• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nek bude kak ti veliš, ali ja nisam istog mišljenja.
Kolega je u svog Adriatica ulupal 10-tak tisuča u mjenjač (par igličastih, par kugličnih, spojnička, nekaj oko kvačila, ulje i obloge ručne), a ništ nije popravil.
samo je prisložil, a kad bi ti rekel kolko su tražili za 3 zupčanika na rit bi opal.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Muha tak je i moj kum u svog ububo para i nikako ga slozit pa se malo poslozilo i prodao ga jedino veli da mu je bio dobar za transport brz i da mu je puno zivaca popio:)
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Nek bude kak ti veliš, ali ja nisam istog mišljenja.
Kolega je u svog Adriatica ulupal 10-tak tisuča u mjenjač (par igličastih, par kugličnih, spojnička, nekaj oko kvačila, ulje i obloge ručne), a ništ nije popravil.
samo je prisložil, a kad bi ti rekel kolko su tražili za 3 zupčanika na rit bi opal.

ja sam kupio jedan traktor sa kvarom na spojnickoj i da sam te dijelove kupovo nove izaslo bi me oko 10000kn ako ne i vise,otiso sam u hittner i dao napravit po uzorku.kako sam slozio 3 godine nikakvih problema,tako je i prodan.radio sam sve poslove s njim,tako da sam zadovoljan kvalitetom hittnera...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
E vidiš, ja nisam.
Prvi put su zajebali, drugi put sam bil pristojan, ali kad sam treči put došel s tom istom osovinom i čahurama .................. onda su i oni bili nezadovoljni.
Inače nova spojnička je cca. 1 000 kn (pitaj boga čija)
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
E vidiš, ja nisam.
Prvi put su zajebali, drugi put sam bil pristojan, ali kad sam treči put došel s tom istom osovinom i čahurama .................. onda su i oni bili nezadovoljni.
Inače nova spojnička je cca. 1 000 kn (pitaj boga čija)

jel nije 1500-1700 kn..neznam točna više, ne sjećam se, isto pitaj boga čija proizvodnja al kad ju staviš zuji jer onaj zupčanik na njoj nije napravljen baš kak bi trebo bit..........mjenjo sam ju prije dvije godine


a zupčanik najskuplji je oko 750 kn
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja sam do sad dva puta poslovo s njima i nikakvih problema. a mozda sam imao srece jednostavno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ne, ti veliš da si imal problem sa spojničkom.
Pital sam 2301986 jel zupčanik 750 kn najskuplji za sinhroniziranu getribu
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Muha tak je i moj kum u svog ububo para i nikako ga slozit pa se malo poslozilo i prodao ga jedino veli da mu je bio dobar za transport brz i da mu je puno zivaca popio:)

Po meni ovo je jedno od najrealnijiih misljenja o Torpedu.Dobar samo za transport.
Ja ne radim sa traktorima ,al slusam vecinu i na osnovu vecine zakljucujem.
Dijelovi za njega su ko zlato skupi.
Spojnicka je i u Bosni oko 180eura boga pitaj cija.
Vilica za brze-spore brzine je oko 70eura.
Obicna kugla za utvrđivanje brzina ( 8 mm) ako je za Torpeda kosta 3 eura +opruga 4 eura.
Kuciste trkaca (diferencijal) 400 i neki euro.
Lezaj spopjnicke 25 eura( firma koja ga pravi zove se Živko i sinovi).
ITd...itd....
 
Posljednje uređivanje:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ne, ti veliš da si imal problem sa spojničkom.
Pital sam 2301986 jel zupčanik 750 kn najskuplji za sinhroniziranu getribu

ne, običnu, kosi zupci....a nakon toga sam kupio zupčanik koji vozi sa spojničkom i on me koštal oko 730 kn...a sad za ostale zupčanike neznam jer mi nisu trebali (zasad)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Jebla ih ta mjenjačka kutija.
te ravni zub, te kosi zub, pa ima sinhrona, nema sinhrona.
I onda se još umješaju različiti proizvođači tih mjenjača.
Kraj priče :fiery:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
Ma kukate bez veze.....torpedo je osjetljiv na mjenjač al za prosječnog poljoprivrednika je odličan. Kolko te košta popravak mjenjača tolko ti još triput više motor ušpara na gorivu....pa imam tri torpeda 75-aka i svaku ima prek 15 000 rs...


Jedino ga vrijeme gazi...al i da su ga i dalje proizvodili s boljom limarijon i kabinim i dan danas bi kupovali nove
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo zgleda al to je pila dajc i to nema veze s torpedom.:biggrin::icon_winkle:
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
To je neko naljepio na haubu, a na pločici na motoru piše torpedo licenca deutz a na papirima piše torpedo made in croatia
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kolega cestitke na kupnji nek te sluzi dugo bez kvarova daj mi reci to je neki nosac utega naprijed i jesi dobio kakve utege s njim ako jesi daj malo poslikaj da vidim kak izgleda da znam kolegi napravit za njegovog!!
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Kolege hvala za čestitke :drink:

@bučo utege nemam ako treba poslikat nosač iz bližeg i reći dimenzije nema problema :biggrin:
 

Najnoviji postovi

Na vrh