• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pa neznam bas u brdo gdje sa zetorom 7011 sa prikolicom drva idem u 3 brzini torpedo ide u 3 sporoj i to jedva. traktor je brz ali nema nikakve snage ,cini mi se da 539 sa roto pumpom bolje ide
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega ajd ne pričaj bedastoče,kud si se uopče i započeo uspoređivat ta dva traktor,torpedo koji ima po papirima 52 ks,i zetor koji ima isto toliko ali kw ,zetor je 70 konja a torpedo 52....a 539 se po vučnoj snazi prema torpedu 55 more slikat,nemre biti da je imt jači od ovog...
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
gle nemam kaj lagat ursus c 360 je isti po snagi na papiru pa se nemogu mjeriti.Nevjerujem da je motor los kupili smo ga sa 700 sati ,radio je u skladistu torpeda u jastrebarskom tak da se nije naradio.traktor pali ko mina ,malo trosi ali nejde nikako.Jos smo ga dali otvoriti na bosh pumpi ali jos nije to kako treba...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ne znam sta da ti kazem, moja 48ica u brdo s drvima cestom ide 3brza ili 2brza ako je bas strma uzbrdica. To poredjenje sa 539... brat ima 39tku i sibam ga pod vecim teretom bez muke.. To kod tebe nesto nije u redu, provjeri filter goriva to ti je najlakse :)
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
ma cistio sam mu oba filtera zraka i nema promjene.To je valjda takav njezan i trom motor. kvaliteta motora je super ,traktor pali na zub i na ovom minusu nema veglanja odmah upali,ne trosi ulje .potrosnja goriva je smijesno mala
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
stavi novi nema veze što si čistio tako je meni bilo na 75 ja očistio i traktor samo dimi i neće da ide, ja mislio da su dizne ali ipak sam izvadio filter i probao bez njega i odma se vidjela razlika
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
ne vjerujem da je do filtera i dizni jer tako ide od kad smo ga kupili .Bas me zanima kako ide 55 s prednjim pogonom,cini mi se da je 549 stroj za njega
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
a mozda stvarno nesto nije u redu s ovim jer svi vi kazete da vasi idu dobro.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ciko prica bajke, odbija downsizing, mijesa kruske i jabuke. Istina, to je klasican nacin ljudskog postupanja, pik na nesto ili nekog pa raspali samo da traje rasprava i hrani se ego.

Daj stavi trakor u tvornickog stanje a mani se kovackih majstorija po motoru stroja.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
I ja imam torpeda 75 i nisam odusevljen kojom brzinom moze ici pod teretom, imao sam ursusa 360 i sa njim sam isao najsporije 5a spora gde je veliki uspon, ostalo vecina 3 brza, torpedo samo li oseti stranu dimi ko blesav, npr sa torpedom ne mogu izvuci balirku cetvrtom brzom gde je izvucem sa 539 3. brzom
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ciko prica bajke, odbija downsizing, mijesa kruske i jabuke. Istina, to je klasican nacin ljudskog postupanja, pik na nesto ili nekog pa raspali samo da traje rasprava i hrani se ego.

Daj stavi trakor u tvornickog stanje a mani se kovackih majstorija po motoru stroja.

po cemu pricam bajke.Na koga imam pik kad govorim o svojem traktoru .Ja ne kazem da vasi ne valjaju samo kazem da mi se njegovih 55 konja nije bas iskazalo.I da o kakvim kovackim majstorijama govoris?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj traktor jednostavno nije za teze poslove nešto su gadno je...u getribi i zamasnjaku a ga ne pričam o rasporedu mase.
Nisam videl lošijeg orača kao da ce vječno orat pol rali, a kad tanjura koda bu dušu ispustil,a u sumi katastrofa.
Po meni tek 75 je nekaj konkretno za ozbiljan posel.
Imao sam prilike sa dva radit i nešto stvarno nisu pogodili jer manji traktori vise povuku i naprave.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
On kod mene moze dobro izvuci prikolicu ali polako, sa njim ne mozes probat na brzinu izvuci neki teret, odma pusi ko lud
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Radi on sve lakše polove super lijepo pali malo troši al nekaj teze e tu je siromak.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oficir nekužim o čemu ti govoriš,o kakvom zamašnjaku pa sa sad?
dovedite motore u dobro stanje bolje rečeno tvorničko i onda recite da je motor trom ili tak nekaj..kolko znam na 55 je motor isti kak na 45 i taj motor za svoju konjažu puca od snage,samo sad ovisi o traktoristi koji zna pravilno šaltat traktor...
@samed provjeri dize i slobodno pogledaj kak su ventili poštelani jer motor nesme dimit jako pod malom uzbrdicom,jedino ako ti ne misliš pod "mala uzbrdica" neki stvarno poveči brijeg...mi znamo par put na godinu voziti po 8 metara drva i prek mosta moramo iči koji ima nagib sigurno jedno 6-7% i motor ga osjeti al nikad ne dimi nešto previše isto u 4 brzoj i nikad ne pusti obrtaje za više od 200-250 obrtaja, a ovak dok se izvlači nekaj npr. iz šume tu su radne i ide kud god očeš u 3 i 4 brzini,prolazi tam de bi se mali ferac mogel slikat z takvom prikolicom...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega sa torpedom tri celindera imal je lance i vukel u šumi koliko i ja sa zetorom 6945 ni je dimil tak da mislim da ipak ide ako je motor ok a trošil je duplo manje goriva od mene .:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh