• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4506

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ne diraj taj rašaf jer buš poremetil iber druk ventil.
Samo napumpaj na opisani način

niam mislio na taj šaraf od pozadi nego onaj gore sa čela ali nema potrebe ozračivati???:rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
niam mislio na taj šaraf od pozadi nego onaj gore sa čela ali nema potrebe ozračivati???:rolleyess:
Napred desno je iber ;)
Odsarafis jedno crijevo za diznu i anlasujes...Hehehehe

Prije toga nazoveš električara jel ima rotor, za svaki slučaj.
Bespotrebno uništavanje.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
imam slučaj da pušta gorivo kak je na slici označeno/s crvenim
znači dok motor radi ne trokira ali ispod šarafa(zablindanog) suzi nafta van
kak to riješit??? pumpa k bošisti ili ima kaj jednostavnije
u pitanju tx 4506


 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
e hvala muha, ja sam mislil da šaraf ima veze s radom pumpe, znači blokade su zato da drže šarafe od odpuštanja
Inače taktor je nastradal u šumi nije bil zakočen i otišel nizbrdo i zabil se u hrast prednjim dijelom....
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Napred desno je iber ;)


Prije toga nazoveš električara jel ima rotor, za svaki slučaj.
Bespotrebno uništavanje.
nije tamo iber nego je povrat sa pumpe gore na dize a na njemu je manji šarafić kojim se inače ozračuje..:finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
nije tamo iber nego je povrat sa pumpe gore na dize a na njemu je manji šarafić kojim se inače ozračuje..:finga:
A đe mu onda dođe povrat nafte iz boš pumpe?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
A đe mu onda dođe povrat nafte iz boš pumpe?
koliko ja znam da je povrat točno iznad elemenata odnosno ispod zadnjeg lajtunga što ide na dizu a oni šarafi dugački sa zadnje strane na regulaturu su šarafi kojima se štela gas a oni bi trebali biti plombirani..:finga:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ili se mi dva nerazumijemo ili ja neznam :scratch

Pričamo o ovom šarafu desno (ključ 19) na kojem je jedan manji šarafič ( ključ 14)
Tu je povrat, a gdje je onda iber?
Metnimo sad na stranu vijak M6 kojim se regulira maximalni broj okretaja i njegovu plombu

attachment.php
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ili se mi dva nerazumijemo ili ja neznam :scratch

Pričamo o ovom šarafu desno (ključ 19) na kojem je jedan manji šarafič ( ključ 14)
Tu je povrat, a gdje je onda iber?
Metnimo sad na stranu vijak M6 kojim se regulira maximalni broj okretaja i njegovu plombu

attachment.php

da na taj mislim,to je povrat..a iber bi valjda bio ovaj u koji upire polugica gasa kad se da gas do kraja?valjda?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
da na taj mislim,to je povrat..a iber bi valjda bio ovaj u koji upire polugica gasa kad se da gas do kraja?valjda?
Mi dva smo završili raspravu :prayer::prayer: :drinkers::drinkers:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Mi dva smo završili raspravu :prayer::prayer: :drinkers::drinkers:

raspravu o čemu??nekužim?ja se nepravim pametan niti ću se ikad praviti..nisam boš majstor i koliko znam o pumpi znam samo ino šta sam dirao i rastavljao.ti si očito stručnjak pa znaš sve i svaka čast nemožemo svi biti tak pametni:rolleyess:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A zakej mi se onda smiješ ovim smajlekom?
:finga:

Ako te zanima ja ti bum pojasnil nije mi problem, normalno kolko mislim da znam.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
A zakej mi se onda smiješ ovim smajlekom?
:finga:

Ako te zanima ja ti bum pojasnil nije mi problem, normalno kolko mislim da znam.

nemam pojima zašt sam stavio tog smajleka,često ga stavljam,fora mi je..al nemoraš mi objašnjavati da ne bježimo od teme..kad me bude to zanimalo i ak mi to bude trebalo budem ti se javio,može?;)
 

Torpeddo 4806

Novi član
Tu od
7 Velj 2013
Poruka
13
Fala. Budem probao. Nego, curi mi ulje na spoju desne trube i diferencijala. Izgleda da je silikon propustio.Kad nju izvlačim van jel moram na nešto paziti?

Mi smo skidali na svom ine treba paziti na nista jer sam se izvuce van poluosovina a kad vracas samo malolijevo desno da nasjedne u diferencijal poluosovina.

Mi smo koristili onaj crveni silikon za brtvljenje i ne slini nigdje nista.

Nama je otisao lezaj na tanjurastom pa smo to mjenjali tj obe strane su otisle i bilo je igrarije skinuti ljusku od ležaja do strane rucne kocnice.

Morali mjenjati onaj križ u diferencijalu,trkace,i ona dva zupcanika u koje se usteka poluosovina-od tada diferencijal tih u vožnji i ne zuji.

Muci me 1 brzina i spojnička jer iz 1 brzine mi iskace cim se malo optereti a na jarcima* na polju kad prelazim kao da mi spojnicka lupa i ima lufta ali nije se imalo para za dirati ostatak mjenjaca a i sami se nismo usudili ja i stari dalje cackati. Traktor je 88godiste a sati neznam koliko kupili ga s 600Rs ali sat neradi tako da neznamo nista.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Može li mi netko poslikati/skicirati kako je na malom Torpedo učvršćen akumulator. Bivši vlasnik ovog mog je svezao sa žicom. :s: Možda postoji neko bolje rješenje?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Može li mi netko poslikati/skicirati kako je na malom Torpedo učvršćen akumulator. Bivši vlasnik ovog mog je svezao sa žicom. :s: Možda postoji neko bolje rješenje?

Postoji originalno rješenje sa kojim nikad nije bilo problema. Slika na PM.
 

Najnoviji postovi

Na vrh