• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 55 A

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Vidjet čemo uskoro, trebam nešto 50-70 ks s prednjom vučom obavezno, pa kak izađe...

Razočarava me moj 565 kaj mu nemogu ugradit prednju vuču...samo to, sve sam ostalo sredio, ide ko zvrk, fali mu samo prednji pogon, al jebemu imt....nekaj navek zaseru....

TD 75 adriatic, mlađi od 92.g. je 70 ks (51 kW), tako da je u tvojim granicama :) . Svakako bi rađe preporučio TD 75 nego TD 55, samo ćeš morati izdvojiti bar 8000€ za 75-icu a da na nešto liči.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Raspravljalo se u par tema već o zračnom i vodenom hlađenju.O rekla-kazala nebum komentiral nikaj,jer takvih tu ima ohoho i pametnih sve od reda.Zračni motor je jednostavniji,po meni bolji,a ak se ne pregrijava v kamenolomu na + 45 i stoji na mestu,ne vidim zakaj bi se pregrijaval v traktoru.TD 75 je po meni bolji od TD 55,jači je,al tebi ako treba nekaj da usput prati Samea,onda ti dva skoro slična traktora ne trebaju.Moj kolega je mučil muku s prednjom vučom,nije bil usklađen prednji i zadnji diferencijal i lomil ga je.Ista stvar se događala na kombinirki Torpedo sa motorom 75 ks.Vjerojatno neka tvornička geška.Uspoređujući 565 i TD 55,ja bi uzel Torpeda,jer manje troši,ne bih se složil da je bučniji od IMT-a,imaš prednju vuču kaj je veliki plus.Vedran ti je blizu pa provjeri i getribu i prednju vuču ako ti se da i gotovo.Uglavnom,više muzike za isto novca naspram IMT-a.
 
M

Miško 007

Guest
Ma ja Torpedo ne bi uzeo radi nabavke dijelova novih svi su loše napravljeni a i traktor sam po sebi nije nešto posebno a za te novce bolje dodat jos malo pa imat stroj...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Ma ja Torpedo ne bi uzeo radi nabavke dijelova novih svi su loše napravljeni a i traktor sam po sebi nije nešto posebno a za te novce bolje dodat jos malo pa imat stroj...

Koji to "stroj" predlažeš?
 
M

Miško 007

Guest
Pa bolje i orginal Deutz nego Torpedo...
Velika je razlikaaaa...
A ima i drugih traktora puno ih ima .
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Pa bolje i orginal Deutz nego Torpedo...
Velika je razlikaaaa...
A ima i drugih traktora puno ih ima .

u cemu je toliko velika razlika po tvojem izmedju torpeda i deutza (naravno pricamo o modelima koje je torpedo ''kopirao'')?
 
M

Miško 007

Guest
Velika u tome da se Torpedo doslovno raspadne a Deutz je ko nov ima mi kolega starog iz 50 koliko dura.
Tako da a u mjenjačima je razlika dan i noć.
Mislim da se uopće ne isplati kupovat.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Jedan s krivom naljepnicom:mrgreen::
download.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Velika u tome da se Torpedo doslovno raspadne a Deutz je ko nov ima mi kolega starog iz 50 koliko dura.
Tako da a u mjenjačima je razlika dan i noć.
Mislim da se uopće ne isplati kupovat.

Rekla-kazala, 06 i 07 su serije koje su proslavile Deutz-a, kako su prešli na DX seriju mjenjači su katastrofa, a Torpedo je ostao na 06 seriji i u nekim modelima bolji je nego Deutz.
 
M

Miško 007

Guest
Torpedo bolji od Deutza haha nemoj pričat gluposti bezveze...
To i sam znas da nije tako Torpedi se vecina raspada evo svi koji kupe samo ih farbaju i slike kako ih rasturaju po pola.
Jesi vidio Deutza da se tako radi i da liči na gomilu željeza ko Torpedo.
Fala bogu pa ih ne prozvode totalni promašaj.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Torpedo bolji od Deutza haha nemoj pričat gluposti bezveze...
To i sam znas da nije tako Torpedi se vecina raspada evo svi koji kupe samo ih farbaju i slike kako ih rasturaju po pola.
Jesi vidio Deutza da se tako radi i da liči na gomilu željeza ko Torpedo.
Fala bogu pa ih ne prozvode totalni promašaj.

I ti si također tolatni promašaj na ovom forumu, pa te ljudi čitaju.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
I ti si također tolatni promašaj na ovom forumu, pa te ljudi čitaju.

Baš tako kao što kažeš....

torpedo je kao i svaki drugi traktor, radi dok se nešt ne pokvari, ne krvari se češće nego drugi, a najveća prednost mala potrošnja i jednostavno tj. jeftino održavanje. A što se tiče ovih koji pljuju torpeda i pričaju o pravim "strojevima", mislim da nisu nikad niti sjeli u dobar (ISPRAVAN) traktor, nebitno kojeg proizvođača.... bolje bi bilo pitanje; kakav oni imaju traktor doma?
 
Posljednje uređivanje:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Velika u tome da se Torpedo doslovno raspadne a Deutz je ko nov ima mi kolega starog iz 50 koliko dura.
Tako da a u mjenjačima je razlika dan i noć.
Mislim da se uopće ne isplati kupovat.

Tako je James Bonde, ako ti tak kažeš to je onda sigurno iz debelog iskustva
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Neznam što svi kude Torpeda. U momme kraju ima ih podosta. Većinom modeli 4506, 7506 ali ima nešto 4006 i 6206 pokoji 55... Znači ima ih podjednako kao i IMT-a. Pošto su to stariji traktori. Mana kod nekih je mjenjač a i to većinom se pokvari nepažnjom vozača. Ostalo mu je sve odlično. Za motor ne treba ni pričati jendostavno je ne poderiv i što je danas bitno troši jako malo. Zračno hlađenje mu nije mana nego velika prednost. ne moraš stalno da kontroliraš ima li dovoljno vode, da li je hladnjak začepljen, da ne popušta koje crijevo.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Torpedo bolji od Deutza haha nemoj pričat gluposti bezveze...
To i sam znas da nije tako Torpedi se vecina raspada evo svi koji kupe samo ih farbaju i slike kako ih rasturaju po pola.
Jesi vidio Deutza da se tako radi i da liči na gomilu željeza ko Torpedo.
Fala bogu pa ih ne prozvode totalni promašaj.

nije istina imam torpedo 78 godište nikad nije bilo greške na njemu
 

Najnoviji postovi

Na vrh