• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tibor88

V

VOJVODJANIN

Guest
Zajebano oranje, ali Masey to rešava uspešno koliko vidim.Svaka čast!!!!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
polje je orano preklani, a prije toga nije par godina pa se sad svaka brazda pozna. ali nisam sve tanjurao, drugo dio je malo bolji pa cemo vidjet sta ce biti s tim do sjetve.
 
B

BAGERISTA

Guest
Mašinka,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ajme majko,,,,kad god je vidim,,,:heart: mi se slama............:partyman::partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Mašinka,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ajme majko,,,,kad god je vidim,,,:heart: mi se slama............:partyman::partyman:

ko te ima taj te nema, ko te nema taj te sanja :lol:


:partyman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
zlu netrebalo..

05042011185800x600.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ali nikad nije od viška,,,,,,kad je tu,neče trebat,,,da ga nema,,onda je več pitanje..........

Da bog da nikad ne trebo..:supz::supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jucerasnja slika vecernjeg branja kukuruza:

11102011436kopiraj.jpg


evo, mogu dodati jos jednu prikolicu na popisu na prvoj strani.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
iš tamo, koja strojčina, s tim bi u šumi iz panja čupao drva, samo kad bi mogo doć do svoje šume s tom grdosijom, morao bih malo susjedove počistit da put raširim :lol:

jel bila dobra berba?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
cuj, ove godine je vecinu posla u sumi napravio 533, ovaj je samo izvozio drva van. mislim da ti to sve govori ;)

a berba jos nije zavrsena. s obzirom na vrijeme ove godine i kakvi su inace prinosi u mom kraju nije lose..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
cuj, ove godine je vecinu posla u sumi napravio 533, ovaj je samo izvozio drva van. mislim da ti to sve govori ;)

:partyman: :partyman:

držim fige da i ovo ostalo bude obilno ubrano!!

samo mi nije jasno, Slavoniija je doslovce opasana sa rijekama, Drava gore, Dunav desno, Sava dolje, i da se ta polja ne mogu navodnit u sličaju suše ko ove godine, to je stvarno baksuz...

da naša Slavonija radi punom snagom, i da nema lopina u politici, pretekli bi i švicarsku!

imamo sve, turizam, poljoprivredu, šumarstvo... baš smo si cool :lol:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
opaaaaa!!!! e sad več znaš koju pilu imaš u dvorištu. taj 3 brazde ni ne osjeti odozada.
ajd malo riječi hvale da čujemo, koji mjenjač, kolko sati, kako si zadovoljan, imaš klimu???? ali moram priznat imaš bolje sjedalo od mene hehe.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
hehe :)
dakle 90. godina je, nema klimu. mjenjac je 16x16, 40kmh, zracno sjedalo, hektametar, kompresor sa izlazima za 1 i 2kruzne kocnice, automatska poteznica. ostalo se vidi na slikama. sati na satu ima 5000 i nesto sitno. od milja ga doma zovemo masni iako je za sada puuuno manje mastan od starog (kuc kuc).

za sada sam prezadovoljan, iako mi pomalo fali mjenjac iz staroga. imao je bolji izbor brzina ( 32x32)
e da, ima strasno mali rezervar. mali je imao 160l, ovaj ima cca 100 pa treba prije nekog veceg posla obavezno natocit.
osim toga, traktor je pun pogodak. samo neka tako i ostane! :supz:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
a moram priznat bogatiji si za kompresor, hektametrom i zračnim sjedalom i naravno brzinom hehe.
e da moj isto ima 160l rezervar. ali moraš priznat da je potrošač približan s onim 3050 samo puuuuno jači.
pa onaj mjenjač je sam bolji po tom kaj ima veči izbor brzina za rad, nego ovaj iako ostvariva nešto jaču snagu s 32x32 na kotačima nego ovaj drugi sa 16x16. imao sam prije jedno pola godine na servisu 3080 s getribom 16x16, i mogu reć da je bolje osjetio plug nego moj, ali osjetno malo skoro zanemarivo. iako je meni draži ovaj 16x16 mjenjač jer je malo bržii u transportu.
još je na tim 100ks pogodak mjenjač 16x16, a susjed ima 3060 i 16x16 mjenjač pa on je sam sebi pretežak za vuč. natankira punu cisternu i taman dok se na cesti zaleti do 40km/h mora skrenut u polje. po meni su na tim manjima te getribe prejake.

inače sve čestitke za traktor i nek te dugo služ,i i da ga još bolje upregneš da vidiš kaj mali radi hahaha.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
dobar ti je servis kad ti usput upregnes traktor i u brazdu :mrgreen:

potrosnju nismo mjerili, ali ne djeluje rastrosno iako smo se toga pribojavali. koliko vise potrosi od maloga, toliko vise i napravi.

hvala na cestitkama :)
sada samo treba zemlje pa nek radi.. ( i jos neki srednji traktor :oops: )
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma ne. nek je čovjek reko da mu nekad hidraulik neče dič dok je u brazdi, pa sam ja dok sam to sve odradio išo orat i isprobavao i ispitivao struju. i na kraju se žica preglodala na blatobranu, pa kad su se spojile uključio je onu na blatobranu i izbacio onu u kabini. problem je bio riješen s 2 spojnice i malo izolirke a za otkrit to je več malo bilo potrajalo ali brzo sam otkrio kaj je. a do tog sam ga i isprobao. :twisted::eek:

ma još jednog u sredini nekog mf 390t i to si riješio.
trebal bi doč za tjedn 2 jedan ali samo ako mi bude po volji ću ga uzet jer mi je cijena malo preparena. a za tu cijenu mora itekako biti dobar.
radio sam na jednom prednji most.bio je u komi totalnoj jer su se učili to slagat pa se to sve rzletilo i napravili štete za popizditi. pa kad sam ga parkirao kraj svog 560, bio je samo sitnicu viši i malo širi, a dužina skoro ista. pod haubom se krije 85 nabijenih konjiča koji luduju pod tim traktorom, a dopala mi se čista mehanika, mjenjač sastrane, mali kompaktan traktor, a opet vrlo jak i da se ne zaboravi 40km/h mjenjač.
raspoređene su da ih niti ne osjeti čas posla je na maksimumu8). i od onda ga tražim i tražim, a nikako da ga nađem, a nešto u rasutom stanju neću jer su i ovako skupi još dok u njega uložim onak da bude sve 100% onda me dođe skuplje nek da sam kupio i najskupljeg.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nakon okretaca 2x 12"-16" te 2,5m rotodrljace sa liftom ali sa skinutim paker valjkom na red je dosao i malcer:

28112011491kopiraj.jpg


28112011492kopiraj.jpg


testirano je sa jos 100kg na malceru i nosi to mali. "malo" lagan volan, ali nosi..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
probao probao, naravno. sa malo gasa se ugasio. sa malo vise ( ali opet ispod 1000okr) i uz pazljivije pustanje kvacila se zavrtio ali nisam imao trave da ga isprobam. morat cu cekat do nagodinu :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh