• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TEHNOSTROJ prikolice

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ti ležajevi koliko god bili kvalitetni, s vremenom i korištenjem su si napravili put, i sad kad ih jednom skines, osobito ako skidas sa čekićem, neće više sjest kao prvotno, i gotovi su za mjesec dana... Semeringe da ne spominjem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
A zakaj bi vadil košuljice?
Problem staze je izražen na kugličnim samoudesivim lagerima. Na konusnima je to zanemarljivo. Važno je samo vratiti iste lagere i nabe.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa zato pitam, nema smisla vaditi košuljice.
I lager je najbolje podmazati sa nekom špricom, i mast za lagere mora biti obavezno.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Kad sam pripasival kočnice za Tehnički, onda sam skinuo cijeli kotač odšerafivši glavnu maticu.
Ide bez problema, samo pazi da ti ležaj ne padne u pijesak! :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Koje komplikacije oko dva ležaja i jednog semeringa...
To sve skupa košta 200 - 300 kuna ako se uzima skuplje, ako se uzima jeftinije dosta je i 100 kuna.
Kolko košta kad se to na cesti pod teretom podrobi?
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Pukla guma (a rezervne nema)... :)

Gume su stvarno bile jadne kad sam kupio prikolicu tako da ovih 5 godina što su služile je čisti gratis. :) Pukla lošija i ta je stvarno bila kriminalna, sve me sram pokazati kako je izgledala... iako je ova druga kao ok, prastara je i idem staviti obje "nove". Naravno, ne bi baš stavio nove nove nego neke polovne.

Zovem danas čovjeka iz oglasa i kažem da trebam 8.25-15 gumu za traktorsku prikolicu i sad on meni nešto priča da ima takve gume, ali da je visina ovakva, širina onakva i da je to sve 8.25-15, ali da su starije gume bile nešto višlje, a novije da su niže i tako to, a ja zbunjen.. mislio sam da 8.25-15 jednoznačno označava gumu i da nemam što misliti. I još je nešto govorio da ovisi kakva mi je felga da će možda trebati nešto na felgi raditi i da se to sve može napraviti, ali da ako kupim te polovne gume kod njega da ih on neće uzeti natrag ako mi ne pašu na felgu nego da mi to majstor sve pripaše. Jel mi može netko to sve skupa potvrditi/pojasniti?

I da, koliku nosivost mi treba? Na ovim starima piše da su 16 platane. Kad sam istovario prikolicu ova prazna se podigla dovoljno da sam mogao normalno voziti. Prikolica je Tehnostroj 3T znači da je NDM nekih 4 tone. Jel ode pola na rudu, a 1/4 na svaki kotač kad je puna ili kako?
 

Prilozi

  • IMG-20210220-WA0044.jpg
    IMG-20210220-WA0044.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 55

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Na 5t bruto, 1200kg otpada na rudo.

Nemoj da ti pokuša uvaliti 10/75-15,3 gume, jer ne pašu na ove felge.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ne, meni pašu isključivo gume na kojima piše 8.25-15 jer mi se ne da raspravljati na tehničkom... ta dimenzija je upisana.... Inače bi stavio stare gume do tatinog džipa i bok...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda bi bilo najbolje da prvo provjeriš koje još dimenzije prolaze na tehničkom. Ako kod auta može biti više dimenzija, vjerojatno može i kod prikolica. Vjerujem da je kod prikolice najbitnija nosivost gume.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ako je stara prikolica (onaj model prije ETK), onda 2x 6.00-16", 7,50-16" ili 8,25-15".
Za novije idu i 11,5/80-15,3" ili 15/55-17".
Obzirom da su prikolice u osnovi vrlo slične (koriste istu osovinu) nema razloga da ne idu i ove od novijih gore.

EDIT:
U najmanju ruku, napraviš "mali atest".
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Ma ne radim ništa, osim po njivi, toliko malo idem po cesti da mi sve dođe žao tih 300-400kn koliko platim registraciju svake godine... Već sam je razmišljao odjaviti pa vaditi probe 1-2x godišnje kad trebam nekud, ali računam da bolje pregrmim registraciju i bok :)
Gume ako nađem adekvatne rabljene vozim te, ako ne kupim najjeftnijie nove i vjerojatno će služiti dovoljno dugo da ću zaboraviti koliko sam ih platio pa neće biti problem :)

Jel dosta 2T nosivosti svake gume ili da tražim jače?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Moja prikolica je imala takve gume, ali mi se nisu dopale, jer jako propadaju po mekanom.
Kupil sam gume na felgama 11,8/80-15,3 a ove svoje sam prodal.
8,25-15 su odlične za kamenje ili šumsku prikolicu, jer imaju veliku nosivost i jaku felgu, dok su ove širje puno prikladnije za polje.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
radi se o prikolici tehnostroj ljutomer 5t, (stranice nisu original) prekopao sam net i nisam uspio pronaći nikakve podatke o njoj, ako netko posjeduje takvu i da ima pločicu na njoj s podacima, htjeo bih razmjeniti par podataka.
forum ts1.JPG forum th.JPG forum ts2.JPG

forum ts.JPG forum th1.JPG
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Trebam zamjeniti okretnu kuku na prikolici. Koju kuku uzeti ? Sa kolikim vertikalnim opterećenjem da mi ne pukne pod teretom ? Tehnostroj 4 tone nosivosti je u pitanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Onu s rupom fi50, ako misliš kvačiti na automatsku kuku. Vertikalno min 1500kg,da imaš neku sigurnost.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,928
To vrijedi za jednoosovinku?
Kakva ide na dvoosovinku.? 🤔
Isto 4 tone, tehnostroj
 

Najnoviji postovi

Na vrh