• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ne može se. Mi smo htjeli jer i našoj ima razlike, a kao po novom traktorske prikolice ne smiju imati više razliku veću od 1 %.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Čovječe, pa razlike od 1% nje moguće ni na autu postići...
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
PRAVILNIK
O TEHNIČKIM UVJETIMA VOZILA U PROMETU NA CESTAMA

(pročišćeni tekst - "Narodne novine", broj 85/16 i 24/17)

Članak 21.

(5) Razlika sila kočenja kod radnog kočenja na kotačima iste osovine ne smije biti veća od 25%, akod pomoćnog kočenja 30%. Za izračunavanje postotka razlike sile kočenja na istoj osovini uzimaju se sile kočenja koje nastaju neposredno prije blokiranja kotača ili sile kočenja aktivirane maksimalnim silama aktiviranja. Za osnovicu izračunavanja postotka razlike sile kočenja kotača na istoj osovini uzima se veća sila kočenja.


*nisam našao noviji pravilnik
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Razlike na vučenom vozilu (ovdje spominjanoj prikolici) moraju, po mom mišljenju, biti manje nego na vozilu koje vuče (ZJ je spomenul auto).
Kad prikolica ne jednako koči... i logički je da mora imati manji postotak nego vozilo koje vuče.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Bio na tehničkom s autom pa pitao za prikolicu... kaže čovjek 25% za radnu, a tolerira se do 30% razlike na istoj osovini... spomenuo sam mu ovih 1%, 5%, 10% pa se samo nasmijao i kaže ne bi onda nitko prošao.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Koliko tona je prikolica?
testiraju li ručnu kočnicu na prikolici na tehnickom ili kako funkcionira to? Ručna je kao na polugu bila kao ručna od auta recimo i pukla je i sad sam stavio neku od auta ali je preslaba.. krivi se
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ostala mi od kamiona nekoristena pa da je barem negdje stavim.
15 tona je prikolica. Kod mene testiraju. Prepravi na vijak, mozes iskoristit nekakvu staru auto dizalicu. Uslikam svoju od tome vinkovica da vidis kako sam prepravio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Trebal si ju pofarbati prije montaže ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nije mi kuci prikolica pa cu iducih dana uslikat.
Mogla bi i ic dolje vuca, jucer navrsim dvije prikolice idem zakacit zmajevku za ovu kad klinac. Klin na automatskoj je presirok.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nista, vuci cu jednu po jednu s dva traktora. Nije mi o glavu vuci skoro 30 tona bruto.
 

mynet

Novi član
Tu od
27 Velj 2020
Poruka
1
Pozdrav,

Na Tehnostroj prikolici (model kao sa donjih slika, samo sa duplim gumama), rasuo se kočioni bubanj (doboš), pa me zanima gdje bi se mogao nabaviti u HR.

Možda netko ima rashodovanu prikolicu, ili ako netko zna provjerenu informaciju jel odgovara s nečeg drugog tipa TAM, Zastava, itd.


5ba32787591dd9f5712db248b1430466991d83c83-GalleryBig.jpeg


91b972169ebcdac4577d215d674fc2a526b83e003-GalleryFullscreen.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh