• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tomo Vinkovic problemi vezani za mehaniku (getribu i sl.)...

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
dam ti ja jedan koji se mnogo lako presavija za taj tvoj :(handshake):
to što neće da se presavija (pretpostavljam obrtni zglob; bolcne bi već počupao vani) je dobro, znači da je još knap što je na TV-u rijetkost :icon_weed:
imadoh nekoliko takvih slučajeva, na seriji 800 doduše, što je još gore jer je duži zglob
vrati to sve nazad, skini mazalice sa strana i pročačkaj unutra žicom koliko možeš; mazalice idu u dio gdje je proširenje odnosno šupljina između muškog i ženskog dijela, tu bi trebala bit mast al se to haman vremenom stvrdlo
probaj propuhat zrakom unutra koliko možeš, mazalice izbuši (da syebeš kuglicu i oprugu unutra, mazalice zavrni i na nju nabij crijevo, u crijevo napuni (najlakše špricom za injekcije) koktel kočionog ulja i dizela
polutke naprijed (M10 vijci) otpusti pola kruga-krug, probaj malo provozat po neravnom terenu dok su crijeva i bućkuriš gore,
ako ne popusti, jedan zadnji točak natjeraj na 10-15 cm nečega (drveta, kamena, betona....) drugi bi trebao da bude u zraku, izbuši rupu u gornjem dijelu gdje su četiri plastična čepa (dijagonalno spojiš čepove i na presjeku zabušiš rupu) u koju ćeš ugurat crijevo i točit gore spomenuti koktel
nemoj pretjerat s bušenjem pa da prođeš u muški dio, primijetit ćeš kad umjesto metala počne izlazit nešto drugo (mast ili prljavština) trebalo bi da cukne unutra nekoliko milimetara, ovo podignuto s crijevima i koktelom ostavi nek se "kiseli" tako i pazi da bućkuriša u crijevu ne zafali, ili duže crijevo ili svako malo dosipaj, ako trebaš dosipat dobro je jer ide unutra :(whew):

ako se već odlučiš za opciju grijanja, nakon što povadiš vratila i ležaje, grij muški dio iznutra jer je tu naj tanje, ženski dio spolja je mnogo masivan i to bi bio sizifov posao (sizif, to je jedan čovjek iz inostranstva).....i uzaludan trošak energenta, plina ili benzina

ako bude nejasnoća pitaj.....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Ovo gore je po meni najbolji odgovor i način. :(clap): Na taj način mora otpustiti.
 

siksa

Novi član
Tu od
1 Svi 2012
Poruka
5
Imam TV 420, motor je LDA100 18KS. Počeo mi je dimiti na odušak, jučer sam orao sa jednobraznim plugom, brzina druga spora na 3/4 gasa i primjetio sam dim ispod poklopca motora. Nije sad da dimi ko parnjača ali se vidi.
Kaj bi to bilo?

Imam osječaj da je i slabiji nego prije par godina.. Vozi ga večinom deda polako i bez nekih opterečenja.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Sve ovisi koliko dugo si orao? Koliko je ulja u motoru? Kako stoji ulje u filteru zraka?
 

siksa

Novi član
Tu od
1 Svi 2012
Poruka
5
Orao sam oko 2 sata. Ulja ima točno između minimuma i maksimuma. Ulje u motoru i filteru izmjenjeno je početkom godine. Danas sam očistio filter zraka, bile su dosta zaprljane rupice na ulazu u filtar, također sam oprao motor i ona rebra za hlađenje. Do drugog malo večeg opterečenja budem vidio kak se ponaša. Kad smo ga kupili trebali smo promjeniti klip jer je bio puknuo. to je bilo prije 15 godina, možda bi sad trebalo promjeniti karike.. ne znam.. treba ga dovesti doktoru da ga pregleda..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mislim da se on malo zaljenil, pošto ga deda vozi, a ti si ga sad malo spuhal pa se pošteno zagrijal i odmah malo pokazal znakove umora.
 

Yogi27

Član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
30
Filter zdraka nema nikakve veze filter zdraka je ono malo ulja do rupica znaci da ne ulazi prasina itd... za to znaci ulje u filter zdraku....
A ovo sto ti dimi to su karike izgorile i znaces po tomu ako trosi ulje iz masine pozz...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ne troši ulje to bi ti mogla biti dizna (uložak) ili je začađen ili daje premali tlak pa previše nafte ulazi u cilindar.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
@Oficir kad dizna nevalja motor pusi na auspuh ,a ne na odusak.

@siksa Ako si cistio rebra na stublini trebao si skinuti auspuh i filter zraka.To je najbolji nacin da se dobro ociste rebra na stublini i na glavi motora.Inace kad se sve skine nakon duzeg vremena rada motora to izgleda ovako.
U svakom slucaju tom motoru je vrijeme za zamjenu karika i leteceg lezaja.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
pozdrav, ja sam novi clan, medjutim imam tomu od 82 g. TV 522. imao sam isti problem kao ovaj tomo 420, naime u mene je bila pukla uljna karika. ispocetka je malo pri vecem naporu dimio ispod haube ali se poslije to povecalo i pri manjem opterecenju i gubio je na snazi, posao koji je obavljao sa 1/3 gasa morao se obaviti sa 2/3 gasa. ukratko dio nije skup tj karika, skup je majstor
 

rosto

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
pozdrav svima. Pišem prvi puta. Imam TV 420. Prije par dana majstor mi je reparirao cilindar hidraulike, ona je dobro radila ali je stalno bacala ulje kod podizanja na onaj pipak ispod sjedala. Sada kada je to "složeno" hidraulika diže recimo frezu cca 30 sekundi s tim da u početku uopće ne diže već polugu za hidrauliku kod volana moram pumpati nekoliko puta pa da počne dizanje freze. Sada jedino ne curi ulje. Prije nego se suočim sa majstorom koji je to slagao što bi moglo biti problem?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
A da li ima snage dignuti frezu?
Da li ju digne do max visine?
Da li kad ju digne i dok drzi gore?
 

rosto

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
A da li ima snage dignuti frezu?
Da li ju digne do max visine?
Da li kad ju digne i dok drzi gore?
jučer sam orao sa njegovim jednobrazdnim plugom. ista stvar, diže ga sporo i jako teško do polovice ( trebam više puta ručicu hidraulike povući k sebi) a kada dođe do polovice dizanja onda ga digne do kraja. brat od 80 kila je onda stao na plug i nema problema, ne spušta se dolje. Danas sa frezom, kada ju pokušam dići nakon frezanja moram ručicu hidraulike nekoliko puta za redom do kraja povući da se freza jedva iščupa iz zemlje! kada dođe do kraja stoji tak bez problema.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Da li je majstor rastavljao razvodnik ili pumpu skidao...???
P.S.mozda su glupa pitanja ali mozda nekome zaruljica se upali...🤯
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imas li ti dovoljno ulja u spremniku/rezervoaru ulja.Kod mene je manjak ulja pa mi se na nizbrdici desavaju simpomi slicni kao kod tebe a na uzbrdici radi sve ok
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Palo mi to na pamet ali napisao je da od polovice do vrha dize normalno....
 

rosto

Novi član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
6
za ulje ću sutra provjeriti. Radio sam reparaciju tog cilindra jer mi je ulje bacao stalno ali hidraulika je bila ok samo me živciralo to ulje. A sad mi je hidraulika još gora nego prije!:mad:
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Ma vjerojatno je nekakva sitnica..kao da ima zraka u sistemu pa zeza...mene je isto zivciralo to isto i sam sam raskopao cilindar te zamjenio sve gumice i dolje na onom odusku vise ne kapka...😏....rjesit ces to pa ce biti onako kako treba....
 
Na vrh