• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 4806 A

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako mjenjas samo spojku bolje ti je rastavljati traktor kraj motora.
 
Posljednje uređivanje:

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Lamelu nemoram mjenjat bar ne za sad samo tu čahuru. Pogledacu i onu maticu što drži snop brzina koje ste opisali prije nekog vremena jer imaju lufta
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Moj 48 danas nece da upali zima mu uvjek u zimi teze pali al danas nece jedno 5 puta alansovo pa moro nadopunit akumulator da ga ne unistim i onda odem na internet pa procitam sta pise o tom mozda su karike,mozda da je zakrenut pumpu da malo ranije pali,traktor mi vuce ima snage nema dima kad orem pusi na iberlauf kad je hladan malo kad se ugrije vise.Kad je toplije dobro pali na pol kruga do pun krug i upali ulje ne trosi osim u tanjuranju ili kad idem sa dvije karete u sumu al to dospem oko 2dcl ulja inace u oranju ne trosi ni ovako kad sve ostalo radim pritisak ulja kad se ugrije na leru je oko 1.7-1,8 bara.Nije tolika zima da ne pali al ocito njemu je,sta mi je cinit karike ili pumpu zakrenut da malo ranije pali?Savjet?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
I da palim ga jedno 7-8 sek. bez grijaca dao gas rucni do kraja da probam dimi bjeli dim na auspuh jednom se javi kao da oce i to je to mogo bi ga upalit da ga ugrijem odozdo zagrije se ulje pa brze vrti i na grijace al me muci zasto nece normalno?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Nisam koristio grijac al danas grijo grijac 25-30sek.i alansovo je nekih 3-4sekunde i upali grijac je onaj spiralni-suhi.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Znači upalil je dok je grijač odradil posla ? onda koristi grijač i nemaš problema.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pali on na grijac al nije tolika zima pa se mislim sta ga zeza jer kad je toplo pali dobro.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Moj opet ne vuce, dimi ko mutav ali stoji vani, pali na krug ujutro, grijaca nema nikakvog. Gas ne diram, samo okrenem kljuc i pali.. Al dimi majku mu :D :D
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
kod mene su problem bile piksne i četkice na anlaseru reparirao sam anlaser i to je odma druga priča
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ma okrece on samo ako mu dam topline odozdo pod karter onda kad malo zagrije vrti ko blesav.
 

mirek

Novi član
Tu od
10 Lis 2015
Poruka
18
Mislim da bi mogla bit u pitanju kompresija, pali ga s grijacem da se ne muci akumulator a i anlaser
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

Pozdrav svima, imamo u planu kupiti ovakav traktor pa me zanima prednosti, mane, karakteristike i vasa iskustva sa njime

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Imam 4506, koji je malo manji brat ovog tvog 4806. Motor je dobar, pali uvijek i izuzetno malo troši. Raspored i izbor brzina je dobar za rad na polju, ali je serija 06 nešto sporja na cesti (cca. 25 km/h). Serija Adriatic je brža i ide oko 35 km/h. Ima dovoljno težine da iskoristi snagu motora te se da s njime lijepo i brzo raditi. Muči ga kao i mnoge druge hidaulik (poskakivanje u vožnji, padanje poluga dok se ugasi). Kriva mala gumica u hidrauličnom razvodniku, koja se lako promijeni, ako se zna :)
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Re: Torpedo 4806 c, hidraulik - vrsta ulja

Hvala tajo pajo
Ovaj problem s hidraulikom sam imao na ursusu 360, meni nesmeta kaj skace iskreno

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Tajo, slažem se sa tobom, imam i ja 4506 i morem reči da je motor vrhunski i da su komande na njemu posložene bas kako treba, težinu i snagu ima, potrošnja je jako mala (najniža u klasi), traktor je ko stvoren za šumu i oranje,a i u ostalim poslovima je jako dobar. I mogu ti reči da ako ga kupiš sigurno buš zadovoljan sa tim traktorom, jer taj je još jači i teži od mog tak da nemas brige :cool2::cool2:
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Pozdrav svima,nadam se da ce mi netko uspijet pomoći.
Posjedujem bas ovog torpeda adriatic 48 i u zadnje vrijeme mi jedva okrece alanser a akumulator nov od 110 ampera,proslo ljeto je palio sa 74 ampera i vrtil bi ko lud a ovih dana pokusavam i nikako da okrene kako treba,imam osjecaj da ga palim u brzini
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Anaser dole i raskopaj ga najvjerojatnije su ti cetkice i pikse lose pa tesko vrti tak je meni bilo na Imt-u 542 stavio nove cetkice i pikse sve pocisti mali vrti ko lud na 75ah!!
 
Na vrh