• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
evo na kraju videa imas hidraulicno otvaranje....
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OYd3BSaT7sQ&feature=related[/YT]
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Renoviranje prikolie TEHNOSTROJ UP12

Evo došla je na red i ona za renoviranje..

83381583.jpg

57428052.jpg

49504777.jpg

92711985.jpg

30089025.jpg

33381573.jpg

89768302.jpg

59621665.jpg

24302694.jpg

41530816.jpg
 
Posljednje uređivanje:

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jako dobro!
povisice su samo za silazu ili su stalno gore?
koliko zrna vozis u njoj?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
E kolega svaka čast:prayer::prayer:,s obzirom da znam kako je jadna izgledala tamo u Kovačici,ovo se zove dati si truda,nek vozi puno godina i služi,ujedno šta se bude vozilo u njoj,:partyman::partyman::partyman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
koliko vidim ima dosta jak podvoz, kao da je kamion a ne traktorska prikolica, jel ona možda bila pretovarna, može onda ići i puna žita.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dobro urađen posao;)

Samo me zanima čemu toliko hidrauličnih crijeva ide u traktor?
Kočnice,kipanje,otvaranje zadnje stranice ili ima još šta?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
jako dobro!
povisice su samo za silazu ili su stalno gore?
koliko zrna vozis u njoj?

Ove gornje povisice od 50cm su za silažu i one se vade, a ove prve od 35cm su stalno gore tj. u njih planiram puniti i zrno.. Po mojem proračunu bi trebalo ići oko 13-13,5t zrna. A sve povisice su na pantima pa se po potrebi mogu otvarati za utovar utovarivačem ili sl..A prednja gornja strana (mreža) se može otvarati za potrebe siliranja preko traktora dok se obsilirava polje..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
E kolega svaka čast:prayer::prayer:,s obzirom da znam kako je jadna izgledala tamo u Kovačici,ovo se zove dati si truda,nek vozi puno godina i služi,ujedno šta se bude vozilo u njoj,:partyman::partyman::partyman:

Hvala, silaža, zrno i vjerovatno gnoj..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
koliko vidim ima dosta jak podvoz, kao da je kamion a ne traktorska prikolica, jel ona možda bila pretovarna, može onda ići i puna žita.

Nije pretovarna, ne planiram ju puniti na obje povisice jer bi onda u nju išlo oko 19t a deklarirana nosivost je 12t..ali sam vidio takve napunjene i sa 20t kukuruze samo što su sve zdemolirane, klobne im pucaju i to ali šasija drži bez problema..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Dobro urađen posao;)

Samo me zanima čemu toliko hidrauličnih crijeva ide u traktor?
Kočnice,kipanje,otvaranje zadnje stranice ili ima još šta?

Hvala..
1 crijevo od kočnica
1 crijevo od hidraulične noge
1 crijevo od kipera
2 crijeva od zadnje stranice
Ukupno 5 kom. Planirao sam staviti i cilindar za otvaranje i zatvaranje prednje gornje silažne stranice ali sam odustao jer mi treba 30m lajtunga pa bi to bilo preskupo..onda bi ih bilo 7.. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za svaku pohvalu!
Slovence si prešel samo tak!! :) Posramiti se moru :)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Za svaku pohvalu!
Slovence si prešel samo tak!! :) Posramiti se moru :)

Hvala, pa nek se vidi da i mi hrvati znamo nekaj složiti.. ;)
Ovaj tjedan je na generalnoj probi, zvozila je 600t i za sad nema nikakvih problema..
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Koja pa je procedura za dobivanje broja sasije ak se to recimo nezna?
I kolko za takvu prikolicu kosta registracija?

Treba dati zahtjev na policiju, krim tehničari izvrše uvid, daju nalog, napravi se izjava sa svjedocima da je prikolica tvoje vlasništvo, u stp nakucaju br šasije, i onda tehnički..
Košta ko i za svaku drugu poljoprivrednu prikolicu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma prikolica je extra...fala Bogu pa imaš i traktor koji je može vuči i to je onda dobitna kombinacija :)
Još jednom sve pohvale za rad, a pogotovo za završni rad+naljepnice, original tvornički izgleda :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
super posao!!!!!

ovako nešto dugo ovdje nisam vidio, tooliko truda, a bolja od originala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh