• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku (getribu i sl.)...

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Možeš, samo neznam gde buš mu vrh upel, ili ja to dobro ne vidim :scratch
Ako nejde dva pajsera u ruke i možda malo dodati brenera, ako bude potrebe.
 

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Islo je bez frke, s malim radapcigerom. Najveca muka bilo izvadit splentu iz matice kljuca. Kljuc se totalno raspao al s druge strane laknulo mi je jer nije nesto gore. Malo mi je smjesno to sve skupa, sve je tako robusno, masivno, zupcanici za vola ubit a onda sva sila ide preko nekog malog slabasnog komadica kao sto je kljuc!
0C0C279E-3330-4862-B536-57EF3AA3048C-373-0000003ED4B4555C.jpg

Brine me malo izgled ovog novog kljuca, neprecizno je napravljen, rupa je malo na stranu pa neznam jel ce to bit dobro
D57EDC6E-428B-4CF1-B625-AD731EE0B7B5-406-0000004233EA8A79.jpg

E majku mu kako mogu tako sfusat taj kljuc! Jasno da se nece uzljebit jer rupa nije u centru. Sad neznam jel da ga malo pobrusim da lako sjeda u zlijeb il da kupim drugi!
 
Posljednje uređivanje:

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Nista od ovog kljuca, morao bi mu skinut skoro pola milimetra da se moze uzljebit u utor kak spada, moram kupit drugi, nadam se da mi nece uvalit neki isti ovakav. U svakom slucaju hvala svima na pomoci. Lako je sad kad vidim sve rastavljeno, stvarno je jednostavno
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
E samo pazi ne debjelinu brtve, ako bude predebela imaces luft na konusnom.
Kad sam sklapao mog nisam stavio uopce brtvu, jer posle toliko godina dijelovi su malo potroseni tako da sad "taman" je i bez brtve sve se lako vrti rukom
 
Posljednje uređivanje:

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Ipak sam narucio novu brtvu kad sam tak i tak narucivao kljuc tak da ce debljina bit valda ok. Kljuc kosta samo nekih 25 kn. Htio sam usput narucit i nove pakne za kocnice al nekak mi je puno dat 80kn/kom, ipak cu otic kod lokalnog mestra da mi naljepi nove obloge. Jos kad bi znao i debljinu ferode! Nemogu vise ovak vozit totalno vez kocnica a kod mene je brdovito.
 

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Dok sam cekao da mi stigne kljuc sredio sam kocnice. Pakne jos imaju dosta mesa al je bio puknut jedan zatik pa se desna polugica slobodno okretala a to je jasno utjecalo i na lijevu stranu.
Kljuc kosta samo 30kn!
B5054706-4070-4F86-8C89-0BC0D573C2BA-3359-0000040B401FC4CE.jpg

Usput sam narucio i brtvu al naravno ne pase mi, to je ocito brtva za tomu 418-420, pravokutna je a na mojem tomi je doljnja strana uza i zaobljena. Ipak mi ne gine pravljenje brtve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
S tim ključima stalno problemi na Tomicama :roll:
Kaj se u tu bravu nebi dal ugurati neki domači (kvalitetniji) uradak ?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
ajoooj...ovde nešto neštima :scratch
ključ nesme biti mehanički obrađivan, a koliko vidim ovde nije taj slučaj...

reče jedan forumaš, da takvi obrađivani ključevi - "pigadu kao pero, i pucadu kao staklo"!!!
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
To je stari kluc od serije 300-400 imam takvog za rezervu, na PE veca je rupa a telo tanje zato ovi trgovci uzimaju stari malo potroseni i bruse ih da pasu na PE(dupla zarada) na slici na krajevima vidi se kako ja malo zaoblen, spored mene ne bi trebalo biti problema ako je precizno obrusen
 
Posljednje uređivanje:

vilebrequin

Novi član
Tu od
24 Ruj 2010
Poruka
26
Ovaj ključ nije stari potrošeni, vidi se da je novi al je obrađen s čela i proširena je rupa na 8mm. Vjerojatno je proizvođaću iz nekog razloga lakše pravit jednu vrstu pa onda po potrebi pobrusit mali broj komada za tomu PE18. Neznam zašto bi trebao biti problem to što je brušen ako je brušen na stručan način. E sad jel je il nije napravljeno na stručan način to je već pitanje. Mnogi tvrdi dijelovi motora koji trpe velika opterećenja se obrađuju brušenjem pa je sve ok, drugo bi bilo kad bi ja uzeo fleksu pa ga stiso da poplavi a drugo je ako se brusi sa pravim alatom...
Frend mi je baš neki dan pravio izbijač za zatik na kočnicama koji je bio puknut u osovini i sav "zabetoniran od hrđe". Napravio je od neke tvrde šipke koja je inače dio iz pištolja za čavle, tvrdo i žilavo ko vrag al je to fino pobrusio na stroju s pravim brusom, pri pravoj brzini.. Mlatio sam teškim čekićem po tom izbijaču i nekako jedva izbio zatik a izbijač nema na sebi ni mrvu oštećenja.
U svakom slučaju bio ovaj novi ključ dobar il ne ja moram pripazit kako vozim tomu, koristitit niže brzine i pogon na sva četiri, onda je i opterećenje na sve manje. Kad mi je puko ključ bio sam u trećoj, samo prednji pogon i vjerojatno "oštriji start". Već duže vrijeme nisam imao kočnice a kod mene je brdovito, na razne čudne načine sam morao rješavat problem s kočnicama pa je bilo raznih mučenja mjenjača, trzanja..
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Ne citiraj post star 3 godine

Imam pitanje imam tv420 i u jako dugo je stajo i zahrđala je sredina nece se u sredini presavijat
Znaci skino sam zglob i namace se u nafti cijeli zglob vec 4 dana i ne po pusta sta da radim?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak je sredina skinuta moglo bi se i sa autogenom, brener i dobro zagrijat pa mora popustit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kaj nebi mogla od grijanja čahura stradati?
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Bojim se da ne pukne jako je dugo stajalo oko 10 god
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kad griješ vanjski dio on se rasteže više od unutrašnjeg koji se ne ugrije toliko kak vanjski.Ne pukne to baš tako.
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Bojim se da ne pukne 10god je stajo staro je
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Namoči ju u uka4 ulju i ostavi preko noči i onda probaj razradit.
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Hvala na pomoci al jel postoji neki jos drugi nacin
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh