvaranja sa automatskim zakvačnim osiguračem..

slikano jučer na Agritechnici u Hanoveru (Mamut prikolica)
pb164366.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Svidio mi se ovaj princip hidro otvaranja sa automatskim zakvačnim osiguračem..

slikano jučer na Agritechnici u Hanoveru (Mamut prikolica)
pb164366.jpg

Ovo mi jedan od najbolje riješenih sistema zatvaranja s tom kukom, skidam kapu onom inžinjercu koji je to smislio.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
HMM,a ako pukne koje crijevo a prikoolica ful puna,jel se onda te kuke odkače i stranica se otvara ?:scratch

I ovo funkcionira samo ako je stranica do kraja zatvorena,ako iz nekog razloga nije sjela do kraja na mjesto neče ju kuke moč dohvatit ili:scratch:idea:
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
HMM,a ako pukne koje crijevo a prikoolica ful puna,jel se onda te kuke odkače i stranica se otvara ?:scratch

I ovo funkcionira samo ako je stranica do kraja zatvorena,ako iz nekog razloga nije sjela do kraja na mjesto neče ju kuke moč dohvatit ili:scratch:idea:

a valjda crijevo nebu puklo, al prvi ti se stranica zatvori do kraja,i onda ti se tek digne ova kuka.
Baci malo pogled na yubito na Krampe prikolice, na par videa ti tocno pokaze sistem kako zahakla i u kojem trenutku.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
HMM,a ako pukne koje crijevo a prikoolica ful puna,jel se onda te kuke odkače i stranica se otvara ?:scratch

I ovo funkcionira samo ako je stranica do kraja zatvorena,ako iz nekog razloga nije sjela do kraja na mjesto neče ju kuke moč dohvatit ili:scratch:idea:

Pa teško je vjerojatno da će crijevo puknuti, veća je vjerojatnost da zapneš i otrgneš ga s granom ili banderom.. ali i u tom slučaju će teret teško otvoriti vrata zbog poluge koju treba savladati..a uostalom prikolice sa mehaničkim takvim otvaranjem dok kipaš na šuber nemaju nikakvi osigurač pa teret ipak ne otvara vrata..sam sam se u to uvjerio na isto takvoj Zmajevki.

u principu je tako, ako stranica nemože doć do kraja kuke će se podići i neće zakvačiti stranicu..ali neznam u kojem bi se to slučaju moglo desiti (vrlo teško), eventualno dok bi možda kipao mokru zemlju ili sl...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh